Smrt krásných srnců (1986)

Vyzeralo to na dobrý film, ale kombinácia komédie a drámy u mňa až priam tragicky nefungovala a nevedel som si užiť ani jednu zložku. Rovnako u mňa dopadol aj film Život je krásny, ja na to jednoducho nie som stavaný. 3/5

Rubber (2010)

K Rubber som pristupoval opatrne, nevedel som, čo mám čakať. Nakoniec sa z toho vykľul priemerný film so snahou o trochu filozofie, tak či tak je to ale veľmi originálny počin. Takže preto mu dávam 3+1* za originalitu. Pobavili hlavne scény z bežného života pneumatiky - prechádzka krajinou, pitie, sledovanie televízie a tak :)

U-Turn (1997)

Po slabšom úvode veľmi príjemné prekvapenie. Najprv mi tie prestrihy trochu vadili, ale po vygradovani atmosfery mi pripadali ako skvelé oživenie. K tomu treba pridať dej plný zvratov, zaujímavú hudbu a skvelý Seanov výkon. Obyčajne nemám rád groteskné scény a postavy, ale v U-Turn mi to nevadilo. Viac nemám čo dodať, film sa mi páčil ako celok a nemám mu veľmi čo vytknúť. 90%

Pozemšťan (2007)

Musím povedať, že konverzačné filmy nemám veľmi v láske, ALE tu mi to vôbec nevadilo. 87 minút ubehne ako voda a to sa celý film odohráva v jedinej miestnosti, plus občas v exteriéri. Dialógy ponúkajú mnoho myšlienok na zamyslenie a aj keď mi občas reakcie oponentov pripadali prehnané, tak to dojem nenarušilo a všetko som dokázal prijať bez nejakého odmietania alebo averzie, čo sa mi pri filozoficických zamysleniach nestáva často.

Na vlásku (2010)

Bohužiaľ sklamanie, ale nepomôžem si, Tangled sa zameriava hlavne na detského diváka a na to som nebol pripravený, ak by som bol, tak film vynechám :) Ale hudba bola dobrá, vtipy tiež (obľúbil som si aj koňa, chameleón mi učaroval hneď), celé to u mňa padlo na pesničkách a klasickom deji bez väčšieho nápadu. V konkurencii ako Toy Story 3, HTTYD alebo Up! Tangled stráca v každom ohľade.

Konkurenti (1992)

Nuž...prvá polovica ma vyslovene nudila, potom sa to aspoň trochu rozbehlo a herci sa predviedli v plnej paráde. Dojem však ruší to, že sa celá druhá polovica filmu odohráva v jednej miestnosti a všetko je sústredené na dialógy, ktoré sa začnú tak nejak opakovať a nie je to ono. A zrazu prídu titulky. Pre mňa to bola iba skvelá ukážka hereckých výkonov, no bohužiaľ všetky ostatné súčasti filmu ostali nevyužité. Stotožnujem sa s tým, čo napísal StarsFan - je to ako sledovať divadelnú hru v televízii.

Obvyklí podezřelí (1995)

Nuž, čo dodať, všetko asi už bolo napísané, ja len zopakujem, že Kevin Spacey tu predviedol dokonalý výkon. Spočiatko to vyzeralo undne, ale dej gradoval až k úžasnému záveru po ktorom som ostal ohúrený jednak zo samotného záveru ale aj z toho, že som sa o tomto filme dozvedel až po 16tich rokoch.

Svět podle Prota (2001)

Už od prvých viet vyrieknutých Kevinom som tušil, že sa bude na čo pozerať. Jeho výkon som si vychutnal, fakt to stálo za to. Hudba bola tiež pôsobivá a ostaní herci nesklamali, ale ten zvyšok...miestami film poskytol zaujímavé myšlienky, ale scenár ako taký mi "nesadol" a po skončení som mal pocit, že by sa téma dala spracovať aj lepšie. Takže za film ako taký 3* a za Kevinov výkon a hudbu +1.

13 (2008) (TV film)

Na TV film veľmi slušné, ale stále osm sa nevedel zbaviť pocitu, že je to iba lacnejšia kópia Bournea. Určite by sa to dalo skrátiť na 120 minút, 2x87 je totiž priveľa aj vďaka ľahkej predvídateľnosti.

Plivu na váš hrob (2010)

Pozerám, že som tento film vnímal opačne ako väčšina ostatných. POZOR, nasledujúci komentár môže obsahovať spoilery: Prvá polovica sa mi páčila, v hororoch/thrilleroch mám totiž radšej psychologické budovanie napätia a tak som si v prvej hodine prišiel na svoje, atmosféra bola výborne zachytená a ja som hltal každú minútu filmu. Po "tom" to ešte chvíľu pekne gradovalo, ale pri revenge som už nedobrovoľne trpel, nemám totiž rád detailné zobrazovanie zranení a to sa bouhžial stávalo často, čiže až do konca filmu som si hovoril, nech ich už vyvraždí a nezdržuje to. Prvá polovica 100%, druhá 60, spolu pekných 80.