Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Z môjho pohľadu je to premárnená šanca. Úvod filmu je výborný, ale potom nastupuje nuda. Neprospieva tomu ani rozkúskovaný dej. V iných filmoch mi to doteraz nikdy nevadilo, ale tu áno, možno to bolo kvôli tomu, že občas to narušilo atmosféru. Dojem by bol určite lepší ak by bola dodržaná časová os a dej by mohol plynule gradovať. Casting nič moc, ale to je silne subjektívne, pretože Hoffman mi je veľmi nesympatický a Hawke tak nejak tiež. 60 %

Rick a Morty (2013) (seriál)

Super mix Futuramy s Návratom do budúcnosti, Hviezdnou bránou a South Parkom. Obsahuje drsnejší humor, občasné nadávky a hlavne je to neskutočne zábavné. 2. séria si drží úroveň a stále dokáže výborne pobaviť. Nájdu s aj slabšie diely, ale celková úroveň je veľmi dobrá. 3. séria pokračuje v nastolenom trende, je trochu temnejšia a mám pocit, že sa viac odkazuje na ostatné filmy, seriály a predchádzajúce diely. Aj preto je na plné docenenie potrebné pozrieť si každý diel aspoň 2x.

Loft (2008)

Loft je parádny konverzačný thriller s pekne hustou atmosférou. Svojím spôsobom jeho kvality dokazuje aj fakt, že za 6 rokov vznikli 2 remaky (ktoré som zatiaľ nevidel a zrejme ani neuvidím). Réžia je výborná a scenár ešte viac. Atmosféru posilňujú kvalitní a hlavne neokukaní herci. 90 %

Kung Fury (2015)

Kung Fury je pre mňa sklamaním. Síce som akčným filmom z 80tych rokov nikdy veľmi nefandil, ale často spomínaný FC3:Blood Dragon ma veľmi bavil. Možno to bolo vďaka soundtracku alebo zaujímavejšiemu prostrediu, ale na tom teraz nezáleží. Kung Fury je pritiahnutý za vlasy ako sa len dá, až mi to prišlo ako príliš zjednodušené spojenie viacerých dobrých nápadov, ktoré vo výsledku nefungovalo. Ale niektoré hlášky a scény stáli za to :) 50 %

Velká šestka (2014)

Prvá polovica ma veľmi bavila a keby si to film udržal do konca, tak by išlo o jeden z mojich najobľúbenejších animákov. Bohužiaľ potom je to už predvídateľná nuda. Baymax bol super a jeho potenciál bol využitý veľmi dobre, každá jeho scéna mala niečo do seba, predovšetkým v úvode. 70 %

Létající stroj bratrů Wrightových (2007) (TV film)

Pekný dokument o stavbe repliky lietadla Wright Model B. Venuje sa aj technickým a fyzikálnym detailom letu a lietadla samotného, takže nadšenci si prídu na svoje. Nemal som pocit, že by bolo niečo dôležité vynechané. 80 %

Pan Am (2011) (seriál)

Príjemný seriál s pohodovým tempom a zo zaujímavého prostredia aeroliniek. Zdalo sa mi, že atmosféru 60tych rokov sa nepodarilo naplno preniesť k divákovi, ale aj tak ide o nadpriemerný seriál. Najlepším oživením je špionážna dejová línia, bez nej by to bolo len o vzťahoch. 70 %

Šéfkuchař na grilu (2014)

Veľmi pohodový film s letnou atmosférou a voľnejším tempom, ktoré ale vôbec nevadí. Je to komédia, ale nemá výrazné hlášky, len si tak plynie a ja som mal celý čas pocit, že sa dobre bavím a vlastne ani neviem presne pomenovať na čom. Upozorňujem, že pred pozeraním sa treba dobre najesť a ideálne je niečo jesť aj počas filmu, pretože tam varia na pohľad výborné veci, ktoré hneď vyvolávajú silný pocit hladu :) 80 %

Selma (2014)

Selma je skôr hraným dokumentom ako filmom, chýba silnejnšia atmosféra a hlavne dynamika. Je to sterilné, nudné, bez nápadu a len s presnými historickými faktami, avšak pomerne dobre odohrané. 40 %

Trabantem až na konec světa (2014)

Veľmi dobrý cestovateľský dokument, podobne ako ten z Afriky. Nie je veľmi čo vytknúť, teším sa na seriál, pretože je očividné, že veľa vecí bolo vystrihnutých. Rozšírenie tímu o Maluch a Jawu určite prospelo k celkovej pútavosti. A platí to, čo som písal už pri Africkom dieli, atmosféra je zachytená veľmi dobre a to je pre mňa pri tomto type dokumentu najdôležitejšie. 90 %