NON-STOP (2014)

Dobrý akčný thriller, kde napätie vydrži až do začiatku finále. Páčilo sa mi, že divák nevie kto je skutočný únosca a to posilňuje atmosféru. Záver je plný klišé, ale nie je zbytočne natiahnutý. 75 %

Dogville (2003)

Veľmi podarený filmový experiment. Väčšinou ma takéto artové pokusy nebavia, ale tu mi to nevadilo a chýbajúce kulisy vďaka dobrému scenáru a výborným hercom (prekvapila hlavne Nicole Kidman) vôbec nechýbali. Mal som štastie na director's cut, čiže 3 hodinovú verziu filmu a to bolo veľa, takže miestami som sa celkom nudil. Každopádne ide o zaujímavý počin, ktorý sa oplatí pozrieť v kratšej verzii. 80 %

Garáž (2014) (pořad)

Po 6. dieli: veľmi dobrý československý počin. Jakub a Rasťo sú vtipní a zároveň vedia dobre podať emócie. Ako drobnú chybu vidím zrecyklovaný diel o 24 hodinovke s Peugeotom, ale sám o sebe bol tiež veľmi dobrý. Je vidieť nižší rozpočet, ale aj tak to má dobrú úroveň a stále netrpezlivo čakám na ďalší diel. Voči priamej konkurencii v podobe Speed TV vyhráva Garáž na celej čiare. 80%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Krásna ukážka toho, že aj 50 ročný film má čo povedať a že stále dokáže zaujať. Dej sa odohráva v jednej miestnosti a aj vďaka tomu nemá hluché miesta a plynie k záveru. Ten je očakávaný, ale cesta k nemu je výborná hlavne vďaka dusnej atmosfére a prepracovaným dialógom. Povinnosť pre každého fanúšika drám a krimi filmov. 90 %

Zlodějka knih (2013)

Lepší priemer, ale vlastne ničím výnimčný film z prostredia obyčajných ľudí počas 2. sv. vojny. Vizuálne spracovanie je fajn, atmosféra miestami tiež, ale celkovo mi to pripadalo príliš cukríkové. 70 %

Pád (2013) (seriál)

Po 1. sérii: Zo začiatku trochu neprehľadné, ale po prvom dieli to už fungovalo. Atmosféra je fajn, naturalistické spracovanie tiež, ale vadilo mi, že hneď bolo jasné, kto je vrah. Ceelkovo mi to pripadá ako premárnená šanca využiť zaujímavý scenár. Druhá dejová línia s drogami bola úplne zbytočná a vďaka krátkosti času (5 dielov) aj príliš stručná. Je to škoda, pretože zo začiatku mi to pripadalo ako taký britský The Killing, ale bohužiaľ sa to nenaplnilo. Lepšie bude pozrieť si Luther-a alebo The Killing :) 70 %

Povídky z New Yorku (1989)

1. poviedka (Scorsese): Zvláštna, ale dobre zahraná. 3*. 2. poviedka (Coppola): Sklamanie, veľká nuda s otravnými deťmi. 1*. 3. poviedka (Allen): Psycho s nádychom humoru, ale nenašiel som pre neho pochopenie. 2*. Pre mňa ďalšie poučenie, že poviedkové filmy vačšinou nie sú pre mňa a fungujú iba keď spolu súvisia - Pulp Fiction, 21 gramov, atď.

Godzilla (2014)

Omnoho lepšie ako Pacific Rim, ale aj tak to bolo sklamanie. Hudba bola zvolená veľmi dobre, efekty na jednotku a veľmi dobre bolo využité aj 3D. Zábery z pohľadu účastníkov posilnili atmosféru v dôležitých častiach filmu. Škoda rozťahaného stredu kedy som sa už vyslovene nudil, táto časť mohla byť pokojne zostrihaná a film by si tak udržal tempo a atmosféru od začiatku do konca. Odporúčam len ako chuťovku z pohľadu 3D efektov, inak nemá veľmi čo ponúknuť. Videné vo vynovenom Cinemaxe s pasívnymi okuliarmi, vraj je to lepšie ako stará technológia, zatiaľ môžem povedať, že to bola pravda. 70 %

Speed TV (2014) (pořad)

Zhrnutie po 1. sérii: Honzu poznám iba z časopisu Speed, kde píše výborne a preto som mal relatívne veľké očakávania aj od Speed TV. 1. diel bol skôr zaujímavým klipom, 2. bol trochu viac o aute, ale je vidieť, že Honza nie je zvyknutý moderovať a preto je aj popis skúseností a zážitkov s autom slabý a nedá sa porovnať s jeho článkami, čo je veľká škoda. Recenzia i3 bola o dosť lepšia ako predchádzajúce 2 diely, ale stále tomu niečo chýbalo. Reportáž z Barcelony bola z Honzovho pohľadu super a konečne s emóciami, ale uvítal by som aj vyjadrenia ostatných troch jazdcov, takto to bolo veľmi útržkovité. Pokojne to mohli natiahnuť na dvojnásobok, zaujímavé by to bolo určite. Postupne sa úroveň zlepšila, bola škoda, že TO ružové Porshce dostalo tak málo priestoru, keď v Speede o ňom bol celý článok. Najlepšie diely: Caterham CSR260 a Dodge Viper, tak by to malo vyzerať stále :) Ak to porovnám v podstate s priamou konkurencou v podobe Garáž TV Rasťa Chválu a Jakuba Rejlka, tak garáž vyhráva čo do obsahu aj emócií. 70 %

Můj pes Killer (2013)

Celkom veľké sklamanie, Dvojka ho uviedla akurát po udeľovaní cien Slnko v sieti, kde to bol najúspešnejší film. No ale keď je toto najlepší slovenský film za posledné 2 roky, tak je čo dohánať. Dlhé zábery sú niekedy fajn, ale tu ich bolo príliš veľa a často boli bez obsahu (čakanie, jazda na motorke,...). Takéto zábery sú zaujímavé, keď sa ta niečo deje, dobrým príkladom bol začiatok vo vinici. Herci neherci sú fajn, autenticitu pokazila akurát párty v byte, kde náckovia tancujú na Žijeme len raz... Chcelo by to väčšiu dynamiku a posilnenie atmosféry. Ale nevadí, aj tak je to pre slovenský film pohyb správnym smerom, pretože film sa drží žánru a nesnaží sa miešať komédiu s drámou ako je u nás často zvykom. 50 %