Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Proč byla tahle verze lepší než ta švédská? Jednoduše. Protože David Fincher je mistr detailů. Má neuvěřitelný talent pro spojování různých detailů, které do sebe krásně zapadnou a vždycky tak vznikne skvělý film. S volbou herců jsem byl nadmíru spokojen, kdo zahraje líp švédského parchanta než Švéd že. A k Lisbeth? Co říct víc, než že takhle jsem si ji představoval. Takže 2 a půl hodiny utečou jako voda a mě nezbývá, než čekat na druhý a třetí díl. Ale na rovinu, bez Finchera to nebude ono.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Mezidruhová erotika? Holly shit my ass. Tohle je pro mě společně s Miri a Zackem nejlepší smithovka. Má to všechno. Ale hlavně je to k posraní dokonalé vtipné. Jasných 5.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Druhý díl Holmse je svým způsobem totožný s dílem prvním, což ale není vůbec na škodu. I zde si zamilujete Zimmerovu hudbu, vychutnáte si dialogy hlavní dvojice, nebo se necháte okouzlit zpomalovačkama, které si přichystal režisér Ritchie. Nejoblíbenější scéna byla úprk v lese. Tam se Guy opravdu vyřádil. Nemůžu jinak než plný počet.

Ocelová pěst (2011)

Nic překvapujícího, Hugh na začátku prohrává co může, pak jeho synek najde v blátě robota a od té doby nezná přemožitele (skoro). Ten prcek mě někdy dost štval a jeho taneční kreace mi akorát hnuly žlučí. Ale nebudu si jen stěžovat, bylo to ok.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Tak jsem si na konci roku udělal radost, a zašel si do kina na další Nesplnitelnou misi. A bylo to superní. Všechny lokace, které se ve filmu objeví, sou kouzelné a skvěle zapadly do pro mě dobrého příběhu. Cruise i ve svých 49 letech pořád válí a nebojí se zalozit si na nejvyšší budově světa. Je dobře, že se v minulém dílu přidal k týmu Pegg, protože tady hláškuje a hláškuje a dělá to nenuceně a přirozeně. Pokud se budou další díly věnovat Rennerově postavě, nemám strach o budoucnosti filmů MI.

Mission: Impossible II (2000)

A tenhle klučina má masku a pod ní další masku. Pak je tu tenhle a ten má zase masku. Tohle už sranda není. Huntgirl je jediné lákadlo jinak dementního filmu. S těžkým srdcem pouhé two stars.

Dluh (2010)

Pro mě dost silné kafe. Tom Wilkinson se prostě na role hajzlů asi narodil. Herecké výkony se mi líbily všechny, herci se perfektně vžili do svých rolí. Ale nejvíc se mi líbil doktor v podání Christensena, takhle vystihnutý nácek se jen tak nevidí. Atmosféra hutná a hudba deprimující. Takhle stylový retro thriller jsem už nějaký ten pátek neviděl, takže lepší 4.

Warrior (2011)

Jsem strašně rád, že jsem před sledovaním neznal charakter obou postav, takže sem neměl páru, kdo z nich to může vyhrát. O to víc sem si to užil. Je neuvěřitelné, jak film z takového prostředí dokáže být tak brutálně emotivní. Oba bratři předvedli kurevsky skvělý výkon jak na place, tak i v ringu. Ale hlavní věc je, že to skončilo jak mělo, obešlo se to nějakého klišé což je na dvouhodinový kousek obrovské plus. Hardyho trapéz mu budu ještě hodně dlouho závidět, a hlavně to značí jedno, Batmana čeká těžký sok. P.S. Prosím oskara pro Nolteho.

30 minut nebo méně (2011)

Po Zombielandu nám Fleisher servíruje další komedii. Už ne sice tak geniální, ale pořád zábavnou. Za klad beru všudy přítomné fuckovaní, ale asi nejlépe to vyznívá z úst Dannyho "kurva" Mcbridea. Co role to perla. Je to borec a jeho slayerovské vyzvánění je fakt cool. Jinak film je krátký což je ku prospěchu takže pohodové 4*.