Iron Sky (2012)

Jediná rada, abyste si alespoň trochu užili Iron Sky je, neberte ho vůbec ale vůbec vážně. Neřešte scénář a tak, ale snažte se bavit. Začátek na základně je dobrý, pak se to ale začne dost komplikovat což je škoda. Tohle podle mě mělo být jednodušší. Ale jebat. Dalším pozitivem jsou vesmírné souboje. To se mi líbilo a připomínalo mi to nejstarší Star Wars. Takže docela sranda to byla a za jedno shlédnutí to stojí.

Jump street 21 (2012)

Už fakt dlouho jsem se při sledování komedie takhle nenasmál. Je to naprosto k posrání vtipné. Jonah sice shodil pár kilo, ale pořád je to ten malej tlustej přisprostlej parchant. Už se těším na druhé shlédnutí.

Tohle je válka! (2012)

McG je prostý rutinér. Člověk hned ví, jak film skončí, protože ho nemůže nic překvapit. Zas na druhou stranu, vtipný to bylo dost, akce dobrá a přehledná, ale bylo jí málo. Duo agentů je perfektní o tom žádná, ale nejhorší je, že tohle má naprosto ubohý scénář. Je to hloupé, fakt hloupé. Takže 3 hvězdy a nic víc. Pouze pobaví.

Bůh žehnej Americe (2011)

Osobně z toho cítím jediné poselství. A to že v Americe můžete vraždit jak chcete, aniž by vás někdo zatkl. A troufám si říct, že tohle tvůrci určitě nezamýšleli. Možná mají pravdu v tom, kam dnešní mládež spěje, ale to zabíjení ústřední dvojice pak přechází k osobním averzím, což už se mi moc nelíbilo. Neříkám, že film nebyl vtipný, ale mělo to daleko do reality a to mi asi vadilo nejvíc.

Avengers (2012)

Jediným slovem se dá popsat vše ve filmu. Epické. Whedon splnil nelehký úkol. Ukočírovat bandu superhrdinu tak, aby to bylo koukatelné. U mě byl hype hooodně vysoký a výsledek prostě předčil očekávání. Hlavně humorem se tady nešetří. A je to jen a jen dobře. Není nic lepšího, než promakané akční scény proložené drsnýma hláškama. Destrukce New Yorku je opravdu famózní, kde jaký katastrofický film by se mohl poučit. Nakonec všechna čest Hulkovi. Přesně se hodí do týmovky, přirozený přicmrndávač. Další vlastní film by mu jen zhoršil reputaci, protože by byl zase Vážný. Což prostě Hulk není a nehodí se to k němu. Takže už zbývá jen popřát, ať to Avengers dotáhnou na miliardu dolarů. P.S. Opravdu z toho všudypřitomného humoru jsem doslova brečel smíchy.

Vendeta (2011)

Velká škoda, že Češi neumí více pracovat s flashbankama. Tohle se přímo vybízí na přeskakování děje. Možná je to tím, že se naši tvůrci bojí experimentovat. Jinak je Vendeta dobrý film. Má atmosféru, uvěřitelné emoce a hezkou hudbu. Prostě lepší 3 hvězdy.

Povinnost a čest (2012)

Že tohle stálo pouhých 12 mega doláčů? Vlastně jo, tady se nemuselo vyplácet žádné holywoodské "hvězdy". Tohle je hodně dobrý válečný film, na kterém mi vadila asi jediná věc a to často se třesoucí kamera, obraz tak nešel vidět a myslím že to na autentičnosti moc nepřidalo. Jinak akce perfektní, co se taky dalo čekat od skutečných vojáků. Za mě spokojenost. P.S. Záběry z první osoby jsou prostě kůl a tady krásně seděly.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Každý to říká, všude se to píše, a je to pravda. Přebor se povedl na jedničku. Filmová verze má o proti seriálu dost navrch. Asi proto, že kadence gagů, vtipů a hlášek je větší a celovečerák eliminoval hluchá místa. Nebudem chodit kolem horké kaše, přebor táhne hlavně geniální Krobot a.k.a Pepik Hnátek. Prostě po dlouhé době super český film, na který má cenu zajít. P.S. Pokud se vám seriál nelíbil tak nechápu proč na to lezete. Dát tomu míň jak 3 hvězdy je docela ubohost.

Nedotknutelní (2011)

Krásná hudba, skvělý humor a nekompromisní černoch, to vše v geniálním francouzském filmu. Víc není třeba psát. Akorát se bojím brzké americké předělávky.

Mezi vlky (2011)

Seru na to. Zvládnu to sám. A proč taky ne že, Liame? Pecka. Takhle chlapácký film jsem už dost dlouho neviděl. Co víc chtít? Vlci jsou z masa a kostí a jde z nich opravdu strach, atmosféra jako kráva až mi tuhla krev žilách, no a ten konec? Bravo a to obrovské. Celé to samozřejmě táhne Neeson, má charizma až na půdu, a taky ho dokáže prodat. Prostě survival se vším všudy. A protože zdejší komunita asi čeká od filmu z Aljašky záběry na slunce a nezasněžené plániny dávám z fleku plnou palbu.