Smrtonosná past (1988)

"Nejsou v ní náboje. Myslíš, že jsem debil?"

Barbar Conan (2011)

Tak nevím, co si většina představuje pod pojmem fantasy film. Já osobně fantasy film. Většina si evidentně představuje něco naprosto jiného. Nechápu reptání na nízký rozpočet, na kvalitu nebo na to, že to není jako originál se Švarcíkem. Všechno bylo skvělé, akce pořád, efekty super, Momoa po GoT si užívá další roli barbara. Jinak ten look byl pro mě tipicky fantasy. Parádní byl double sword, dívčin kop s výkřikem die, nebo Conanovo mládí. Prostě se mi to strašně líbilo a tečka.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Krásky a auta. Tohle bylo vždycky heslo filmů Rychle a zběsile, nepočítaje sračkovou trojku. Ve Fast Five se nám vrací většina starých známých doplněna o The Rocka "zarostlou bradu". Díky němu se mi splnil další sen, a to vidět jeho a Diesela v jednom filmu pohromadě. Jedná z věcí, které mě trochu mrzí je, že nebyly ukázané pouliční závody. Špetka té rockové hudby mě docela potěšila. Akce skvělá, film nenudil, takže jak již bylo řečeno, nejlepší díl série.

Zrození Planety opic (2011)

Po shlédnutí prvního a jediného traileru, jsem byl docela skeptický, ale zdejší reakce a víkendové zisky v zámoří mluvily jasně. Tohle by mohlo být něco. A ono taky bylo. Primem celého filmu, jsou CGI opičky, ze kterých šlo cítit více emocí, než z kdejakých jiných herců. Hudba skvěle pasovala do děje a nikde nepřekážela. Líbilo se mi, jak si Ceasar udělal z šediváka svojí děvku, ale nezneužíval toho. Prostě a jasně jsem se ani minutu nenudil a opičky si i díky skvělému konci zaslouží plnou palbu.

Captain America: První Avenger (2011)

Poslední dílek do skládačky jménem Avengers byl složen. Nezbývá nic jiného, než rok čekat. A pak vypukne nejlepší týmovka všech dob, aspoň si to myslím. Jinak Kapitán se opravdu povedl. Chris Evans byla skvělá volba. Nevím jak to udělali, ale toho pohublého Stevena sem mu sežral. Jedinou malinkou výhradu bych měl k délce, protože tenhle film by si zasloužil delší stopáž, nebo spíš Red Skull by si ji zasloužil. Na můj vkus ho tam bylo moc málo. Já už se těch Avengers prostě nemůžu dočkat.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Už dlouho se mi nestalo, že by mi všechny hlavní postavy takhle sedly. Je to tak různorodé, tak pestré, jako už dlouho žádný seriál. Největší pro mě pozitivum je, že to není sitkom, ale přesto je to pořád neuvěřitelně zábavné. Ani nejoblíbenější postavu nemůžu vybrat, protože jsou všechny skvělé. P.S. Sleduju se skvělým českým dabingem, páč si Ela Bundu nedovedu představit bez hlasu Pavla Zedníčka a všechny ostaní postavy jsou taky perfektně nadabovány.

Sedm (1995)

Geniálně děsivá a temná detektivka. Závěrečná konverzace mě nikdy neomrzí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ale tak jo, mě se to dost líbilo. Nebýt toho konce, dal bych plný počet. Skončila nám jedná sága a každý si na ni už určitě udělal svůj názor. Myslím, že dobré díly střídaly slabší a zrovna tento poslední byl jeden z těch povedenějších. To nejdůležitější z knihy bylo převedeno na filmové plátno a navíc to bylo okořeněné velkou porcí emocí. Naviděnou Harry. Neviděli jsme se naposled.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Chemie je zábavná, ale někdy i nebezpečná věda. Takže po první sérii lepší 4 hvězdy. Je pozoruhodné, že i když jednotlivé díly mají 50 minut, zatím všechny dokázaly zaujmout. Hezky se dívá na Waltovu přeměnu v chladnokrevně a vychytrale smýšlejícího člověka. Jediné, nad čím tak dumám, je jak se bude seriál odvíjet v dalších sériích. Asi se budu muset nechat překvapit. P.S. Po druhé serce už to je jasných 5 zářezů. Je to lepší a lepší. P.P.S. Tak tady máme konec. Boha jeho to byla životní jízda, opravdu bez obalu jeden z nejlepších seriálů s asi nejlepší kamerou, jakou jsem kdy v seriálech viděl. Klobouk a díky.

Bruno (2009)

Sice ne tak dokonale vtipné jako Borat, ale musím přiznat, že sem se často chlamal. Kontroverznější film asi nenajdete.