Machete zabíjí (2013)

Machete happens my ass. Jak já se dobře bavil. A to byl účel no ne? Daleko lepší než jednička, daleko více nadsázky a daleko více užásně absurdních killů. Béčko všemi směry, ale nic jiného snad nikdo ani čekat nemohl. Boha jeho, jak já si přeju, aby tu trilogii Robert dokončil. P.S. Při pohledu na Treja ve skafandru jsem se málem posral smíchy.

Thor: Temný svět (2013)

Takže další marvelovka a další parádní film. Ani u druhého Thora si nemůžu moc stěžovat. Pro mě byla hlavní plus zvládnutá režie. Díky tomu byl děj plynulý a vyrovnaný. Dokonce sem si říkal, že by to mohlo být delší, což se mi často nestává. Tylerova hudba byla božská, perfektně sedla do každé části. Cameo Kapitána příjemně pobavilo. Celkově Dark World stojí za to vidět. 80%. P.S. Je sranda, že sice Marvelu došli dobré a nezbytečné potitulkové scény, ale naopak ty barevné titulky byly parádní už i v IM3. Edit: Tak po druhém shlédnutí opadlo nadšení a snižuju hodnocení na tři.

Wolverine (2013)

Začíná to být docela nuda. Wolverine jako postava, která se objevila v tolika filmech, stagnuje. Prakticky nic nového se nestalo. Wolvík se nasral, přišel o schopnosti, získal schopnosti a šmitec. Bitky s meči byly dobré, ale mohlo jich být klidně víc. Proč tam byla proboha postava Viper? Naprostá zbytečnost, vždyť ani nezasahovala do děje. Teď mě docela i štve, že hlavní postavou místo komiksové Kitty Pryde, bude v nových X-Menech zase Hugh. Jinak tohle jsou slabé 3 drápy.

Arrow (2012) (seriál)

Docela jsem se bál, jak dopadne má oblíbená komiksová postava na stanici, která má na svědomí Smallville. Naštěstí po pár dílech se to skvěle rozjede, dostaneme i dobré dějové linky a potkáváme řadu známých nebo méně známých postav z DC univerza. Nemůžu si stěžovat, Šíp je uvěřitelný a nebojí se prošpikovat protívníka svým arrowem. Zatím se mi jako záporak nejvíc líbil Deathstroke, protože mám prostě pro něj a jeho kůl masku slabost. EDIT. Tak po příchodu Barryho Allena a jeho přesné transformaci zvyšuju na 5. Tohle má všechno. Jen tak dál. Update. Inu po obludné 3. sérii strhávám na 4 hvězdy a doufám, že řada 4. půjde úplně v jiných kolejích než tenhle strašně vážná romantická kokotina.

Mládeži nepřístupno (2013)

Film, který je jako strvořený pro chlastací večery. Splnil svůj účel, všichni jsme se řezali jako svině. Že to je sračka o tom se nebudu s nikým hádat, ale nehledal sem v tom nic světoborného. Proto doporučuju při sledování konzumovat alkohol ve velkém. Užijete si to.

Muž z oceli (2013)

Proč 5 hvězd? Mám hned několik důvodů. Takže zaprvé, dlouho sem neviděl tak perfektně obsazený film, každý je tady skvělý. Samozřejmě Cavill je jako Supík naprosto přirozený, ale strašně se mi líbil Costner. Potom finální fight byl taky super. Byl dlouhý a vskutku destruktivní. Další je hudba od Zimmra, ten nikdy nezklame. Jedinou vadou pro mě, bylo že jsem tohle nemohl vidět v kině. Můj problém. Už se kurevsky těším na střet s Netopýrem.

Gravitace (2013)

Gravitace byla pro mě totálním emocionálním výcucem, jaký jsem už dost dlouho nezažil. Prolog byl pro mě dechberoucí a nepopsatelný. To co se ve filmu děje pak je pro mě opravdový životní zážitek. Vesmír je jediný prostor, kdy mi 3D nevadí. Ne že nevadí, já už si ten vesmír bez 3D ani nechcu představit. Hudbu jsem tipoval na nějakého harcovníka, protože byla ultragrandiózní. A hele, ono to složil nějaký Brit, zřejmě velmi talentovaný. Na konec snad jen, že pokud Sandra nedostane Oskara, už fakt nevím, co víc musí herečka udělat.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Tak tohle ne, vážení. Zkousnu ledacos, ale tohle? Potěš koště. Udělat z filmu o autech sci-fi film, který totálně sere na fyziku? Budiž, ale heroický proslov prakticky v každé desetiminutovce? Fíha. Uvažoval jsem o třech hvězdách, ale ten debilní konec mě utvrdil, že tohle je druhý nejhorší díl F&F. The Rock tady hraje totálně vypatlané hovado, Diesel trousí proslovy a dělá doslova psí kusy. Kdyby nebyla scéna po titulcích další díl bych už vidět nechtěl. Zlatá pětka.

Pád Bílého domu (2013)

Když jsem se rozhodoval, na který film o obsazovaní White Houseu se dívat, eRková záležitost pro mě byla jasná volba. Tady máme uvěřitelného siláka, zatímco v tom druhém je pouze mladé ucho Tatum. No k filmu, je to typická americká srajda, ale prostě fakt, že tam zařve tolik lidí a jak hlavně, tím si to říká o tu 4 hvězdu.

Elysium (2013)

Sázka na podobné téma se Neilovy vyplatila. Za mě velká spokojenost. Má to neskutečně skutečný vizuál, všechno bylo tak brutálně hmatatelné, CGI prakticky nerozpoznatelné. Hudba jak od Zimmera, ta se mi fakt líbila. Copley po Murdochovi dokazuje, že role psychoušů zvládá na jedničku. Líbí se mi, že Blomkamp má ve zvyku nechávat těla rozmrdávát na maděru, to já rád. Strašně rychle to uteklo, takže sem nenašel ani hluchá místa. 80%.