Památkáři (2014)

Příběh bezvadný a s takovým hereckým ansámblem je to bohužel hodně promarněná příležitost natočit něco unikátního. George, když sám sebe režíruje, je nevýrazný za kamerou i před ní. Opět tu filmu něco přidává pouze svým příjemným a upřímným hlasem (možná i nějaké ty perličky ve scénáři, kdo ví). Pár scén si zaslouží utkvět v paměti, ale ty jsou tak bezvadné, že to snad ani nešlo natočit špatně.

Ztracenci (1983)

Podle toho přehrávání bych netipoval, že režíroval Coppola. Herecky je to děs v podání většiny postav (snad až na Howella a Swayzeho). Často jsem se spíš bavil trpaností chování postav a nebo postavama, které ztvárnily vycházející hvezdičky Tom Cruise nebo Emilio Estevez. Jenže! Na druhou stranu jsou ve filmu chytlavé dialogy a v první řadě jde o příběh. Ne že by byl nějak úžasný, ale ani na chvíli nenudí. A o tom to tu je, takže můžu doporučit i ke sledování s přítelkyní.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Opět nadprůměrný animák. Nádherná animace je základem. Vtip je povinností. Emoce a roztomilí dráčkové jsou nadstandardem. Akorát že mě to nedostane jako třeba Příběh hraček. Možná je to styl, který dost vychází z karikatur, nebo tomu chybí hudba, která by mě do toho maximálně vtáhla. Ale rozhodně film, který rád uvidím znovu a nestyděl bych se ho pustit jakkoliv starým dětem.

Zlodějka knih (2013)

Pěkný příběh, ale nic moc nového. Takřka od začátku jsem musel myslet na české Musíme si pomáhat, které svou tragikomičností bylo úplně někde jinde. Tady jsem se na konci cítil až lehce dotčen, jak násilně jsou z diváka ždímány emoce. Přitom do té doby to bylo takové, takové obyčejné. Žádný z dialogů mi neutkví v paměti jako z Schindlerova seznamu nebo Chlapce v pruhovaném pyžamu. Prostě fajn příběh s trpkým koncem na jedno zkouknutí.

Grandhotel Budapešť (2014)

Je to příjemné, je to hezké, je to trošku vtipné a naštěstí to není moc dlouhé. Rozhodně to není film pro každého,a le to není snad žádný od Wese Andersona. Filmové nadšence potěší v neposlední řadě všechny ty herecké hvězdy, co se ve filmu bjeví třeba jen na pár štěků. Jenže mi v tom chybí nějaké silnější emoce. Přes všechny ty krásné detaily mi to přijde docela povrchní a prvoplánové. Ale bylo to příjemné koukání, jen to rozhodně stačilo jednou a dost.

Robocop (2014)

Po devadesáti minutách, kdy odcházel kamarád, si říkáme, že se ve filmu ještě nic nestalo. Pořád se dalo srovnávat s originálem, který měl silné scény. Tady jsou utopené peníze v trikách a vizualizaci filmu, ale jinak je to prázdné jak ústa staré plesnivé indiánky. Už se těším až mrknu na skutečného Alexe Murphyho! Nedalo mi to a dokoukal jsem závěr, který jsem prospal. No, byl hodně slušný. Akce výborná a mělo to i nějaké emoce. Přidal jsem hvězdičku a možná bych se i těšil na další díl, který by snad už netrpěl absencí dvou pořádných varlat a nabídl by trochu toho brutálního násilí, které si tento hrdina zaslouží.

Nic než pravda (2008)

Až na konec jsem byl s filmem moc spokojený. Začátek překvapoval vším, co divákovi sliboval a nabízel. Že se úplně vytratil z děje problém podivného zásahu vlády budiž. Zajímavé byly soudní scény a vůbec pojetí osobních práv versus zájmů státu. Herecké obsazení ideální. Ale ten konec :( Byl jsem zklamán, protože to jsem prostě nedal. Možná ženský nebo někdo, kdo v tom vidí něco víc. SPOILER ALERT! Mě ale přijde, že příběh mohl skončit celkem úsměvně pro všechny zúčastněné hned na začátku. Kdo by se mohl zlobit na dítě? Nebo ho snad šoupnout do vězení? :)

LEGO® příběh (2014)

Po těch recenzích a zdejším hodnocení jsem teda čekal mnohem větší pecku. Sice se peckovatost na začátku projevovala, když z těch kostiček vykukovalo hlubší poselství v podobě karikaturizace medií a moderní společnosti, ale to byl také konec něčeho takového. Vtipné to občas bylo. Udělané to byla nádherně. Trochu potěšil... jeden herec. Ale také to bylo často slabší. Každopádně ale převedení něčeho jako lego kostiček do světa filmu na velmi slušné úrovni.

Něžné vlny (2013)

Až na Roming můžu prohlásit, že Vejdělek komedie prostě umí. Prostředek filmu jsem sice sledoval při vaření, ale začátek a konec jakoby točil sám Wes Anderson (Až vyjde měsíc, Taková zvláštní rodinka). Sice bych snesl jiné herecké obsazení hlavních postav, ale vedlejší to bohatě vynahrazují (Budař, Hartl, Kerekes, Kopta). Na večer s troškou alkoholu a ve více lidech je to rozhodně bezvadná zábava!

Pompeje (2014)

Že se Kit Harington tváří pořád stejně budiž. Že ta holčina s opuchlýma rtama a odstátýma ušima není vůbec můj typ je můj problém. Že všechny hlavní postavy jsou od začátku do konce stejné (stejně tupé?) budiž daň za žánr. No a teď k věcem, které prostě nejde odpustit. Film se snaží vykrást to nejlepší z Gladiatora a Spartaka (v případš spartaka se bohužel nesnaží vykrást to jediné dobré - dialogy a zápletky). Vůbec ale fakt vůbec se mu to nedaří. Scéna jak vystřižená z arény, kde pobíhal Maximus, je tu příšerně trapná. Kdo ale viděl za život dva filmy a jeden z nich náhdoou nebyl Gladiator, by si na své přijít mohl. Dialogy se nedají poslouchat, protože to je vážně vrchol trapnosti a kýče. Ostatně stejně jako každá druhá scéna. Jediným pozitivem filmu tak je skoro vše kolem výbuchu Vesuvu. To je alespoň technicky dobře zvládnuto a nebýt těch bláznivin při útěku obyvatelstva, dalo by se to brát aspoň dokumentárně zajímavé (z pohledu, že si potom divák dohledá fakta o Pompejích a mrkne, co zde na nich bylo aspoň založeno). Od Paula WS Andersona se už opravdu nedá očekávat cokoliv slušného.