Blázinec (1988)

Bohužel moc málo Chevyho Chase. Ten je parádní, ale tady dostal prostor zaperlit asi tak ve 3 minutách. Jinak je všechno nezapamatování hodné.

Jerry Maguire (1996)

Jerry Maguire stojí na hereckých výkonech (proto oprávněně ty nominace a jedna proměněná soška). Cuba Gooding a Reneé Zelweger jsou úžasní a hlavně první jmenovaný tu předvedl ze sebe to nejlepší. Potom jsou fajn dialogy a humor. Děj občas do diváka šije ukrutným tempem a s podivným českým dabingem jsou některé pasáže těžko stravitelné. Ale i tak je to hodně příjemné pokoukání ze sportovního prostředí.

Dávám tomu rok (2013)

Je to sice takové krkolomné, ale docela zábavné. Sice ta zábavnost plyne spíš jen ze sexuálních narážek, které jsou na hranici nevkusu a trapnosti, ale závěr a herecké obsazení za dokoukání stojí. Žádost v závěru je prostě super. Určitě je takových vztahů spousta, ale bohužel takto ne všechny skončí. Potom je tu Anna Faris a Simon "Mentalista" Baker, které mám rád, takže pro jedna z těch lepších romantických komedií.

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

To je teda masakr. Krvavé, sprosté, se spoustou metalu a nějakých těch oplzlostí. Nedivím se, že se dále nerealizovalo, ale je to trochu škoda. Jako jednodílný počin je to super, ale těžké si představit, že by takový seriál mohl mít desítky epizod. Ikdyž kdo ví. Úvodní titulky k "seriálu" byly připraveny nádherně a pro sledování dalších dílů i lákavě.

Alamo (1960)

Dnes už lehce vyčpělí a přežitý snímek o slavné bitvě. Raději mám novodobější verzi, protože tahle je delší a čtyřicet let herectví a filmařiny je tu prostě znát. Co ale novější verze nemá je hudba a hlavní téma. To je prostě úžasné a kdykoliv zazní, běhal mi mráz po zádech. Hlavně scéna loučení se s manželkama a dětma byla hodně silná.

Marta a Věra (2014) (seriál)

První díl a jsem docela překvapen. Až minusová očekávání lehce rozptýlily vtipy jako krysy člověka sežerou jen ve smečkách, konec pracovní doby a nebo i Pavel Liška se svým knírkem a návštěvou židovského hřbitova (nebo čehoto). Určitě zvládnu další díl(y). Za celkovým hodnocením stojí u většiny asi podobné předsudky, jaké jsem měl já. Ale Remundová je tu skvělá a humor je takový ze života se špetkou zveličování.

Noe (2014)

Strašně těžké hodnotit tohoto řezníka z archy. Na jedné straně nádherná a zajímavá stylizace spolu se vztahy všech přeživších, na druhé straně téma a některé kulervoucí momenty. Kulervoucí mi přišla uplakaná Jennifer Connelly, které jsem to nedokázal uvěřit. Přišlo mi to příšerně přehrávané a nejraději bych ji vyhodil z archy. Logan Lerman je také velkým mínusem a měl zůstat u svých Percy Jacksonů (jeho Charlieho tajemství mám ale naopak rád). Proti nim vyžraný (ve filmu vegetarián což je jedna z kulervoucích věcí) Russell Crowe, na kterého ale nedám dopustit a byl opět skvělý. Na Emmu se dobře dívá, ta ani hrát nemusí (ale hraje). Rozpory s Biblí jsou skvělé. Ty zachraňují první polovinu filmu. Takže pro náboženské fanatyky film asi moc nebude. Možná ale právě není ani pro masožrouta a zarytého ateistu, jako jsem já. Nabízí se otázka: pro koho ten film teda je? Pro střední proud, kterému stačí ta jasná metafora.

Horizont události (1997)

Skvělé obsazení a skvělá atmosféra. I prostředí je hodně fajnové. Škoda jen, že se to ke konci tak zvrhne. Začátek jsem i po několikátém sledování hltal, ale při akci potom paradoxně usínal. Hlavně závěrečné vystupování a maska Sama Neilla mi přijdou jako nešťastnou tečkou za celým hodně slušným filmem, který začal jako scifi ale končil jako lacinější horor.

Volte mě! (2012)

"Buď vůle má jak v nebi tak i ve vrtulníku..." tento a ještě pár momentů mě odrovnalo. Škoda že je ve filmu vtipný pouze Will Ferrell. Zach Galifianakis mu zde moc nestačí. Hraje si to svoje, pořád to svoje a ani při střídání motivací nevypadá jinak. To Ferrell je ujetý, zábavný a když na to přijde, tak i soucitný. Mít Ferrell jiného oponenta, mohlo to být asi ještě lepší.

Poslední dny na Marsu (2013)

Pěkně spíchnutej scifák. Malé náklady na filmy ani nejsou moc vidět. Efekty jsou slušné a snad jen pár scénám by slušelo jendo či dvě přetočení. Potěší charismatický Liev Schreiber, který celý film táhne. Začátek filmu působí tak krásně vědecky, dokumentárně a opravdově, až mě zamrzelo, co se po půlhodině stalo. Ale i ta hororová stránka filmu má něco do sebe, i když už byly viděny mnohem lepší z tohoto prostředí. Pro scifaře ale určitě příjemný zážitek.