Volání netvora: Příběh života (2016)

V první řadě nádherné vizualizace a poselství příběhů vyprávěných... tysem. V druhé řadě asi budou nezapomenutelné scény loučení..... . Hledání netvora rozhodně není filmem pro malé děti. Dlouho jsem neviděl takhle drsně pojatý film, který by měl být více méně určený i (asi) trochu odrostlejším dětem. Kdybych ale měl film vidět někdy znovu, budou mi stačit první dva vyprávěné příběhy. Ty jako samostatné filmy + tysův dovětek jsou prostě parádní.

Bonnie a Clyde (1967)

Skvěle natočený příběh dvou (nebo spíš více) zmetků. Hodně povedené je dobové zasazení. Hlavně z pohledu vozového parku je to přehled nádherných mašin. A nebylo tvůrcům líto občas nějaké auto překulit i přes střechu. Z hereckého osazenstva nemá cenu komentovat "starou školu" a výkony herců 50+. Z hlavních mladých postav jsou skoro všichni koukatelní a uvěřitelní. Jen s Beattym mám problém, ale to je tím, že ho nemusím snad v žádném filmu. Jeho Clyde je takový nanicovatý vošoust. Hlavně vedle Většinou šílené a silné Faye Dunaway (Bonnie).

Akční park (2018)

Johnny Knoxville je prostě pořád magor. Neuvěřitelné, co ve svých letech na scéně pořád zvládá. Jeho kousky tu ale nejsou často moc vtipné. Kdo mě nejvíce potěšil, byl Chris Pontius, který byl legrační již před lety a zde dostal fantastickou roli "lidového vypravěče". Že je film inspirován skutečností bych v životě neřekl. Musel to být šílený masakr. Z tohoto pohledu je asi dobře, že se tématu chytil právě šílený Knoxville.

Vzpoura na lodi Caine (1954)

Nestihl jsem bohužel začátek, ale i tak jsem si během minuty oblíbil většinu postav a hned napínavě čekal na další vývoj příběhu. Závěrečné soudní líčení je výborné a gradují v něm herecké výkony (hlavně již umírající Bogart). Potěší si modýlek lodičky na vlnách, který oproti současným digitálním trikům vypadá příjemně.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Drama-komedie. Čekal jsem typický český produkt, který mě vždy baví. Tragikomický příběh, který je zajímavý a baví od začátku do... no, do posledních deseti minut. Úsměvy smutných mužů jsou ale hlavně tím dramatem a navíc místy náročnějším pro diváka. Některé osudy alkoholiků jsou ale hodně zajímaví nebo aspoň zajímavě podané. Celek mě ale většinu doby moc nezajímal, protože příběh hlavní postavy byl tím nejnudnějším osudem. Závěr byl ale trefný a všechny osudy příjemně propojil a využil jejich strasti a nálady.

Šťastný Nový rok (2011)

Jako každý druhý musím uznat, že finále má film působivé. Ono to ale není žádné velké umění, když máte v rukávu dvacet es, tak některé vyjít musí. Štastný Nový rok je takovým americkým pokusem okopírovat model Lásky nebeské a tragicky se mu to nepovedlo. Celé dvě hodiny je to příšerná a nezajímavá nuda. Závěrečné provázání je také jen takovým nepovedeným zlomečkem toho, co jsme mohli vidět v Lásce nebeské.

Sandokan se vrací (1977) (TV film)

I po čtyřiceti letech pořád dobře koukatelné dobrodružství. Hlavně díky charismatu hlavních postav, hudbě a morálce. Akce je sice lehce srandovní, ale nic velkého se sice nenatáčelo, ale díky nasazení je i tak působivá.

Zlatý věk formule 1 (2013)

Jedinou výtku bych měl k rozletu dokumentu, kdy hlavně ke konci se další dekády vzaly hodně hopem a oproti zbytku dost povrchně a heslovitě. Jinak ale po všech filmech, dokumentech, článcích a všem možném s tématem formule 1 nabízí dokument spoustu nových informací, záběrů a pohledů na závodění. Hlavně tedy za informační hodnotu maximální hodnocení. Dalšími zajímavostmi bylo získání vlivu Bernieho nebo smrt Rinda a mladého francouze.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Po letech jsem viděl film znovu a nechápu, proč mé hodnocení bylo jen na třech hvězdičkách. Konverzační "drama" o životě, lásce a morálních hodnotách. Skvělí herci, tklivá hudba a nervózně napínavé scény. Moc hezký příběh i styl vyprávění.

Korunní princ (2015) (TV film)

Kdyby nebyla pohádka po výpravné stránce tak laciná, přidal bych hvězdičku. Několikrát jsem se zasmál a jde o takovou tu pohádku s nádechem moderní doby. Velmi potěšily menší roličky okolo. I když hlavně skvělá dvojice Hádek Kříž jsou na scéně skoro častěji než hlavní hrdina. No a že vymazanýho pitomu hraje neznámý herec byl také správný krok-