Zlatý kompas (2007)

Vizuálně velmi hezké fantasy, které sází především na skvělou počítačovou animaci.

O život (2007) odpad!

S českou kinematografií je to v poslední době opravdu špatné a O život je toho smutným důkazem. Proboha, koho zas napadlo dát tam Kotka - nikoho blbějšího do už tak blbého filmu dát nemohli. To už bych snad víc snesl Mádla. Myslel jsem, že takto blbých filmů, jako je třeba Panic je nanic už se třeba nedočkám, ale s politováním musím konstatovat, že toto se tomu hravě vyrovná. Sakra velký šlápnutí vedle a můj promarněnej čas.

Boj (2007)

Průměrné dílko s Jasonem Stathamem a jeho dobrým protihráčem Jet Li. Vesměs mohlo být vše lepší, jenže problémem je špatný střih a kamera, která v momentech gradace začne být značně chaotická a nekoukatelná. Dalším z problémů je pak rozkouskovanost děje, který nedokáže udržet stálé napětí a v neposlední řadě stupidní konec. Sečteno podtrženo nenudil jsem se, myšlenka dobrá, ale neplnohodnotně využitý potenciál. * * *

Plán hry (2007)

Spojení The Rocka a mého oblíbeného amerického fotbalu nedopadlo zle. Vše je podle zaběhnuté šablony, ale co na tom. Jednohubková komedie, která přinesla zajímavou a svěží podívanou.

Tropická bouře (2008)

Výborná akční komedie s hvězdným obsazením. Tropická bouře je nekorektní a ztřeštěná parodie prošpikovaná jednou hláškou za druhou. Už dlouho mě něco takto nepobavilo. Takovej “Simple Jack“ mě fakt rozsekal. Najdou se i slabší okamžiky, ale jinak se jedná o pořádnej nářez.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Po zhlédnutí třetího dílu jsem byl docela zklamán. Ze všech třech dílů je tento určitě nejslabší a nezachrání to ani dobré triky. Dlouhé a nudné, tak by se dal charakterizovat děj, který se neskutečně vleče. Naštěstí se najdou i světlé momenty, třeba závěrečná bitva doprovázena skvělou, jak vizuální, tak hudební stránkou.

Želvy Ninja (2007)

V dětských letech jsem seriál o želvích bratrech hltal a tak není divu, že jsem tyto želváky nemohl opomenout. Musím říct, že nostalgie dolehla okamžitě a potěšila i pěkná animace. I proto mě mrzí, že se příběh až moc soustředí na Rafa a Lea, kteří si pro sebe ukousnou většinu stopáže. Jinak příjemné pokoukání.

Země mrtvých (2005)

Zombie nářez, který je v rámci žánru jeden z těch lepších. Jako fanoušek zombíků jsem si toto nemohl nechat ujít, neboť jich není nikdy dost. Ano, dokonalé to není, dokázal bych si představit některé scény více akčnější, dynamičtější, ale nic to nemění na faktu, že jde o super zážitek sálající z postapokalyptické atmosféry a tuctu mrtvých “nemrtvých.“

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Na tohle jsem se podíval už jen z tradice. Co do kvalit se to prvním třem dílům rovnat nemůže, ale že by to bylo úplně špatné, to zase ne. Nicméně se ale nic nestane, když si tento díl odpustíte.

Invaze (2007)

Nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale na můj vkus se z toho dalo „vytřískat“ víc. Bohužel mnoho momentů vyšumí a celé se to snaží být rádoby psychologické drama, ale bezúspěšně. Nicméně nemůžu říct, že jsem se nudil. 50%