Mistrův syn

• Hongkong Zui quan (více)

Wong Fei-Hung je nezbedným synem mistra školy bojových umění. Namísto, aby studoval kung-fu, stále někde vyvádí výtržnosti. Při jedné z jeho taškařic se však zraní syn mocného a bohatého měšťana. A otec Wong Fei-Hunga náležitě potrestá – svěří ho svému sadistickému bratrovi, který má Fei-Honga naučit disciplíně. Tento záhadný muž, mající mezi svými studenty děsivou reputaci, učí Fei-Hunga bizarnímu stylu kung-fu. Nejdříve se Fei-Hung snaží vzdorovat, ale poté, co prohraje souboj s místním zabijákem, najatým na vraždu Fei-Hungova otce, uvědomí si, že jedinou cestou je ovládnutí speciálního bojového stylu zvaného "Opilý box". Snímek Mistrův syn dokonale těží ze spojení precizních kung-fu soubojů a charakteristického humoru Jackie Chana, který se díky tomuto filmu stal pomyslným králem žánru kung-fu komedií. (Cinemax)

SeBig

Všechny ty starý Jackieho filmy jsou na jedno brdo, v každém z tech filmů ho učí děda ruznemu druhu kung fu..tentokrát je to ožralý styl. Mega mě to bavilo, opět super bojove scény, kterých bylo hodně s kapkou humoru v Jackieho stylu. ()

Chrustyn

Naprosto výborná akční komedie. Musím uznat, že jsem zprvu nevěřil, že by mě mohl bavit takřka 30 let starý kung-fu film ale opak je pravdou. Bavil mě a moc. Choreografie akčních scén je úžasná (režíroval to nejznámější choreograf akčních filmů) a ve filmu jich je hromada (bitky tam jsou snad každých 5 minut). Navíc je to ohromná sranda. Někomu možná může vadit, že Jackie Chan u soubojů vždy šaškuje a snad ani jeden souboj ve filmu není nějak vážný ale mě to nevadilo a hodně jsem se zasmál. Troufám si tvrdit, že to je nejlepší film Jackieho Chana a jeden z nejlepších kung-fu filmů všech dob. ()

Yardak

Tresty a trénink perfektně natočené a hlavně nezapomenutelné. Jinak dvojka je více zábavná, ale zde jsou výborné bojové scény. Jackie Chan je prostě nepřekonatelný! Film roku 1978. ()

Zazie

Nejsem fanynka kung fu, takže na film jsem se podívala hlavně proto, abych si doplnila vzdělání. A taky proto, že jsem před lety překládala pro nějaký časopis rozhovor s Jackiem Chanem, kde se mluvilo o opilém stylu, a byla jsem zvědavá, jak to vypadá. Tedy balet to byl skvostný, o tom žádná: co ti chlapi (a žena) předváděli a jak si ohýbali fyzikální zákony, to bylo k neuvěření. Jen toho na mě bylo až moc a časem jsem se přistihla, že ty souboje přestávám vnímat a bezmyšlenkovitě sahám po něčem ke čtení. Komická stránka filmu mě poněkud iritovala, vtípky mi připadaly dětinské a prvoplánové. A ten opilý styl? Původně jsem si myslela, že ta opilost bude jen předstíraná, ale když jsem pak viděla, jak se Jackie prolívá litry vína a pak bez mrknutí vyřídí protivníka, bylo to pro mě už trochu moc přitažené za vlasy. ()

jojinecko

Na rovinu- mám averziu voči Jackiemu Chanovi..Ale tento stary majstrovsky kusok je úplne parádny a ujetý. Zvlášť keď ho človek pozerá v old school dabingovom vydaní "Intersonic uvádí"...:) ()

helianto

Když já miluju Jackieho Chana... On má tak mimořádný smysl pro humor, málokdo si dokáže tolik dělat legraci sám ze sebe... :o) ()

anais

Mistrovský mix humoru a perfektní akce. Choreografie bojových scén je naprosto neuvěřitelná - kung-fu filmů už jsem viděl víc, ale pohled na "opilý" bojový styl v podání Jackieho Chana nemá obdoby - je to způsob boje plný humoru, zdánlivé neohrabanosti a baletní ladnosti.Yuen Woo-ping dokazuje, že skutečně kvalitní snímek se nemusí nutně opírat o propracovaný scénář... co si budeme povídat, děj je dost slaboduchý. Gejzír neuvěřitelných nápadů však dává na tento malý nedostatek zapomenout. ()

honajz

Kung fu klasika s Jackie Chanem a jeho smyslem pro humor. Jen to mohlo být o něco kratší a některé scény jsem ne vždy chápal (třeba když se někdo nají v hospodě zadarmo a pak zmlátí majitele). Jinak je příběh o namyšleném mladíkovi, který zjistí, že až tak dobrý skutečně není (scéna jeho totálního pokoření v chrámu od nájemného zabijáka je jednou z nejsilnějších ve filmu) a konečně se začne učit. Samotné výkony bojového umění jsou na vynikající výši a obdivuju ty lidi, že dovedou podle mne naprosto neuvěřitelné věci. ()

Janek

Naprosto ichtilní děj a infantilní humor naštěstí vyvažuje choreografie a poctivě natočené bojové scény. Na ty je radost pohledět. 70% ()

ScarPoul

Pre mňa neexistuje lepší a zároveň najzábavnejší akčný film z Jackie Chanom ako tento. Mal som ho možnosť vidieť ešte ako 6 ročný zo simultálnim dabingom a dodnes si pamätám finálnu scénu do posledného detailu. Film sa mi páči hneď z viacerých dôvodov. Za prvé je to Jackie Chan, ktorý je pre mňa akčným kráľom, a v tomto filme v najproduktívnejších časoch svojho života skĺbil ľudský bojový balet s humoru s takou vyváženosťou aká sa už v neskorších jeho filmoch vyskytovala len zriedka. Za druhé je to Yuenová réžia, ktorá film umocňuje nie len na bezduchú akčnotu plnú bojových scén, ale ako plus dokáže nahliadnuť do charakterov s takou vervou a nevtieravosťou, že si postavičky jednoducho musíte zamilovať a tiež rafinovane využíva prostredie, v ktorom mnohé súboje prebiehajú a po tretie je to 8 opitých bohov, ktorý pre mňa predstavujú najúžasnejšie bojové štýly a nemá na ne ani drak alebo tiger. tento film skrátka zbožňujem. ani na sekundu nenudí, spĺňa svoj účel a hlavne sa pre mňa stal kultovým. ()

Tommassi3

"Nechtěl jste platit ??" - "Ne !! Platí ten druhý !!" - "Který ??" - "Támhleten !!" - "To je tvůj známý !!" - "Ale né, to je můj otec !!" - "A ty jich máš víc ?? To je totiž majitel restaurace a jeho syn jsem já.." ;) ()

malylada

Absolutní vrchol Jackierho tvorby. Akce, choreografie je neskutečná a celý film provází skvělý humor. Nad některými kousky nezbývá, než kroutit hlavou s otevřenou pusou......9/10 ()

Lacike

V Skole hada Jackie prvykrat predviedol poriadne kung-fu ale este hral celkom serioznu postavu. Az v tomto filme prvykrat sklbil spickove kung-fu a svoj klasicky styl humoru vdaka comu sa z neho stala hviezda. Napriek tomu mi tento film nikdy uplne nesedel, kedze tu Jackie hra dost nesympaticku postavu namysleneho fracka. Wong Fei-Hung by len čumel ako ho tu ztvarnili. Aj ked je tu dostatok bitiek od zaciatku do konca, tak sa mi viac paci Skola hada s ktorou tento film spaja rovnake produkcne zazemie a velmi podobne herecke obsadenie. Cely film tvori jeden nekonecny vycvik, ktory je preruseny bitkami v ktorych si Jackie overi svoje schopnosti. Film postrada nejaku gradaciu, kedze zaporak sa tu len parkrat mihne kym nastupi do nevyhnutneho finale. Vtipne je, ze Jackieho postavu nepohana v treningu pomsta, ale posramotene ego z jednej prehratej bitky. Bitky su na svoju dobu spickove, ale este v nich citit fazovane prilis ocividne nacvicene pohyby. Nastastie väcsinou uz dostatocne dynamicke a finale sa neustale stupnuje do dychvyrazajucich kreacii. Jackie znova predvadza neskutocne akrobaticke kusky, ktore mozno nemaju prakticke vyuzitie, ale vyzeraju pôsobivo. Okrem Jackieho zaujme hlavne Siu Tien Yuen ako opilec Su, ktory Jackieho neskutocne tvrdo a vynaliezavo trenuje. Hwang Jang Lee nema priestor na nejake diabolske prehravanie, ale aspon sa paradne predvedie v bitkach. Takze vysledkom je film vdaka ktoremu sa zrodila hviezda, ktora jasne svieti dodnes. Stale ma co dnesnemu divakovi ponuknut aj napriek urcitej zastaralosti. Mojou srdcovkou ale tento film nie je. 7/10. ()

erl

Naprosto skvělá komedie se šílenou zápletkou a geniální choreografií Yuen Woo-pinga . Další kung-fu skvost! ()

Mononoke.

Tak tu asi to hvězdné hodnocení srazím. Jackie Chan je ukňouraný fracek, který se ani za mák nepoučí ze svých chyb a jeho učitel, starý opilec, který se až po džberu vína udrží na nohou měl být prý tím nejtvrdším učitelem Číny, haha. Sice tu jsou vtipné momenty, bitek by mohlo být méně, a hlavně zápletka by nemusela být tak jednoduchá a přímočará...ale chápu, to se od kung-fu filmů přece očekává:) ()

Johny_fork

Geniální souboje, opilecké kung fu je masakrální záležiost, bitky jsou správně akční a nepostrádají lehce absurdní humor, podobně jako celý film, děj opravdu není to hlavní. Akční nářez s fantastickým Jackiem. Člověk je po shlédnutí tak nějak příjemně nabuzen, asi se večer pudu ožrat a pak vymlátím hospodu:D ()

Terva

Dva mladí učni bojových umění se musí vypořádat se zlým mistrem kung-fu a dokonce s celým nebezpečným gangem! Scénář : See-Yuen Ng, Woo-ping Yuen a Hsiao Lung. ()