V roce 1955 dr. Emmet Brown právě odeslal do budoucnosti Martyho McFlye. Jenže v tentýž okamžik mu poklepe na rameno Marty, který se vrátil pro almanach sportovních výsledků a uvízl v minulosti poté, co úder blesku odeslal stroj času i s dr. Brownem do roku 1885. Podle dopisu, který Marty od Browna dostal, byl stroj času poškozen a v roce 1885 neexistuje možnost jeho opravy, proto ho ukryl v jeskyni, kde by ho Marty měl najít. Vzápětí Marty zjistí, že Doc byl několik dnů po napsání dopisu zastřelen zezadu jakýmsi Bufordem Tannenem. Pustí se do opravy auta, aby se Marty mohl vydat Brownovi na pomoc, a zanedlouho už startuje na cestu do roku 1885. Tady se hned připlete do cesty indiánům, což má za následek palivovou nádrž prostřelenou šípem. Ujme se ho rodina Seamuse McFlye. Marty se jim představí jako Clint Eastwood a začne v městečku pátrat po Brownovi. Místo toho však narazí na Bufordův gang a málem na to doplatí životem. Naštěstí včas zasáhne Brown. Společně pak začnou plánovat návrat do budoucnosti, přičemž musí vyřešit problém s benzínem. Při přípravách se Brown seznámí s novou učitelkou Clarou Claytonovou a okamžitě se do ní zamiluje. Žena, která je nadšenou čtenářkou románů Julese Vernea, jeho city opětuje, a tak vědec dokonce začne uvažovat o tom, že v minulosti zůstane. Martymu se podaří zmařit Bufordův pokus o Brownovu vraždu. Jenže situace se dál komplikuje. (TV Nova)

IvcaSammet

Musím se přiznat, že jsem u tohoto filmu velmi, ale opravdu velmi tápala, jak jej ohodnotit ... Z celé trilogie je očividně nejslabší a to hlavně příběhově. Co se týče humoru mě film samozřejmě nezklamal. Skvělé narážky, skvělé hlášky ... Ze začátku se film skvěle rozjížděl, i když se zase v průběhu filmu našlo pár scén, které mi přišly až moc přitažené za vlasy ... Ve třetí třetině filmu to už ale začalo skřípat trochu víc a i když jsem vlastně konec očekávala, pořád jsem věřila, že se přece jen vydá jiným, ne tak "laciným" směrem ... Bohužel ale, místo toho, aby se tvůrci vydali cestou "ohromení", zůstali v koleji "romantična" a to mě prostě fakt nebere ... A co se týče závěrečné scény ... To by snad jediný okamžik z celé trilogie, který mi nepřipadl ani trochu vtipný, ale právě naopak - dost "ohraný" a skoro až "ubohý" ... Přes to všechno se mi "pouhé" tři hvězdičky filmu dávat nechce ... Prozatím je tu sice nechám, ale o konečném hodnocení se rozhodnu po dalším "maratonu" Návratu do budoucnosti ... ()

Lilloos

Western nepatří mezi mé oblíbené žánry a tak jsem k tomuhle filmu přistupovala skepticky. Ale co se nestalo?! Ze všech třech dílů mě bavil nejvíc. ()

Cartmof

Je to trochu kontroverzní názor, ale já mám třetí díl na divokém západě ze všech nejvíc. Částečná parodie na filmy s Clintem Eastwoodem a fantastické pokračování v jednom. Nevím co tu psát. Ty filmy fungujou jedině pohromadě a celkově tvoří absolutní mistrkus. ()

Lukoye

Trojka si ponechává dobré věci z jedničky a je o něco zábavnější než dvojka, která se mi moc nelíbila. I když už jí v těch parodiích trochu dochází dech, viz kus kamen na prsech při závěrečné přestřelce, ani chvilku jsem se nenudil a konečná scéna s vlakem a pekelnou jízdou k propasti je napínavá. V nejlepším přestat. Jako sci-fi komedie to funguje a je to veliká sranda bez přiblblých pubertálních vtípků. Tak nějak správně dobrodružný film pro dospívající děcka. A ještě, říkal jsem si odkud toho magora s červenou károu znám a až z titulků jsem se dočetl, že to je Flea z Red Hot Chilli Pepers. ()

snatch

Závěrečná část trilogie má opět výborný scénář. Zemeckis navíc použil mnoho odkazů i postav z westernů, což pro vyznavače tohoto žánru přináší malý bonus navíc :)) ()

Berry

Opět moc dobré pokračování, které se za sebe nemusí stydět. Návrat do budoucnosti je rozhodně jedna z mých "nej" trilogií!! ()

RadimFišer

Pro mě asi nejhezčí Z návratů do budoucnosti. Je to taková syrový film. Dochází k dospění mladíka co jsme znali v pořádně dospělého muže. Krásný západ, červený písek a opravování starého auta ve stodole. Rozjetí auta vlakem, aby dostalo co největší rychlost a zmizelo těsně před koncem tratě, než by spadlo do údolí. Perfektní Lloyd, který zde předvádí svoji vědátorskou osobnost. Dávám za 3. ()

Kesiak

Zaujímavé prostredie, vtipný scenár a udržanie kvality od prvého dielu. Posledný diel hodnotím 4*. Celá trilógia si však zaslúži 5*. ()

Boomstick

Bohuzial scenar tu uz nieje tak premakany ako v prvych dvoch filmoch ale aj tak sa stale jedna o velmi solidny film s peknou poctou k Leoneho westernom ;).Krasne zavrsenie jednej z najlepsich filmovych trilogii vsetkych cias. ()

joudas

Po slabším druhém dílu příjemné překvapení. Minulost mi v této sérii sedí mnohem víc než ujetá budoucnost a hlavně už zde není Biff tak otravný jako v minulých dílech. Velmi slušné zakončení této trilogie a zároveň její nejlepší díl. ()

Pidzey

Více jak důstojné zakončení takřka geniální série.Další komentář není potřeba,vše jsem napsal u předchozích dílů.Jen bych se opakoval. ()

Helldo

Zase výborné, zase nápadité, zase přesně takové jaké jsem si to představoval....závěrečný díl jedné z nejepších trilogií dějin kinematografie jak má být. ()

Finarfin

Málo který třetí díl původního úspěšného filmu o sobě může říct, že si drží svou úroveň, v něčem ubírá, ale v něčem naopak přidává. ()

Saur.us

Nemohu jinak než opět hodnotit na plno. Cesta na divoký západ a zpět, nesmírné dobrodružství. Skvělá trilogie. ()

TomasKotlant

To si tak mimochodem zaletíte pro kámoše na divokej západ, pak stejně prchnete bez něj a ještě na jeho přání zničíte bez větší snahy ten úžasnej stroj času. Ale on si dědula vynálezce určitě nějak poradí, zvláště je-li poháněn motorem lásky. ()

vito_corle

Návrat do budoucnosti 3 je poslední pokračování veleúspěšné sci-fi komedie.Je tu návrat starých známých hrdinů a do příběhu přibylo i několik nových postav. Tentokrát se Marty vydal daleko do minulosti. Žádných pár let zpátky rovnou na divoký západ. Úžasná podívaná a vtip. Delorean mezi koně a Marty mezi pistolníky. Sem tam nějaká romantika, ale pořád je to velká legrace.Možná bych řekl, že 3 přestřílela 2. Musím dát 5 hvězd. ()

zdeny99

Tento závěrečný díl celé trilogie je podle mě tím vůbec nejlepším. Ocitáme se v roce 1885 na Divokém západě mezi indiány, kovboji, v místě, kde jediné dopravní prostředky jsou koně, dostavníky a parní lokomotivy. Michael J. Fox společně s Christopherem Lloydem excelují, tentokrát po boku Mary Steenburgen. A ty parní lokomotivy? Ty v závěru už lítají. Ať už z útesu do rokle tak skutečně lítají. Možná právě tento konec je už moc sci-fi. Vždyť popírá teorii stroje času. Jak asi našli plutonium v roce 1885? No je to blbost, ale dívá se na to krásně a happyend se vším všudy. Krásné vyvrcholení celé série. [34531. hodnocení, 594. komentář, 85%, 226. nejlepší film, 379. nejoblíbenější film] ()