Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

Hanys_

Po hodně letech jsem si zase užil nějakou ze "střel" od začátku do konce a .. tohle prostě nestárne. Neodvažuju se říct, který z dílů je horší nebo lepší, protože mi to tak nějak všechno splývá do jednoho filmu, ale Vůně strachu si se současnými parodiemi může vytírat zadek. 8/10 ()

Stružák

Lehce lepší, než první díl, ale ve světě komedií je i "dvojka" Bláznivé střely pořád podprůměr. Infantilní hlášky a scény a splácaný děj na tři hvězdy stačit nemůžou. ()

F.W.Colqhoun

Druhý díl hrdé oslavy filmové pitomosti a memento toho, čemu jsme se smáli v devadesátých letech. Dvaaosmdesátiminutový proud významuplných nesmyslů, škodolibých marginálií k žánrovým klišé a hlášek Franka Drebina, policisty, jenž zabíjí zbraní a absurdní blbostí. Přestože série stárne, práchniví pomalu / rozhodně pomaleji, než jiné parodie, neboť hloupost žánrových filmů se mění bohužel jen pomalu (a spíš k horšímu), některé z fórů odrovnávají spolehlivě dodnes: Do you realize that because of you this city is being overrun by baboons? / Well, isn't that the fault of the voters? Jestliže jednička ve druhém plánu tepala korupci na úrovni regionální politiky, dvojka a její bigger-than-life záporák Quentin Hapsburg reprezentují neprůstřelonost lobby dodavatelů fosilních paliv. Budeme se u Vůně strachu smát i za padesát let? Snad ano. Doklad naprosté anarchie: Nelítostné zesměšnění vlastního filmu [Duch; režie: Jerry Zucker, 1990]. ()

Schuldiner

Prostě už klasika a trochu nostalgie.. U některých scének sem se smál jak cvok. Parodie mě baví. Pokud jsou trefné a tudíš vtipné. Každopádně na jedničku to určitě nemá!!! 72% ()

Teabag

Je pravda, že Naked Gun 2 1/2 je o trochu slabší než jednička, ale stále si drží velmi kvalitní úroveň šílené komedie. Leslie Nielsen je naprosto odzbrojující vůči jakékoli kritice. ()

Prochy38

F. Drebin pokračuje a jako by spíše ani nepřestal... Dvojka jede ve stejném stylu a síle jako první díl a fakt baví. L. Nielsen nezapomenutelný. ()

Paldiny

Rovnako uletené, vtipné a nezastaviteľné ako prvý diel. Frank tentokrát v mene záchrany životného prostredia vyvádza kúsky, že by sa z toho nejeden dostal do druhého stavu. Minimálne, keď to rozbalí Frankovo mexické kvarteto "Mucho Macho Muchachos" som chytal záchvat nekontrolovaných rozmerov. Asi rovnako krásna pozvánka do radov policajného zboru ako v prípade Policajnej akadémie. Séria drží kvalitu a v prípade Posledného trapasu tomu nebude inak. ()

Yardie

Stále vynikají parodie/komedie. Sice o něco málo slabší než první díl, nicméně stále vtipné scénky a gagy dovedené do naprosté absurdity. Výborná podívaná! Howgh! ()

spiritus

Hodně moc povedená Crazy komedie.I po mnoha letech jsem se u ní po*ral smíchy, stejně jako když jsem jí viděl poprvé.A to je co říct.V porovnaní s dnešní produkcí "crazy komedií " jednoznačně vítězí Bláznivé střely - 85 %. ()

Zombi

Geniální crazy komedie, která mě kdysi v kině málem odrovnala, například scéna s humrem je nezapomenutelná, naprosto ulítlé a funkční gagy, výborná mimika Leslie Nielsena, krásná Priscilla a současně smysluplný děj, ne jen kaleidoskop rádoby vtipných parodických scének z jiných filmů, jak je to dnes, bohužel, zvykem. Vůbec celá série Bláznivých střel a Žhavých výstřelů představuje to nejlepší v tomto žánru, veškerá konkurence se jim otírá maximálně o kolena, třetí díl je sice slabší než první dva, přesto je to pořád výborná zábava. ()

D3VIL

90% - Ač slabší než první díl, stále má Naked Gun 2 1/2 co nabídnout, a to i po vícerém zhlédnutí. Leslie Nielsen jakoby se pro roli bláznivého Franka Drebina narodil - háže jednu legendární hlášku za druhou, a přestože tempo ke konci lehce upadá, společně se sympatickou Priscillou vše (aniž by diváka nudili) zmáknou a velmi dobře pobaví... Škoda jen, že povedenou sérii zakončil nepříliš vydařený třetí díl... ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely