Ve druhém filmu ze série Bláznivá střela se policejní poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) účastní slavnostní večeře v Bílém domě, kde má obdržet cenu za zastřelení tisícího drogového dealera. Na večeři je pozván také doktor Albert S. Meinheimer, s nímž se prezident Bush právě domluvil na nové energetické politice podporující alternativní zdroje. To se ale nelíbí zlotřilým představitelům tradiční energetiky (uhelného, ropného a atomového průmyslu.) Spojí proto síly s mazaným ničemou Quentinem Habsburgem, aby naplánovali Meinheimerův únos a na jeho místo dosadili dvojníka, který by vedl politiku v souladu s energetickou lobby. Ve Washingtonu se známý policista rovněž znovu setkává s bývalou přítelkyní Jane Spencerovou (Priscilla Presleyová), která v současné době pracuje v ústavu pro výzkum využití energie, a má pocit, že se tam dějí nějaké prapodivné věci. Frank se pustí do vyšetřování a zanedlouho narazí na neklamné známky toho, že i v této oblasti existuje mafie, prosazující své zájmy... (Cinemax)

Enterprise

"Ten to schytal fešák". "Hej pánové, tady vám Frank našel dalšího." Sice schéma příběhu je dosti podobné prvnímu dílu, ale pořád je to naprosto bezkonkurenční komedie a ideální náplast na blbou náladu. Nemůžu dát jinak než pět hvězdiček. ()

Rudyamon

Myslím, že druhé pokračování Bláznivé střely nebylo chybou, v mnohých případech jsem se bavil daleko víc, než u jedničky. Děj mě poučil, že když si v baru budu chtít dát něco silnějšího, může to být opravdový šampión, případně, že když budou město osazovat uřvaní paviáni, je to i moje chyba jako voliče ... :-) Děj filmu je docela propracovaný a opět se našlo mnoho vděčných filmů na parodování, například scéna z filmu Duch fakt stála za to, byť z keramiky nakonec nebylo nic. Leslie Nelson opět ukázal pořádnou dávku smyslu pro humor. Nerad bych zapomněl ani na Priscillu Presley, v tomto filmu je úžasně naivně milá a seklo jí to. Celkově je obsazení filmu sympatické, každý svým dílkem přispěl k perfektnímu dojmu. Hodnotím tak jako jedničku 4 hvězdičky - 80% a k tomu přidám ještě jednu poučku do život: Ano, slyšet pravdu bolí, sice míň než hopsat na kole s ulomeným sedadlem, ale bolí ... :-) ()

Acrobat

...pokračuje sa v načatej práci. Perla nachádza perlu, paródia paroduje paródiu, povinný úsmev už nestačí. Všetko čo sme nedali do Jednotky, dajme tu. ()

Demonic189

Trošičku slabšie ako božska jednotka a trojka, ale i tak absolútny TOP, čo sa komedialneho žanru týka. Leslie je opat nezabudnutelny a hra s noblesou. ()

Psycho.R

O příčku slabší jak jednička, ač se scénář snažil, ale tolik bláznivostí, co se odehrávalo na pozadí prvního dílu se tam nenacpalo. ()

dustur

Tak ako prvá Bláznivá strela ,tak aj táto je podarená a fajnova ktorá absolútne nenudí ,a hlavne keď sa na scéne objaví Leslie Nielsen , spolu z Priscilla Prestley... , ktoré majú tak ako prvý diel aj tu docela príjemné hlášky ,a samozrejme aj niektoré scény sú docela vydarené ,,tak ako z tým rakom ,tak aj z dobermanom keď lezie na strechu"... A takisto aj George Kennedy je príjemný... Ja si myslím že režisér David Zucker z tým to filmom ,tak ako aj z prvou alebo treťou Bláznivou strelou vytvoril kultovu komediu... Moje hodnotenie filmu je jednoznačne.: 5 / 5 ()

Inozuka

Pamatuji si, že jsem byl kdysi v kině na premiéře a odcházel jsem usmátý k smrti, což se mi do té doby nikdy nestalo. Ultimátní masakr s výbornými hláškami, řekl bych, že mnohem víc rafinovanějšími než v jedničce. A nejlepší milostná scéna všech dob. Zajímavé je, že v jejím případě paroduje Jerry Zucker sám sebe, protože scénář k Duchovi je rovněž jeho dílo. ()

rublik05

Neméně našlapané pokračování, ve kterém se filmařům povedlo neztratit ani kousíček z atmosféry dílu předchozího, a co se týká humoru, ten je opět excelentní a naprosto odzbrojující. Leslie Nielsen dokazuje, kdo je tady králem parodií. Opět jsem se královsky pobavil a další lék na špatnou náladu, který zaručeně zažene všechny chmury. 10/10. ()

Knor

O nic horší než vynikající jednička, opět spoustu vtipů, hlášek, gagů a bláznivyn všeho druhu. Další vynikající komedie, která vyvolává záchvaty smíchu. Bláznivé střely a Žhavé Výstřely patří k nejlepším filmům svého druhu. ()

kyLuke

Je zvláštní , že druhý díl si udržel skoro naprosto stejnou laťku , jako vynikající jednička . Výborný Leslie Nielsen a skvělý scénář ! ()

vaava

"Absurdní komedie" patří k mým oblíbeným, a taky si podle toho každou takovou užívám. Frank Drebin opět nezklamal. Dialogy typu: -"Bude na nás čekat u zadního vchodu" -"Kde to je , Franku?" -"Nevím, asi vzadu" jsou jen střípkem ve smršti gagů, které dávají dramatickému nádechu filmu takovou míru nadsázky a srandy, že je radost se na něj dívat. ()

Godhaj

,,Franku, jak můžeš být tak bezcitný?“ ,,Tak bezcitný? Víš co to bylo vystěhovat celý kmen? Zkus si to někdy sama.“ Říká se to těžko, ale druhý díl parodie s Frenkem Drebnem je krapet horší než první díl. Některé fórky trochu zklouzávají do trapnosti a celkově jich není takové množství jako v prvním či třetím díle. Závěr s mexickou kapelou je však vynikající a vyplatí se na něj počkat. ()

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely