Táta na plný úvazek

• USA Jersey Girl (více)

Oliver Tinke má nastartováno k úspěšné kariéře v hudební PR agentuře. S manželkou Gertrude čekají první přírůstek do rodiny. Narodí se holčička, ale matka při porodu zemře. Ollie se s pomocí svého otce Barta snaží starat o dítě a zároveň dostát svým povinnostem v práci. Ve stresu urazí shromážděné novináře a musí z agentury odejít. Odstěhuje se k otci do New Jersey. A hledá práci. Začne pracovat v komunálních službách města jako jeho otec. Když je malé Gertie sedm let, připravují ve škole besídku a Ollie slíbí Gertii, že s ní zazpívá písničku z muzikálu Sweeney Todd. Ollie se seznámí s Mayou Hardingovou, která pracuje ve videopůjčovně a zároveň studuje. Když Maya zjistí, že si vypůjčil pornofilm, chce si ho vybrat jako studijní objekt pro svou diplomovou práci, která se týká pornografické fixace. Sejdou se a Maya se dozví, že Ollie od smrti své ženy, kterou stále miluje, neměl sex. Nabídne mu nezávazný styk. Doma je přistihne Gertie, která se vrací ze školy. Kvůli havárii potrubí musejí ve městě uzavřít silnici. Lidé se bouří a Ollie je dokáže uklidnit. To mu dodá odvahy, chce zpět svůj dřívější život a vypraví se za svým bývalým kolegou Arthurem Brickmanem, který pracuje pro PR agenturu. Arthur mu domluví schůzku se šéfem. Ollie doma oznámí, že se budou stěhovat  zpátky do New Yorku. Gertie však nechce a s otcem se pohádá... (TV Prima)

gudaulin

Od Kevina Smithe očekávám (nikoliv nezbytně) humor, ale především originalitu a šmrnc. Táta na plný úvazek je odklonem od buřičských provokativních komedií plných vulgárního humoru, anarchie a nekorektních postav se šílenými dialogy. Naprosto mi nevadí, že se ve filmu nevyskytuje dvojice magorů Jaye a Mlčenlivého Boba, popravdě řečeno, už mi místy i lezli krkem. Vadí mi ale Smithův odklon od zábavy k lacinému sentimentu podle těch nejprofláknutějších hollywoodských receptů. Zesnulá matka, osamělý obětavý otec, roztomilá holčička - tyhle motivy byly plné studiových romancí už ve 30. letech. Nemuselo to být špatné, kdyby Smith dokázal ve větší míře použít ironickou nadsázku a odstup, jenže to se mu přes pár úsměvných momentů, viz zápůjčka pornokazety ve videopůjčovně, příliš nepovedlo. Místy nesnesitelně sladké a místy nesnesitelně slzopudné. S Benem Affleckem coby hromosvodem znevažujících komentářů a vtípků od filmových fanoušků jsem problém neměl, zato Jennifer Lopez je jen trapnou napodobeninou herečky a za jeden z mála světlých okamžiků považuju, že nás tak záhy opustila. Celkový dojem: 40 %. Zatím nejslabší kousek od mého oblíbeného Kevina Smithe. ()

Gilmour93

Padají tu názory, že Smith vyměkl, že je v přechodu a že se rozpláče při pohledu na hrající si koťata. Já si spíš myslím, že chtěl Jersey Girl opravdu uctít památku svého otce a nejen toho svého. S odklonem od vlastní osobité škatulky problém nemám, ale s tím, že spadl do škatule stovek podobných sentimentalit, ano. Doufal jsem totiž, že v kostře příběhu bude něco jinak, ale až na pár drobností to fungovalo v zavedené šabloně. Když navíc připočtu můj psychický blok o velikosti základního stavebního kamene Taj Mahalu v podobě B.Afflecka, museli to na tři hvězdy nakonec vytáhnout až The Cure s jejich 'High'. Odmítnout na ulici nabídku k nezávaznému sexu od Liv Tyler může jen blázen, impotent, či Pavel Vítek.. ()

Psema

Každý má svou slabší chvilku a Kevin Smith je toho důkazem. I přesto, že se ponořil do středního proudu a natočil víceméně cukrkandlovou podívanou, stejně do ní dokázal vložit svou osobitou formu, která mi sedí, mám ji rád a nevadí mi ani finální produkt. Takže tentokrát to není za plný počet, ale nadprůměr to stále je. ()

Hal_Moore

Příjemná, mírně nadprůměrná, ničím neurážející filmová podívaná. Nechci tady mluvit o tom, jestli Kevin Smith vyměkl, nebo naopak. Já od něj viděl zatím jen Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, takže bych svůj názor nemohl ničím podložit. Klasický, ničím nevybočujíc z řady, řemeslně zvládnutý film, který vám na náladě nepřidá, ale taky neubere. Příjemné herecké výkony všech! představitelů, v čele s Raquel Castro a cameem Willa Smithe. Vlastně je tady více povedených cameo (Lee, Damon). Tyto okamžiky určitě patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Ty nejhorší jsou vypotřebovány hned v úvodu, takže po odstěhování k dědovi jde o ničím nezkažené chvíle. Ale zase na druhou stranu, film mi nenabídl nic, proč bych mu měl dávat více než průměrné hodnocení. ()

genetique

Osobne pre mňa veľmi príjemné prekvapenie! Síce na Smitha dosť ťažkopádne a melancholické, ale romantická komédia navyše s prvkami drámy a dokonca v hereckom podaní Affleck-Lopez-Tyler! No toto, a dokonca celkom podarená. Čo sa to porobilo ;-). Ale Smithov štýl sa nezaprie, cameo roličky boli super. 80%. ()

Kaka

Scénář sice nenaskytl nic nového či převratného, ale velmi zajímavě budovaná atmosféra a skvělé dialogy všechno zachraňovaly. Navíc tam bylo pár scén, které člověka dostanou do kolen ať se na tuhle veselou a duchaplnou komedii dívá sebeskeptičtěji. ()

Lavran

Ani se moc nedomnívám, že by šlo o zcela atypického Smithe. Jen se docela zručně maskuje, to je celé. Stačí se prostě soustředit na každý detail v replikách, v pozadí záběrů (proskenujte scény ve videopůjčovně), k tomu připočíst zálibu v připojování popkulturních odkazů (obvykle komentujících nějaké filmy), uvědomit si ten soběstačný vesmír zaplněný postavičkami k pokukání a hlavně si vychutnat ten specificky nikoho nešetřící humor, díky němuž jsem si i u Jersey Girl prodloužil život o pár měsíců. Tak co, už to vidíte? Je možná schovaný za kupou žánrových klišé, ale je tam, je tam! A když se pak na scéně objevil Sweeney Todd a samotný Smith, totiž tentokrát Will "Fresh Prince" Smith... bylo to nad slunce jasnější, zvláště z hlediska hodnocení. No dobře, tak milému a zkušeně natočenému Smithově filmu, i kdyby byl bez Smithe, bych stejně dal 4*! :) ()

castor

Jsou režiséři, kteří umí docela nečekaně překvapit. Zvyknete si na jistej standard a například od tvůrce vulgárních komedií bychom jen těžko čekali melodrama. Autor znamenitých snímků (jako je Chasing Amy, 1997) Kevin Smith tak balancuje mezi dramatem a komedií, je až přespříliš sentimentální, ale v konečném hodnocení přece jenom natočil příjemnou oddychovku. Jersey Girl je od předešlých hodně odlišný film. A hodně osobní. Jde mu o hodnoty, rodinu, o city. Ocenit lze především fakt, že s onou tolikrát ohranou látkou, kterou by devět z desíti režisérů natočilo plnou klišé, si Smith výtečně poradit. To bylo tak - sobecký a ambiciózní workholik se po smrti milované ženy musí postarat o právě narozenou holčičku, prvně mu to pochopitelně nejde, pozná i sympatickou slečnu z videopůjčovny, kterou si dcera oblíbí a.. zbytek už každý zná!! Smith ale umně pracuje s řadou „problémů“ dceřiny výchovy (pohlavní rozdíly u chlapečků a holčiček), vkládá svým hercům opět velmi vtipné dialogy a.. je prostě jinej!! Vzpomene si na staré časy (ponižující pohovor na zaměstnání vedou Jason Lee a Matt Damon), téma besídky volí po svém (drastické hudebně-taneční číslo s podříznutým krkem), v prvním setkání s onou slečnou převládá téma porna, na prvním rande zase masturbace. Jeho dvorní herec Ben Affleck odvádí slušný nadprůměr, příjemně (s věcným pohledem na sex) proplouvá i Liv Tyler, ale tématu harmonie rodiny především hodně pomáhá moudrá, pohotová a roztomilá dcerka Gertie. Mladičká Raquel Castro je neuvěřitelně přirozená a na svůj věk talentovaná a nemohl jsem si častokrát pomoct, ale je opravdu šíleně podobná své filmové matce Jennifer Lopez!! ()

viperblade

Není to zas TAK špatný, i když v žánru rodinná komedie vás to fakt nepřekvapí, pokud už máte něco nakoukáno. Jenže naproti normálním rodinným komediím má tato více světlých chvilek (rozhovor Willa Smitha a Bena na chodbě, překrásnou Liv Tyler a její rozhovor s Benem, jak dlouho že už neměl sex atd...) Takže medaili pro Liv za její krásu, pro Bena za jeho snahu a pro české distributory, kteří se odvážně poprali s takovým překladatelským oříškem, jako je Jersey Girl a dokázali vystihnout pravou podstatu těchto slov. ()

Trellíno

Rozhodně nejměkčí, ale stále dobrý Smith, který mi ukázal minimálně jedno a to že Affleck zase není až tak špatnej herec. Slabší čtyři hvězdičky, spíše 3 a půl. ()

freddy

Tak tohle je komedie, která mne dojala. Patřím mezi příznivce Kevina Smithe, miluji jeho komedie Dogma, Jay a Mlčenlivej Bob vrací úder, Clerks, etc. Proto tohle bylo do značné míry docela velkým překvapením. Ale co zaručeně překvapením nebylo, že se zde objevil Ben Affleck, jelikož pravidelně vystupuje ve Smithových filmech. Ale jinak se jedná o docela sentimentální movie, kterou bych normálně od Smithe nečekal. až na konci filmu, při závěrečných titulcích mi došlo, proč se Smith k tomuto filmu uchýlil. Tento film byl věnován jeho otci, který mu zemřel. Kevina Smithe popadla nostalgie a chtěl vzdál hold svému otci tímto filmem. A nedopadlo to vůbec špatně. Děj mne zaujal a pohltil, byl jsem zvědavý na rozuzlení příběhu a Benu Affleckovi jsem jeho roli bez většího problému věřil. K tomu jsem se mnohokrát docela dobře zasmál a oddechl si od všedních starostí. Což znamená čtyři hvězdičky pro tento film i pro Kevina Smithe... ()

Spooner

Na Smithe docela netipický žánr, ale to neznamená, že to je špatné. Je to trochu klišé příběh, ale Smith ho okořenil několika zábavnými okamžiky a vtipnými okamžik, ale ty "vážnější" pasáže už jsou trochu horší. Herecké výkony jsou bezchybné.Affleck je po hodně dlouhé době snesitelný a Liv Tyler si svou roli užívá. Potěší i několik hvězdných cameo roliček (Smith,Damon,Biggs). Ve výsledku je to hodně dobrá záležitost, ovšem příště už chceme toho pravého Kevina Smithe. ()

Xmilden

K látce tentokráte přistoupil velevážený Pan režisér pro sebe vskutku netradičně a nebýt pár jeho oblíbených intimně šokujících dialogů (téma porna, ve Smithových filmech se snad kolem něj točí vše). Tak bych asi ani nepoznal kdo snímek Táta na plný úvazek natočil. Ben Affleck mi snad poprvé ve filmu nevadí, když tedy nepočítám jeho malé role. Tentokrát ovšem svou úlohu zvládl a to myslím že velmi dobře. 60% ()

Jamal

fakt se mi líbila ta pasáž kde tam sedí vedle Willa Smitha a neřekne mu to, že to on byl a je jeho největší kritik ()

Shakers

Netradičný Kevin Smith, ale nakoniec ma to celkom bavilo. Podobných filmov tu už bolo veľa, ale tu ma zaujali predovšetkým fajn postavy a dialogy, ktoré stoja za to. Affleckovi to tiež sadlo a v dobrom svetle sa ukázala aj Liv Tyler. Potešilo aj cameo Willa Smitha či Matta Damona. 75% - 4* ()

Boogeyman

Tohle je film od Kevina Smithe? Sentimentální rádobydojemná slátanina plná těch nejklasičtějších klišé!Jestli to Smith dělal pro své děti, nebo jako poctu svému otci (kterému je film věnován)? ()

Nin

Jersey Girl je rodinné drama o chlápkovi, co se chová jako nezodpovědný sobecký idiot, ale je obklopený samými hodnými a trpělivými lidmi. Přišel o manželku, ale už na něho nedočkavě čeká nádherná Liv Tyler, má moudrého tatínka George Carlina, který sice občas hraje bručouna, ale ve skutečnosti pro něho ROKY dělá první poslední, a nakonec je tu jeho super-roztomilá dcerunka, která má i ve vyhrocených momentech více rozumu než její otec. Tohle není naprosto příšerný film, který by se měl dostat do žebříčků nejhorších filmů, ale obzvlášť na raného Kevina Smithe je to teda dost špatenka. O nějaký realismus nebo něco neobvyklého ze života se tu moc nesnaží, jen občas film přijde s nějakým sprostším dialogem, ale ve skutečnosti je to po celou dobu dost patetický a jednoduchoučký film. Ve filmu je pár dobrých vtipů, ale taky pár naprosto příšerných. Jako citové vydírání to místy funguje, ale to je spíš od Kevina podlý trik, protože to dojímání se tu není ničím pořádně podpořený - hlavní hrdina by měl být mnohem sympatičtější a projít si pořádným vývojem, ne že si to v posledních 15 minutách všechno uvědomí díky jednomu rozhovoru, a už na něho čekají oslavné potlesky a ubrečené uznání za to, že se po všech těch letech jednou nechová jak debil v jednom kýčovitým a hollywoodsky přehaným finále. (5/10) ()

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?