Táta na plný úvazek

• USA Jersey Girl (více)

Oliver Tinke má nastartováno k úspěšné kariéře v hudební PR agentuře. S manželkou Gertrude čekají první přírůstek do rodiny. Narodí se holčička, ale matka při porodu zemře. Ollie se s pomocí svého otce Barta snaží starat o dítě a zároveň dostát svým povinnostem v práci. Ve stresu urazí shromážděné novináře a musí z agentury odejít. Odstěhuje se k otci do New Jersey. A hledá práci. Začne pracovat v komunálních službách města jako jeho otec. Když je malé Gertie sedm let, připravují ve škole besídku a Ollie slíbí Gertii, že s ní zazpívá písničku z muzikálu Sweeney Todd. Ollie se seznámí s Mayou Hardingovou, která pracuje ve videopůjčovně a zároveň studuje. Když Maya zjistí, že si vypůjčil pornofilm, chce si ho vybrat jako studijní objekt pro svou diplomovou práci, která se týká pornografické fixace. Sejdou se a Maya se dozví, že Ollie od smrti své ženy, kterou stále miluje, neměl sex. Nabídne mu nezávazný styk. Doma je přistihne Gertie, která se vrací ze školy. Kvůli havárii potrubí musejí ve městě uzavřít silnici. Lidé se bouří a Ollie je dokáže uklidnit. To mu dodá odvahy, chce zpět svůj dřívější život a vypraví se za svým bývalým kolegou Arthurem Brickmanem, který pracuje pro PR agenturu. Arthur mu domluví schůzku se šéfem. Ollie doma oznámí, že se budou stěhovat  zpátky do New Yorku. Gertie však nechce a s otcem se pohádá... (TV Prima)

HAL

Na Smithe evidentně přišla sentimentální nálada a v rámci ní mu (naštěstí krátkodobě) změknul mozek, takže natočil pitomou a naprosto nezajímavou komedii pod kterou by klidně mohli být podepsaní ti nejhorší rutinéři v Hollywoodu a nikdo by nic nepoznal. Tisíckrát ohraný příběh o tatínkovi - kariéristovi, kterému najednou ze dne na den visí na krku malé uřvané děcko a převrátí mu život naruby. Což znamená že všichni kolem moralizují jako o život, roztomile se ksychtí, naplňují jedno klišé za druhým a snaží se předvádět scénky se situačním humorem, které nejspíš měly být vtipné, ale většinou jsou jen trapné a otravné. Ani úsměv Liv Tyler, pár klasických cameo roliček a občasné záblesky něčeho co by skoro mohlo připomínat klasický Smithovský humor a otevřený přístup k sexualitě v dialozích nezachrání všechno. 3/10 ()

ChewieDC

Hrozná kopa klišé a dost jednoduchý příběh, které jsou ale kompenzovány smithovskými dialogy a smithovskými scénami. ()

k212

Ač je Jersey Girl Smithovina přemalovaná na růžovo, kde tradiční přisprostlé a odvázané atributy jsou na 50% umírněné, pořád je to nadprůměr v běžné komediální produkci. ()

Sobis87

Jersey Girl - Kevin Smith tak trochu jinak. Přízemnější, sentimentálnější a mainstreamovější. Pryč jsou žánrové piruety z Flákačů, vypravěčská anarchie z Clerks nebo všudypřítomné popkulturní narážky týkající se hlavně Star Wars a komixů (tentokrát to schytá akorát Fresh Prince a muzikál Cats), Smith natočil prakticky čistou žánrovku. Ale to by nebyl on, kdyby každý svůj film nepojal trochu osobitě. To, že se Smith tentokrát drží na uzdě, nemění nic na tom, že je jedním z nejzručnějších scénáristů. Dialogy jsou opět skvělé a stihnou se probrat různá tabu, jak je u tohohle maníka z New Jersey zvykem. To, že Kevin Smith natočil Jersey Girl jako pámatku na svého zesnulého otce, je na filmu hodně znát, je z něho cítit jistá nostalgie a celý film je ve výsledku něčím, co bych nazval jako "oslavu rodičovství". S tím jde ruku v ruce samozřejmě i moralizování, které Smithovi sice nebylo nikdy cizí, ale ve svých ostatních filmech všechna ta poselství a morality podával poněkud neotřelým až drzým způsobem. Ne tak v Jersey Girl, tenhle film je na to až moc přízemní, což nemusí být zákonitě špatně. Co se příběhu týká, jde originalita a rafinovanost stranou, vybroušené dialogy a zábavné epizodky ale zůstávají. Výroky typu "tohle není Smith" ale berte s rezervou, on to Smith JE, jen tentokrát ustoupil do pozadí a nechal pracovat samotný žánr tak, jak jsou běžní diváci zvyklí. A když si k tomu všemu přičtu camea Jasona Lee a Matta Damona, čestnou kmetskou roli George Carlina a prostředí New Jersey, tak mi tahle povolnější romance do Smithovy filmografie i celkem zapadá. Jay a Tichý Bob mi tu sice chyběli, ale Will Smith hrající sám sebe mi to do jisté míry vynahradil. 70% ()

Anderton

Dalo by sa napísať, že Kevin Smith má slabosť pre tuctové dojáky a tak si chcel jeden natočiť. Bohužiaľ to nie je pravda, chcel iba zarobiť prachy. Potešili ma dve cameo sekvencie a možno aj záverečné vystúpenie, tie ale zaberú tak 7 minút filmu. Všetko ostatné je zle a Affleckovo herectvo je v tomto prípade to najmenšie zlo. Film by sa dal chápať ako pocta starým hollywoodskym utopistickým filmom, kde bola vyzdvihovaná morálka malomesta v porovnaní s tou zkazenou mestskou. Ale skôr nie, je to asi celé iba kalkul. Film predvídateľný v každej minúte. ()

Fingon

Jersey Girl je zatím jediný film Kevina Smithe, který jsem viděl s českým dabingem (bohužel). Jaye a Boba jsem oplakal, ale i bez nich je to celkem slušný film, který Smithovi nedělá ostudu. ()

swamp

Ne, já prostě nemůžu ignorovat, že tohle natočil Kevin Smith. Zkrátka je to jeho nejhorší film, ale každý režisér má právo na nějaký ten nejhorší, tudíž snad se příště pochlapí a koule se mu zase vrátí na správné místo. Affleck hraje hrozně (ovšem není se co divit výběru režiséra, protože ve filmech Chasing Amy či Dogma byl výborný), Lopez naštěstí brzy umře, Raquel Castro (dcera) je tak trochu nepřirozeně otravná a Liv Tyler je hezká.. ale ani s Affleckem nedokončili prácičku ze sprchy, což by v takové vztahové romantické komedii klidně být mohlo (vzhledem k tomu, že Smith s takovými věcmi problém nemívá). ()

Ant

Sympatická dramedy, na které je Smithova ruka opravdu znát. Affleck zahrál svůj typický průměr, film ani nevyzdvihl ani ho nepotopil. Pobavily mě hvězdné camea a rozpustilá Liv Tyler. Rozhodně sveží verze jinak klišovitých romantických filmů posledních let. ()

nash.

Příjemné překvapení. Příběh je sice variací jednoho ze základních námětů romantických filmů, ale přesto jsem se u něj ani chvilku nenudil a několikrát se opravdu od srdce zasmál. ()

Slarque

Smithovy předchozí filmy byly blíže mému gustu, ale tohle melodrama také stojí za vidění. Ben Affleck se sice párkrát dostal až na hranice svých hereckých možností, ale na suverénně přirozenou Raquel Castro stejně nikdo nemá. Navíc naštěstí zbylo i pár dobrých Smithových fórků jako ten s jiným Smithem či školní besídka. A když film řeší hlavně vztah mezi otcem a sedmiletou dcerou, rozhodně to neznamená, že se v něm řeší jen mládeži přístupná témata. ()

SeBig

Romantické drama ani né tak komedie.. jde tam spíš fakt jen o tu romantiku. Mě romantika nevadí a film me i docela bavil hlavně když je to od Smitha. ()

LaciLC

Ach, Kevin Smith a sentimentálnosť idú k sebe ako halušky s bryndzou a uhorkový šalát, ale dobre, na film som bol skutočne zvedavý a dal som mu šancu. Po prvé, nedopadlo to najhoršie, ale snáď netreba ani pripomínať, že je to s veľkým odstupom najslabší film Kevina Smitha. A to takmer vôbec nie preto, že je iný ako sme od neho zvyknutí. Otcom na plný úväzok je v prvom rade film nudný. Nehovorím, že by som sa občas nezasmial, ale film jednoducho nedokáže vyprodukovať mnoho vtipných miest. Bohužiaľ ma film ani zvlášť nedojal, celý čas sa mi to javilo ako také nemastné-neslané. Podobne je to aj s hercami, narozdiel od iných ja proti Benovi Affleckovi takmer nič nemám, ale tu ma teda nepresvedčil. Na Jennifer Lopez a Liv Tyler sa pekne pozerá, nič viac, nič menej. A zvyšok obsadenia toho už veľa ozaj nezachráni. Z filmu mám pomerne zmiešané pocity, na jednu stranu som dopredu vedel, že nemám čakať nič v štýle Clerks. alebo Flákačov, ale, že sa pri filme budem nudiť som nečakal. Dalo by sa však povedať, že Otcom na plný úväzok je vcelku príjemný a pekný rodinný film na (ne)poplakanie, "ovšem" s tak trochu hviezdnejšou hereckou zostavou... ()

Chrustyn

Tak to chvíli vypadalo, že Kevin Smith nám dospěl. Přeslazený a sentimentální kýč o otci, který po smrti své ženy dává přednost kariéře před svojí malou dcerkou. Film v sobě nemá takřka žádné aspekty ostatních Smithových filmů s vyjímkou postavy s tváří Liv Tyler, která ráda a otevřeně hovoří o sexu. I když je film předvídatelný tak se na něj pěkně kouká díky slušnému výkonu Bena Afflecka a jeho roztomilé dcerce. A na druhou stranu kdo by pro svoje dítě neudělal to co hlavní hrdina na konci filmu. ()

Arsenal83

Kedysi ma ten film veľmi bavil, tak nechám vyššie hodnotenie, hoci s odstupom času to nie je až taká sláva. Affleck sa nikdy nenaučil hrať, ale aspoň sa v tých filmoch z tohto obdobia užil nejaké to techtle-metle s Jennifer Lopez. A tá si tu dokonca strihla 5-minútovú rolu. Niekto by povedal, že škoda, ja hovorím, dobre tak. Rovnako ako Ben, ani ona sa nenaučila za polstoročia života hrať a asi aj preto dnes znova tvoria pár. Nemajú si čo vyčítať. ()

Yardak

Netradiční film na Smitha, ale je dobře zvládnutý a herci hrají v pohodě + velmi povedená camea (Will Smith, Lee a Damon). 77 %. ()

heyda

Tyjo, pěkný :-))))... Jak už jsem vůči americkým romantickým komediím docela skeptický, tak tenhle mě docela mile překvapil. Ve filmu na mě vybaflo minimálně tucet holywoodskych hvězd, kteří si však tohle natáčení vyloženě užívali a já jsem se taky bavil. Je jasný, že jsou tam klišé a není jich málo, ale proč kritizovat, když můžu chválit, ne? Humor, kamera, hudba, herci, to všechno nějak do sebe zapadlo a celkově vytvořilo velice milý, humorný a dojemný snímeček, na který se určitě rád někdy zase podívám. 7/10 ()

mcb

Mainstreamovitě podaná romantická komedie plná klišé o nejlepším tátovi pod sluncem. Struktura příběhu nevybočuje ze standartní linie a podává tak ničím vyjímečnou podívanou. Přesto se ale jedná o pohodový film plný čestných cameo roliček a obsahující pár scén, které trochu zavání originalitou. Smith sice odhodil své věrné kamarády z QuickStopu, ale stále je zde znát i jeho osobní rukopis, který se ničím nezapře. A tak i přesto, že si myslíte, že jde o jakousi trhlinu v Smithově filmografii, vůbec se jí nevyhýbejte. Určitě vás neurazí. P.S. Film, kde se na konci zpívá písnička ze Sweeneyho Todda nemůže být špatný!:) ()

Flakotaso

Vzhledem k tomu, že jsem tento film viděl na Štědrý den, můžu ho na tyto příležitosti vřele doporučit. Nenáročný a docela zábavný a pohodový film za 3,5 hvězdy. ()

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?