Táta na plný úvazek

• USA Jersey Girl (více)

Oliver Tinke má nastartováno k úspěšné kariéře v hudební PR agentuře. S manželkou Gertrude čekají první přírůstek do rodiny. Narodí se holčička, ale matka při porodu zemře. Ollie se s pomocí svého otce Barta snaží starat o dítě a zároveň dostát svým povinnostem v práci. Ve stresu urazí shromážděné novináře a musí z agentury odejít. Odstěhuje se k otci do New Jersey. A hledá práci. Začne pracovat v komunálních službách města jako jeho otec. Když je malé Gertie sedm let, připravují ve škole besídku a Ollie slíbí Gertii, že s ní zazpívá písničku z muzikálu Sweeney Todd. Ollie se seznámí s Mayou Hardingovou, která pracuje ve videopůjčovně a zároveň studuje. Když Maya zjistí, že si vypůjčil pornofilm, chce si ho vybrat jako studijní objekt pro svou diplomovou práci, která se týká pornografické fixace. Sejdou se a Maya se dozví, že Ollie od smrti své ženy, kterou stále miluje, neměl sex. Nabídne mu nezávazný styk. Doma je přistihne Gertie, která se vrací ze školy. Kvůli havárii potrubí musejí ve městě uzavřít silnici. Lidé se bouří a Ollie je dokáže uklidnit. To mu dodá odvahy, chce zpět svůj dřívější život a vypraví se za svým bývalým kolegou Arthurem Brickmanem, který pracuje pro PR agenturu. Arthur mu domluví schůzku se šéfem. Ollie doma oznámí, že se budou stěhovat  zpátky do New Yorku. Gertie však nechce a s otcem se pohádá... (TV Prima)

blackrain

Ben Affleck si díky své malé dceři uvědomil, co je pro něho v životě nejdůležitější a čemu má dát přednost, práce to nebyla. ()

ABLABLABLA

Tenhle film mám prostě ráda..pokaždé, když běží v televizi, si ho nenechám ujít..ať si říká, kdo chce, co chce, má prostě něco do sebe...a není to jen obyčejná romantická komedie. A k tomu všemu ještě Ben Affleck v hlavní roli. ()

Tony.cs

Přemýšlel jsem, proč už jsem tenhle film viděl tolikrát (minimálně 10x) a pořád se mi líbí??? Dobrá herecká sestava? Příjemné vyprávění? Příjemné prostředí? Upřímné srdce? Asi všechno dohromady, plus osobitý a vtipný rukopis Kevina Smithe. Když se chci upřímně zasmát a potěšit tu svou malou dušičku, tak Jersey Girl je jasnou volbou number one. ()

jajinka

Přeslazený, jednoduchý příběh, s velmi očekávatelným dějem, ale mně se to líbilo.. Affleck má vždy zrčité období.. V Incidentu super, v Přežít Vánoce katastrofa a tahle role mu docela sedla.. ()

anniehall

Tak předně - Smithovy filmy jsou pro mě povětšinou přitažlivé. Mám svým způsobem rád i Bena Afflecka (obzvlášť pokud se pánové takhle nakombinují), ale s tímhle filmem jsem měl problém. Zřejmě bych k němu přistupoval jinak, kdybych nevěděl, že ho točil právě Smith. Film je totiž natočen naprosto konvenčním, hollywoodským a dost předvídatelným způsobem, což na někoho, kdo konvence bourá, provokuje a dělá všechno možné - jen ne mainstreamové filmy, je dost překvapující, ne-li zarážející. Jak říkám, kdyby ho natočil nějaký poloznámý hollywoodský filmmaker, možná bych ho ocenil jako poměrně inteligentní rodinné drama , které poměrně úspěšně balancuje na hranici kýče. Ale v případě oblíbence Smithe čekám trochu víc a těch pár vynikajících okamžiků, jako třeba pohovor s Leeem a Damonem nebo nápad přehrát na besídce scénu ze Sweeny Todda, tenhle film z bažin průměru nevytáhne. Je to za tři, ale s odřenými oušky. PS: Myslím, že už chápu, proč ho Smith natočil a proč právě takhle. Podívejte se na závěrečné titulky. Hned na začátku je Smithovo poděkování a rozloučení se svým zesnulým otcem, kterému je celý snímek věnován. To vysvětluje mnohé. ()

PogoJoe

Námět nic moc originální, co? Vdovec se musí postarat o svojí malou dcerku, jíž se vydává vychovávat na venkov... Stejně jako se dá režisérsky zkazit skvělý a originální nápad/scénář, dá se z všedního tématu režisérem vykřesat dobrý a kvalitní film. A kdo zná Kevina Smithe zajisté ví, že je to tvůrce nápaditý, nekonvenční a talentovaný. Přesně takový, který dokázal z tohoto nepříliš originálního příběhu vydolovat nádherně pohodový, jemně vtipný a osobitý film. Režisér se tentokrát inspiroval z vlastního života, z něhož čerpal jednotlivé postavy, o čemž se můžeme přesvědčit v jeho odkazech v závěrečných titulcích. Takže závěrem: rozhodně se nenechte odradit modrou barvou u hodnocení a některými komentáři, které jednoduše čekali starého dobrého štiplavého a neortodoxního Kevina Smithe a místo toho dostali něco jiného. Ne, Kevin Smith nevyměkl, pouze natočil něco decentnějšího, více osobního a citlivého, ale stále je to nápaditý tvůrce a nudit se nebudete... ()

MATADOR

Sympatický film, na který se hodí koukat spíše s drahou polovičkou. O samotě totiž budete dělat spoustu jiných činnosti, jelikož Táta na plný úvazek nedokáže zaujmout. Vedlejší role potěší. ()

Aiax

Musím se přiznat, že kdybych nebyl zapřisáhlý smithofil, vlepil bych Jersey Girl pouhé tři hvězdičky. Je to totiž téměř ukázkově průměrný film, který překvapivě zcela postrádá hlavní Smithovu devizu - tedy jedinečnost, osobitost. Vyloženě špatné to není, i ten Affleck s Tylerovou jsou tady celkem (v rámci možností) sympatičtí, ale jak říkám - celkově dost šablonovité. Jednu hvězdičku přidávám jen s ohledem na mistra samotného, ale je to naposledy. Příště už oko nepřivřu. ()

corona

Nudný film, plný klišé a nelogicky konajúcich postáv až toho bolo veľa aj na americký film a posledný klieniec do rakvy tohoto filmu vrazil otrasný slovenský dabing Pavla Bruchalu ()

Skip

Docela to šlo. Netlačilo se na slzopudnou notu a to asi film zachránilo. Roztomilá hočina, svérázný děda a strejdové, kteří nejsou strejdové. No a Ben Affleck, to je prostě jen Ben Affleck. Nějakých hereckých výkonů se od něj všeobecně člověk dočká jen občas. Rozhodně by se neměl rozesmutňovat a pokoušet se o pláč. ()

Vědma

Dávám čtyři hvězdičky, protože to vůbec nebylo špatné, a když je člověku v neděli v ošklivý dušičkový den smutno, tak to oblaží duši. Samozřejmě to není žádná bomba a Ben Affleck je tradičně prkenný, ale když mu role sedne a ještě navíc jezdí Batmobilem... Úžasná byla podoba jak miminka, tak malé Gertrudy (/vážně v tomhle měl Will pravdu, to je teda jméno) s Jennifer Lopez. ()

BoredSeal

Takový přihřátý film přeplněný patosem, naprostá tuctovka. Kdyby se na chvíli Will Smith neholedbal, že si nemusí vycpávat na rozdíl od jiných rozkrok a Tylerová nedělala výzkum sledování pornografie u ženatých mužů, vůbec bych si nevzpomněl, že je to práce Kevina Smithe. Ale fuj, Kevine - sentimentální přeslazené poučky Willa Smithe (než se zmínil o tom rozkroku), jak by měl rád víc času na děti, Affleck rezignující na kariéru kvůli mírumilovnému opravování vodovodů a vůbec sypající se cukříček všude odkud to jde, včetně příšerně sladké holčičky, to všechno související s (Kevinem) Smithem, to je prostě halucinace jak bejk. Ale jo, jestli se na tohle budete muset povinně dívat s holkou nebo dětma a přežijete, že Affleck je mizernej herec, kterej nikdy na plátně nevzbudí jiný vjem než "panebože, to je ten prkennej neschopnej neherec Affleck", tak to asi přežijete. ()

MartinNDL

Děsně jsem se bál podívat se na Jersey Girl, jelikož Kevina Smithe za jeho starší tvorbu zbožňuju a nechtěl jsem se dočkat zklamání. Asi při páté příležitosti jsem si teprve řekl, no tak co a u filmu zůstal. Dopadlo to snad nejlépe, jak mohlo. Jedná se sice o mainstrem, je sice přeplněný sentimentem, ale bohudík je zábavný. Ben Affleck s Liv Tylerovou jsou neskutečně sympatičtí a ačkoli příběh je hodně velký klišé, menší až větší úsměv jsem měl na tváři celou hodinu a půl. Tolik osobitý humor Kevina Smithe se na druhou stranu téměř úplně vytratil a nahradil jej takový ten milý, romantický hollywoodský. Jako americká romantická komedie je Jersey Girl velmi obstojná, ale trochu mám strach, jak dopadnou Clerks 2, jestli nám Kevin nevyměkl. ()

Jonash87

Nenáročná oddychovka postavená na šablonovitém příběhu. Affleck kupodivu nevadí, Liv Tyler to sluší a malá Raquel Castro hraje, jako by jí bylo mnohem více. Nenadchne, neurazí. ()

Martin741

Tak ponajprv musim napisat, ze Kevina Smitha /Clerks 1 a 2/ nepovazujem za kultoveho rezisera. Tymto filmom tomu tak urcite nebude. Svizna americka komedia, u ktorej sa vynimocne US styl humoru priblizuje europskemu ponimaniu a da sa dokonca aj par krat dobre zasmiat. Herecky ako Liv Tyler na urovni, ba dokonca aj Jennifer Lopez sa dala zniest. Trochu vadi LEGO uces Bena Afflecka, ucast Matta Damona /Bourne Trilogia, Good Will Hunting/ som doteraz nepochopil. 57 % ()

peiton

Ale kdeže,toto nebude vydarená rom.komédia s tak suchým obsahom,vravela som si.A veru,až tak veľa sa tam toho nedialo a ani zrovna príbeh sa neuberá mílovými krokmi.Lenže scenár odviedol kus práce,pri ktorom bol použitý kus zdravého rozumu.A to je už pomaly vzácnosťou.Náhodou by takýto druh srandy a dialogov v podobe trefných sexistických poznámok ocenilo i mužské publikum.Jennifer Lopez si tu užila svojich 5 minút slávy a neviem či sa trafili do podoby jej potencionálnej dcéry,ale to v konečnom dôsledku nie je až tak podstatné ako to,že Ben Affleck tu ukázal svoju neutrálnu stránku herectva,kde vie byť primerane akčným i sladko romantickým.V závere milá vsuvka od Willa Smitha.A ak sa dá na tomto zasmiať hoc iba 3 krát,no zato s chuťou,nech to má silné 3*. ()

dezorz

kevin smith, vlastne od uplne zaciatku nataca divne romanticke filmy. ak to nebolo vidno v clerks, mallrats uz to bije do oci a chasin amy je jeden velky, autobiograficky zalubeny film. the jersey girl, po takmer teen komediach dogma a jay a tichy bob, je navrat k tomu, co k.smithovi ide najlepsie. bohuzial, niekde niekto asi tlacil do vacsej predajnosti, co sa prejavilo na nedostaku tej smithovskej aury, ktora prevadza zvysne jeho filmy. a ben affleck uz fakt nudi. co uz, slaba úorica smitha, sem tam dobry kusok. dufajme, ze clerks 2 to napravia. ()

Elyssea

Vážně je to komedie? Sympatický film se sympatickým Benem. Možná, že Ben není herecký Bůh, ale já pro něj mám slabost. A toho tátu na plný úvazek jsem mu věřila. A s Liv jim to i po těch letech sluší :) ()

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?