Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Mark1983

Tak tenhle první Pach krve mě dostal.Podle mého názoru je to jeden z lepších hororů dnešní doby,což mě přímo imponovalo,takže dávám jasných pět hvězdiček. ()

Getready

Tento horor disponuje perfektnými technickými vychytávkami. Úžasne spracované postavy kanibalov, žiadna umelá maska ala napodobenina Fredyho Kruegera, ale detailne spracované tváre, ktoré naháňajú strach hneď prvým pohľadom. Ja osobne som sa bál a bol som celý čas v napätí čo sa stane a kto sa zachráni. Najmä scénky v dome a na strome boli veľmi napínavé a dych vyrážajúce. Určite jeden z tých lepších hororov. ()

Giordi

Po nadějně vypadajícím začátku přijde zklamání. Nejprve jsem očekával něco ve stylu Hory mají oči (které se mi dost líbily), v tom jsem se sice až tak moc nemýlil, ale pokud jde o provedení, je to trochu bída. Film se odehrává většinou za denního světla, zrůdám to dost ubírá na strašidelnosti. Vlastně i tak samy o sobě až tak děsivě nepůsobí. Pošahaná zmutovaná rodinka co loví lidi. Napětí docela klesá (i když jsou zde ještě některé napínavé momenty) zhruba v polovině filmu ve chvíli, kdy se objevili mutanti, tedy v době, kdy by se mělo stupňovat. Úplná tragédie to ale není. Vzhledem k námětu jsem však očekával temnější atmosféru. Hodnocení: 40% ()

Gedik

Horory mi připadají většinou hloupé a kort ty krváky jako tento. Přesto nevím ani proč, ale tento kousek se mi líbil ze všech krváku nejvíce. Scéna v korunách stromů mi uvízla v hlavě natolik, že jsem film po delší době viděl znovu a s nadhledem jsem změnil své hodnocení ze 3 na 4. A po letech ze 4 na 5 a žeru tuhle průměrnou srandu. ()

Shay

Tahle série mě neskutečně bavila a je škoda, že poslední díl a ten čtvrtý byly zklamáním. Ale i tak je to ten typ filmu, na který se můžete podívat kdykoliv a vůbec vás neurazí. :) ()

Jekyl

Nudnější než dvojka, ale dá se to. Jednička otvírá celou sérii brutálních filmů, kde se s krví nešetří. Pro fanoušky tohohle žánru by asi měla být povinnost si pustit minimálně první 3-4 díly. ()

Gaggi

Čakal som lepšie hodnotenia, ale koľko ľudí toľko chuti. Mne sa tento film o zdegenerovancoch naozaj páčil a zo všetkých častí bol najlepší. Nechýba tam veľká dávka napätia a ani surovosti. Pre mňa má hodnotu 4* ()

datel13 odpad!

Fakt je mozny, aby se postavy chovaly tak nelogicky? A ´nejlepší´ byli ti teenageri, co vypadali tak na třicet.. Nečekal jsem, že někdy použiju jedno z nejhorších klišé, ale - opravdu lituju těch asi 75 minut svého času, co mi už nikdo nevrátí. ()

Smashed

Nevim čim to je, ale u většiny filmů, který mají několik pokračování, jsem vždycky z nějakýho záhadnýho důvodu vynechala první díl a pustila si ho až jako poslední. A teď už i pomalu začínám chápat proč. Prostě první díky v porovnání s dalšími podle mě nejsou moc povedený a tenhle horor to potvrzuje víc než dost... ()

Meca66

Horor ve stylu krvavých her v lesích, což nám nabízi tento dobře zpracovaný film. Hodnotím na **** už jen kvůli dobrým kostýmům ve stylu “zmutovaných” monster kteří se usídlili v lesích západní Virginie. Příběh mi nepříjde že by někde kolísal a realnost taky dobrá. Zápletka a úmrtnost v časové linii taky fájn až na pár vroubků, rozmanitost ohledně zabíjení jednotlivých postav velmi působivá, až do posledních chvil jsem váhal kdo tento masakr přežije a rozdá si to “face to face” s incestními stvůrami. Na konci nesměl chybět románek což se taky nestalo a s celkovým filmem jsem byl spokojen, po celý film jsem neztratil pozornost.To co mě mrzí že náš překlad opět zkazili z Wrong Turn na Pach Krve což vůbec nedává smysl a v celém filmu občas tak též, ale i přes to hodnotím jak hodnotím. Díky za dobře strávených 84 minut. ()

laura123

Pach krvi je typický horor ako napr. Hory majú oči, Turistas, Múzeum voskových figurín... Bolo to dobré, ale človek od začiatku tuší ako to skončí. ()

pájap

Johoho horror...a když vás honí kanibalove, je nejlepší vylézt hodně vysoko a rozsvítit...tož kurva ať jsem vidět..😁😁😁😁 ()

Nataniel73

Tak som si Pach krvi konečne pozrel a musím skonštatovať, že som dostal zhruba to, čo som aj očakával. Klasický horor z kategórie tých, ktoré som si v minulosti obľúbil. Čo ma však sklamalo bolo skutočne málo momentov prekvapenia a na hororový žáner aj málo napätia a strachu. Dej bol vcelku predvídateľný hlavne na konci kde každý hororový znalec musel tušiť ako to celé dopadne. Ak mám prirovnávať tento film s jemu podobnými tak určite hodnotnejšie horory sú pre mňa Hory majú oči alebo Pád do tmy, či Deti kukurice. U všetkých troch kultových hororoch je tá atmosféra ďaleko sugestívnejšia a mrazivejšia. Kostýmy a aj hnusné prostredie starého zrubu splnilo očakávania, herecké výkony (hlavne tie ženské) však boli priemerné. Vychádzajú mi z toho lepšie 3 hviezdy hlavne za napínavú prvú polovicu filmu. ()

Destoroyah

Za mňa jeden z najlepších hororov. Zobrazenie mutantov je skvelé a strašidelné a aj krvavé scény ktorých je tam veľa boli podarené len škoda že je to o trocha nudné a niekedy aj stupídne. No zas na druhú stranu herci sú dobrí a aj dej filmu je na horor úplne obyčajný ale za to podarený. Škoda že ďalšie časti série už nie sú také dobré. HODNOTENIE: 6/10 ()

Jansuper

Tohle je rozhodně můj nejoblíbenější krvák, zasloužilo by si to větší hodnocení a opět spoustu lidí nechápu co to tam píše za hovna v recenzích. No prostě skvělá atmosféra, pár skvělých mega lekaček, parádně namaskovaný mutanti který nechápu proč takto dobře nemohli být maskovaný ti herci dál a v dalších dílech, zabití fakt perfektně udělaná no prostě fakt bomba akční survival horor který by si zasloužil tak 80% a fakt pěkný prostředí pro horor ty lesy ta zapletka ten děj to napětí no prostě nechápu lidi který to kritizují ()

Nick321

Dobrý horor. V podstatě tři skřeti, "vyšlechtění" z neustálého rodinného incestu a vybavení nejrůznějšími zbraněmi, loví kohokoliv, kdo vstoupí do jejich hájemství smrti. ()

draxxi

No pribeh rozhodne ne originalni, ale presto priznavam, ze me udrzel v napeti az do konce, ktery prisel i s ocekavanou mezititulkovou scenou 3 minuty pred pulnoci. Tak sladke sny... 18/4 2024 62% ()