poster

Bílý Bim, Černé Ucho

 • Sovětský svaz

  Belyj Bim - Čornoje ucho

 • Sovětský svaz

  Belyy Bim - Chyornoe ukho

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Белый Бим - Черное ухо

  (Sovětský svaz)
 • slovenský

  Biely Bim, čierne ucho

Drama

Sovětský svaz, 1977, 91+82 min

 • corona
  *****

  úžasný ruský film, kde sa pes choval ako pes / americký psy sa vždy chovajú ako ľudia, dokonca aj hovoria, asi tam majú nejaké super chovné stanice/, škoda toho konca ten ma vždy rozplakal(24.6.2008)

 • zahadna
  *****

  Veľmi pekný ruský film, ktorý som videla už veľmi dávno...a ktorý ma chytil za srdce a strašne som pri ňom plakala.(8.11.2008)

 • Subjektiv
  ***

  Bim začíná opravdu dobře a mile jako příběh o starém, osamělém, rozjímavém spisovateli, kterému dělá společnost hlavně jeho nový pes Bim. Skoro celá první hodinka je plná melancholie, která se moudře snoubí s jakýmsi laskavým viděním světa starého pána, pána, co umí vtipně a chytře oglosovat kdejakou drobnůstku. Jenže když pod tíhou zdravotních problémů mizí do nemocnice, pes Bim, ač sympaťák, nedokáže bez něj zbytek tříhodinového filmu táhnout. Ono je sice dojemné, jak je smutný, že páníček zmizel, jak po něm marně pátrá, jak při tom pátrání strádá či potkává dobré lidi, ale takovéhle dojímání nezdá se být právě invenční a nedělá dobrý film. Říkám to přesto, že i na mě kus dojetí padl, což ovšem není nijak podivné, když uvážím, že člověk má z nějakého důvodu evolučně dáno, aby mu připadla roztomilá mláďata všelijakých druhů a pes je považován za savce, který si svou "juvenilnost" zachovává i v dospělosti, což mu zřejmě v soužití s člověkem ohromně pomáhá. Úplný závěr filmu už buď hraničí nebo spíš opravdu je těžko ospravedlnitelným citovým vydíráním. Dětem bych se to bál pustit, poněvadž by po takovém závěru řvali nejspíš celý týden (že by odsud pramenil Apachův odpad?).(28.7.2009)

 • Big Bear
  ****

  Když jsem byl malý, viděl jsem tento film a konec tak probulel, že mne rodiče nebyli schopni utišit. Dávno po letech jsem film viděl znovu a ač jsem si závěr pamatoval a mohl být tedy připraven, přesto jsem měl opět mokré oči a stažené hrdlo. Nevím zda je to kvalitně natočeným snímkem, či zkrátka tím, že mám moc rád psí kamarády a vůbec vše živé. Bim, stejně jako později Goro, při své pouti a hledání pána potkává různé typy lidí. Od hodných, kteří mu pomáhají či dají najíst po typy od kterých mu hrozí bití i smrt. Je to tedy i taková obrácená sonda pohledem čtyřnohého přítele člověka na nás vládce tvorstva.(27.7.2011)

 • anderson
  ****

  SLOVENSKÁ (Obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 27.12.2014, réžia slovenského znenia (SPF 1978) = ALŽBETA DOMASTOVÁ - Pôvodný slovenský kinodabing bol "natiahnutý" do novej širokoúhlej kópie. (27.12.2014)(27.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace