Možný konec světa začíná, když do arizonské pouště dopadne obří meteorit. Harry Block, geolog zaměstnaný na nedaleké univerzitě, se vydá na místo dopadu. Doprovází ho kamarád a kolega Ira Kane, zneuznaný vědec, který kdysi pracoval pro armádu. V jeskyni najdou meteorit, z nějž vytéká podivná tekutina. Jsou překvapeni, že stačilo pár hodin, aby se na jeho povrchu objevil mech. Ve vzorcích objeví jednobuněčné organismy, které mají mnohem rozmanitější DNA, než je pozemská. Ira věří, že je to příležitost rehabilitovat se, jenže vzápětí je jeskyně uzavřena armádou. I přesto se Irovi a Harrymu tam podaří dostat. Jeskyně je plná zvláštních tvorů, kteří se vzájemně požírají. Další dny se v městečku začínají objevovat další divné bytosti, které vzápětí hynou, protože se udusí pozemskou atmosférou. Podle Iry je ovšem jen otázkou času, kdy se mimozemský život přizpůsobí pozemské atmosféře. (TV Nova)

campix

Evoluce je překvapivě dobrým mixem komedie a fantasy. Duchovny objeví v jedné jeskyni podivuhodné živočichy, které se neustále více adaptují a evolují, aby nás postupem času vyhladili. Občas překvapivě vtipné, především Jones a William Scott. Navíc jsou zde velmi dobře vymyšlené typy kreatur. Nebýt velmi špatného závěru bavil bych se královsky. ()

dr.fish

Ruku na srdce. Evoluce je těžká ptákovina pro mírně retardovaný večer u televize. Duchovny tomu dává nadhled a Jones se Scottem humor. Dějově o ničem, ale to byli kdysi Ghostbusters koneckonců taky. Jenže dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a tak tady se o kultovku asi jednat nebude....70% ()

Rockwood

Tahle komedie není sice nejlepší, ale tím to neznamená že není dobrá. Našla si u mě místečko a čtyři hvězdičky už z toho důvodu že mě tenhle film pobavil a to taky díky hercům, které obsadili hlavní roli. ()

zombkiler

Povedený film kterej je tak debilní aš je vlastně vtipnej.Příšery z kosmu e tvůrcům filmu velmi povedli a zabití příšerek znamým šamponém je tak trochu převzato jako slavným zabitím martanů ve filmu Mars útočí ale je to především komedie ne horor a v komediích se takové bláznivé věci dějí. ()

Nivenx

Tak tohle byla ale kravina. Vlastně celý film je hrozná blbost, ale nemá šanci nudit, protože když by se člověk mohl začít nudit šup a je tam nastavené zase něco, aby nás to překvapilo. Já jsem spokojený. 55% ()

Decker

Jak muze sampon Head & Shoulders zachranit svet? Co ma spolecneho konecnik mimozemskeho prvoka a hasicsky zebrik? Opravdu se agent Fox Mulder sebeparoduje? A co na to Jan Tleskac? Odpovedi hledejte v Evoluci! ()

fantoci

Poutavý ale nenáročný příběh kde jde hlavně o legraci a výborní herci snad ve většině důležitých rolí s Davidem Duchovnym v čele. Jde tu prostě o to lidi rozesmát a o to kdo strčí hlavu dál do řiti ()

Doudis19

Kdysi opěvovaný režisér krotitelů duchů, se vymanil ze série rutíjních, komerečních tuctáren a odvážil se natočit opravdu neobviklou Sci-fi-komedii. V níž se mu daří právě to, co před lety, tedy výborné triky a jejich skloubení s povedenou, komediální stránkou. K tomu dopomáhá především podařené obsazení a zejména sympaticky sebeironický Duchovny. ()

tatanapope

Celkem povedená komedie, která se motá okolo vědy, školy, výzkumu a meteoru, který způsobí malou změnu na zemi. Film se může pochlubit pár velmi dobrými vtípky. Viděno v rámci Filmová výzva 2015 od Modiwish ()

filmmovier

Je to hovadina. Vychází ovšem z celkem zábavného nápadu a závěrečná půlhodina je skutečně nesmírný nářez. Evoluce rozhodně není nic úžasného, ale je to docela fajn a některé fóry v ní jsou fakt luxusní. Herecké obsazení je pak prvotřídní a je vidět, že si to všichni fakt hrozně užívali. Já bohužel už méně, výš skutečně jít nemůžu, protože Evoluce je prostě definice průměru. Herecky potěší, pobaví, nijak zásadně neurazí, ale kultovka to pro mě nebude. A koneckonců i ve filmografii Ivana Reitmana je kvalitou úplně na středu, takže 60%. Dalším reprízám se nijak nebráním, ale spíš náhodným, než cíleným. ()

ivan_drago

Mě tenhle film moc mile překvapil a nečekal sem, že bude tak ftipný. Film mi utekl jako voda a ani chviličku sem se nenudil. Zvlášť mě potěšil Dan Akroyd a S. W. Scott, ti sou super. A vlastně celej film rozhodně stojí za zkouknutí. ()

Mrkvič

Hodně slizu jak to má Reitman rád. Hodně vtipu jak to mám rád já. Pěkně udělaná scifi komedie. V první řadě jsou výborné výkony Duchovnyho, Julanne Moore a Orlanda Jonese. V dalších řadách nebo spíš zástupech je příjemný humor. Nezapumenutelná navíc Jonesova scéna s hmyzákem pod kůží. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Ve scéně, kdy se guvernér a generál domlouvají, jak zlikvidovat ty organismy, tak v záběrech na guvernéra se objevují velké digitální hodiny a na nich se dost výrazně mění čas. V jedné chvíli je na nich myslím 10:22 a v příšním záberu na guvernéra je tam 10:45. ()

lennyd

Nedaleko malého městečka dopadne meteorit. Profesor Ira Kane (David Duchovny) s kolegou Harrym Blockem (Orlando Jones) překvapeně zjišťují, že vzorky odebrané z meteoritu obsahují živé buňky. Než je ale stihnou více prozkoumat, buňky se začínají neuvěřitelnou rychlostí množit a vyvíjet. V tento okamžik se ale do celé záležitosti vkládá vláda, která další výzkumy obou vědců nechce povolit. Ale ti se nevzdávají, a nakonec jsou to oni a bioložka Allison Reedová, kteří budou muset zachránit lidstvo před mimozemskou invazí ... David Duchovny si na chvilku odskočil z tajemných Akt-X, nicméně částečně zůstal věren svému mateřskému žánru. Sice je celý film pojat mnohem více jako komedie (či možná reklama na Head and Shoulders), než sci-fi (čehož je hlavně dosaženo obsazením všech vedlejších rolí - Orlando Jones, Seann William Scott či dva potroublí tlouštící), ale překvapivě mi to vůbec nebavilo, a docela jsem se bavil. Nemalou zásluhu na tom mají i skvěle "vymodelovaní" mimozemšťánci, jimž bezkonkurenčně védodí onen se smutnýma očima (a pusou plnou zubů). 3.5* ()

T-pack

Herci nemuseli být přeborníky v řemeslu, do tohodle filmu mi ale seděli všichni perfektně. Efekty jdou, ale vtipný je to víc než dost. Kdákající S. W. Scott stojí za to, dva tlouštíci na propadnutí jsou taky výborní, málo věcí se mi ale vybavuje tak živě jako scéna s mimozemským komárem v noze, to jsem se vážně řezal. ()