Americký erotický thriller o tom, že vševidoucí nemusí být v případě obyvatel jednoho přepychového manhattanského mrakodrapu jen bůh, ale také někdo mnohem konkrétnější a možná nebezpečnější. Někdo v tom domě totiž sedí před řadou monitorů a dívá se. Pozoruje nájemníky kamerami instalovanými po celém domě. A někdo v tom domě vraždí. Nic z toho však netuší nová nájemnice, krásná a osamělá Carly Norrisová, a přestože je nápadně často upozorňována, na to jak moc se podobá své mrtvé předchůdkyni v apartmá, nevěnuje tomu mnoho pozornosti. Mnohem méně než pohlednému sousedovi Zeke Hawkinsovi, s nímž naváže milostný vztah. Dostává se tak přímo do středu nebezpečných událostí. (oficiální text distributora)

SeBig

Tyvole to bolelo, než ztoho něco vylezlo. To je jak když ti někdo napíše musím ti něco říct a pak napíše že ti to řekne až zítra nebo hůř neřekne. Ztoho filmu se mi i zpomalila klávesnice. No nuda na entou s hudbou z diskoték devadesátých let. ()

Arsenal83

V dobe natočenia jeden z najlepších thrillerov vôbec. William Baldwin sa tak trochu do roly voyeura a slizáka aj hodí a Sharon Stone je ako objekt pozorovania skutočne dobrou voľbou. ()

SOLOM.

Většina lidí byla namlsána Základním instinktem a tak měli neustále potřebu srovnávat každý další erotický thriller, který se následně objevil a hlavně když si v něm zahrála Sharon Stone. Tahle zatraceně sexy dračice se dokázala prodat i zde, no a přestože už nedošlo na tak odvážné scény jako v Basic Instinctu – i tak se bylo na co dívat. Mělo to i docela zajímavou atmosféru a hlavně šmírácké prostředí. William Baldwin nikdy nepatřil mezi špičkové herce, ale tady odvedl docela slušný průměrný výkon. Takže já na tom nevidím nic špatného, když dám průměrné ohodnocení i celému filmu. ()

eraserhead666

Navzdory tomu, že to má literární předlohu, se, i díky jménu scénáristy, nemohu zbavit dojmu, že se tady prostě jen snažili ještě jednou zúročit nahý úspěch Základního instinktu a pozici a přínos Sharon Stone v něm. Byla-li hnacím motorem Základního instinktu zajímavá zápletka zabalená do erotického hávu, zde je to již jen a čistě Sharon Stone. Nepřebije to ani ta sociálně kritická linie o ztrátě soukromí. Nebude-li divák očekávat nic více, může si film užít. ()

jhrasko

Sex dobrý, inak tragicky sa tváriaca Sharon a Baldwin rovnaký ako úplne všade. Sex za jedna, to je super, nie ? :-))) ()

corpsy

Impotentný aj z hľadiska thrillerovej stránky, aj tej erotickej. Tu ma skôr dostal soundtrack a nostalgia na doby dávno minulé. ()

NinonL

Já tam tedy erotiku neviděla ani náhodou. Je sice fakt, že William Baldwin mě vzrušuje ještě méně než složenka za plyn, ale díky tomuto fádnímu týpkovi mi ve filmu chybělo i napětí. Škoda, že Joe Eszterhas vyplýtval svůj scenáristický talent na takový brak. Asi s Basic Instinctem vystřílel veškerou svou munici a teď už jen vaří z vody. ()

kobejn

Noyce není Verhoeven, Baldwin není Douglas, naprostá tuctovka, sice řemeslně dobře zvládnutá, ale oproti BI je todle leklá ryba, prostě rádoby skandální erotický thriller těžící z chvilkové popularity SS (nebo raději Sharon Stone). ()

blackrain

Barák prošpikovaný kamerami by mi hrozně vadil. Ovšem, ty nájemníci o tom vůbec nevěděli. Kde končí hranice lidské zvědavosti a začíná úchylný voyeurismus? ()

Derek

joe eszterhaz bude pre mna vzdy osoba len s jednym riadnym filmovym hitom (a to i jeho najvacsia pecka "basic instinct" funguje hlavne vdaka verhoevenovy a jeho rezii a nie vdaka scenaru). sliver je z rady nudnych erotickych thrillerov s ktorymi sa v 90tkach roztrhlo vrece, tu sa ani jeden z hercov vsak prilis nepretrhol, shoreova hudba je bezvyrazna a noyce napriek nepopieratelnej zrucnosti nepridava nic navyse, takto stupidita scenara vynikne este viac. navyse sharon a jej "sex face" je az smiesna... ()

Anglie

Skvělý thriller s neméně dobrou Stone. Škoda, že Carlyina kolegyně z práce nedostala více prostoru - jejich vzájemné rozhovory o tom, jaký byl sex, kdo koho sbalil atd. mě dost bavily. Podceňovaný snímek. ()

Petroff

Scéna se sundaváním kalhotek v restauraci mě v pubertě celkem brala... A hlavně jsem si dlouhý roky nemohl vzpomenout, v jakém filmu tahle scéna byla, takže teď už to vím... Z tohohle... ()

Martin741

Tak takyto retardovany scenar sa len tak lahko nevidi. Reziser Philip Noyce nepredviedol dohromady nic, beznu rutinu teda rozhodne nepocitam. Aspon ze hlavna Sexica Sharon Stone tam hrala. 25 % ()

Figu

Sharon byla prostě kus, které v devadesátkách nikdo neodolal. Ani Douglas, ani Seagal, ani De Niro, ani Sly a dnes už vím, že ani Willda Baldwinů. Když čumím na stáří filmu, musím uznat, že tenkrát to byla stopro temná pecka se skvělou atmoškou. Dnes je to tvrdej průměr, ve kterým je všechno čitelný a předvídatelný. Nicméně za tu Sharonku krapet silnější procenta než si film zaslouží. 60% ()

gabin(a)

Vééélmi ambiciózní film pokoušející se těžit z náboje, který Sharon Stone předvedla v Základním instinktu. Výsledek? Pro mě absolutní trapas, prodrbané téma šmírování i peníze plus čas filmařů a platících diváků - já to viděla v TV a dalo mi nesmírnou práci dokoukat se do konce. Zařadilo se to do té bohužel velmi početné armády přiblblých filmů (např. Pod povrchem), na které s utrpením dokoukáte do konce, abyste se přesvědčili, jestli to dopadne tak, jak už od začátku tušíte, pak znechuceně zjistíte, že fakt jo, už to nechcete nikdy vidět a s potěšením to sepsujete na ČSFD. Mě udržel u TV Tom Berenger, kterého mám na rozdíl od klanu Baldwinů ráda. Kurňa, a zase tady má ČSFD napsáno "thriller / romantický"!ROMANTICKÝ?????To už se pak hodí teda fakt na všechno a začíná to pro mě nabývat pejorativního významu, brzy dopadne jako slovo celebrita, které dnes už považuji za nadávku! ()

Juto

Tento film je označovaný ako erotický triller. S čím nesúhlasím. Ale Sharon Stone je teda veľmi sexi. Čo, sa týka filmu, tak je priemerný. 6/10 ()

otík

Velmi dobře stavěný thriller o krásné ženě, která naváže vztah s tajuplným mužem, který ji celou dobu může špehovat, neboť mu patří dům, ve kterém pronajímá byty a ona tam bydlí. Když začnou v tomto domě umírat ženy, je jen otázkou času, kdy přijde řada i na naši krásnou hrdinku. ()