Americký erotický thriller o tom, že vševidoucí nemusí být v případě obyvatel jednoho přepychového manhattanského mrakodrapu jen bůh, ale také někdo mnohem konkrétnější a možná nebezpečnější. Někdo v tom domě totiž sedí před řadou monitorů a dívá se. Pozoruje nájemníky kamerami instalovanými po celém domě. A někdo v tom domě vraždí. Nic z toho však netuší nová nájemnice, krásná a osamělá Carly Norrisová, a přestože je nápadně často upozorňována, na to jak moc se podobá své mrtvé předchůdkyni v apartmá, nevěnuje tomu mnoho pozornosti. Mnohem méně než pohlednému sousedovi Zeke Hawkinsovi, s nímž naváže milostný vztah. Dostává se tak přímo do středu nebezpečných událostí. (oficiální text distributora)

kartacek

Že by se ti chlapi rádi koukali na ženský? To jakože fakt jo? A máš to potvrzený? S kulatým razítkem? Máš jo? Ty vado!!! Hustý!!!! Já jsem to tušil, já jsem si vždycky říkal, že většina chlapů na tom je určitě stejně jako já. Ženy jsou totiž KRÁSNÉ! ()

pend

Snaha co nejvíce využít úspěch Základního instinktu, jenže Stoneová je naprosto ztuhlá a Baldwin není Douglas. V Americe údajně museli vystřihnout některé scény, osobně nechápu, jaké. ()

Hapretor

Na tento film se možná také někdo dívá. Já byl mezi nimi. Ale sem rád, že se už dívat nemusím. Děj je nuda, a když už se Stoneová miliskuje s W. Balvanem, tak to si můžu rovnou pustit třeba porno. ()

Wolvie

Hodně laciná nápodoba Základního instinktu a nejpádnější důkaz faktu,že Sharon Stone se ze stínu své nejslavnější role nikdy nedokázala dostat.Slaboučká zápletka,nenápaditá režie.Jediný,kdo film zachraňuje od naprosté katastrofy,je jakž takž charismatický William Baldwin.Ale na Douglase nemá ani náhodou. ()

levente

Marně hledám co bych vyzdvihl. Systém kamer v domě. Snad poslední větu filmu, začni žít, já bych začal s tím, že tenhle snímek přemažu. ()

Torgal

Ďalší film postavený na tom, že Sharon Stone s niekym súloží. Okrem toho sa tu dlho nedeje nič zaujímavé a človek len čaká, kedy sa konečne niečo diať začne. Čaká, čaká a čaká a odrazu je tu koniec filmu, ktorý nemá ani poriadnu pointu. Jeden krát sa to pozrieť dá, lebo človek nevie ako sa to skončí a nie je to natočené zle, ale druhý krát by som to teda nechcel vidieť. 5/10 ()

medii

Sharon vycerpala sexualni grimasy v Zakladnim instiktu a v Nekdo se diva jeji vykon dost zadrhava. No a William ma sice roztomily kukuc, ale charisma na nule, tudiz se z erotickeho thrilleru stal beckovy film za 2 hvezdy :/ ()

Vabr

Píšu povídku do soutěže a někdo mi na internetu poradil, ať se kouknu na tenhle film, že mu ho připomíná a mohl by mi s psaním pomoct. Nepomohl mi s tím. Maximálně tak, že moje postava bude kontrolovat, jestli v domě nejsou kamery, ale na to nemám už místo, a ani mi to nepřijde tolik podstatné podle gradování mé povídky. Někdo se dívá bylo strašně nudný (chtělo se mi u něj dost spát), průhledný, jasný a nezajímavý. Přesně důvod, proč nesleduju filmy s takovýmto průběhem a jen thrillery, ale třeba místo toho sleduju thrillery spolu s hororem. Nechápu, proč bych to měl sledovat, když šmíráka poznáte hned zezačátku, ukážou ho ale až ve 43. minutě a do konce filmu zbývá ještě dalších padesát minut a postava to zatím vůbec netuší, protože zatím ani nemá důvod někoho podezřívat, neboť si ničeho podezřelého ještě nevšimla. Filmy, kde vy vidíte záporáka nemusí automaticky znamenat něco špatného, ale musí to mít nějaké nečekané situace nebo dobré zvraty, což tohle absolutně nemělo. Erotika je zde jen, aby zvedla hodnocení zdejších nadržených blbců, kteří si tak libují v komentářích. Přišla mi sem celkem vecpaná. Nevydržel jsem to a od 45. minuty jsem se přestal dívat a skipnul to na konec, abych aspoň viděl, jak to skončí a jestli mi to třeba nepomůže s tou povídkou do soutěže. Konec mě překvapil tím, jak je vážně vážně soft a tím pádem jsem si potvrdil, že by se mi to koukat do konce rozhodně nevyplatilo, protože čekat na tohle fakt ne. Vyhodnocení: Něco se děje. Cítím to ve vzduchu. *smích* Asi jsi měla několik orgasmů. Asi sis vyšoustala mozek, co? ()

Odpadlik

Jestli to mělo těžit ze Základního instinktu, tak se to moc nepovedlo, ale díky Sharon, hudbě a všudypřítomným monitorům to celkem jde. ()

elshish

Jediný co se mi vždycky líbilo na tomto filmu, byla píseň nakonci v tytulkách kapely UB40 :)a klípek sestříhaný z tohoto filmu.. ()

Armin82

Geniální Sharon Stone (podle všeho se její IQ pohybuje na hraně geniality) se v devadesátých letech velice ráda ukazovala,ale herecká kvalita tam malinko pokulhávala. Tenhle snímek nebyl vyjímkou. Nijak zajímavý,herecké výkony nenadchly a toporný William Baldwin svým hereckým umem staršímu a slavnějšího bratru Alecovi absolutně nestíhal. Na Sharon je sice občas radost pohledět,ale to je asi tak vše--->40% ()

pirulka

Dá sa povedať, že tento film nemá príliš veľkú výpovednú hodnotu, ale musím sa priznať, že ma podobné thrilery z 90.rokov jednoducho niečím bavia a mám ich rada, a Sharon Stone je pre mňa niečo ako ikona ....oceňujem záver filmu. 80% ()

Pokryvac

Ako prvú som čítal knihu a tak som si myslel, že záver ma nemá čím prekvapiť, ale... ako som sa dočítal v zaujímavostiach, záver bol na poslednú chvíľu zmenený a Eszterhas sa pôvodnej knihe Ira Levina podstatne vzdialil. Film ako celok inak priemerný thriller, pri ktorom sa dá sedieť, ak sa náhodou vyskytne v neskorú nočnú hodinu na televíznej obrazovke. Stoneovej to pristane, nad Baldwinom treba prižmúriť oči a hlavne toho veľa neočakávať a to ani od sexuálnych scén, ktorých je málo a nie sú zvlášť výrazné. Atmosféra a všadeprítomná technika, ktorá zažívala v 90.rokoch svoj rozmach, však poteší pamätníkov a milovníkov dekády. Kto sa chce nadýchať tejto 90s atmosféry, pričom nečaká nervydrásajúci ani nijak výnimočne nápaditý thriller, nech dá tomuto filmu šancu - aspoň v prípade, keď ho v jeden z neskorých večerov nejaká tá televízna stanica opráši a zaradí do programu. ()

PlayEasy

Řekli bychom, že jedná o docela slušný, dokonce nadprůměrný 90s NY Thriller. Přesto je zde rozhodně nemálo výtek, tak třeba krutě nevyužitý scénář a zápletka, zbytečné nahotinky (co jiného od S. Stone čekat?:-) a až přílišný důraz na choulostivé scénky místo gradace a budování napětí, hlavní dvojice taky nic moc - konkrátněji W. Baldwin (film jsme viděli v cz dabingu a jeho postava byla příšerně nadabovaná!). Celý film do tří hvězd zabil odfláklý závěr s naprosto uspěchaným odhalením pachatele. Přesto celá atmoška filmu sedí a navíc Thrillery o pozorování lidí máme rádi (Rear Window, Disturbia), takže to vychází na nadprůměrné hodonocení... 60% ()