Americký erotický thriller o tom, že vševidoucí nemusí být v případě obyvatel jednoho přepychového manhattanského mrakodrapu jen bůh, ale také někdo mnohem konkrétnější a možná nebezpečnější. Někdo v tom domě totiž sedí před řadou monitorů a dívá se. Pozoruje nájemníky kamerami instalovanými po celém domě. A někdo v tom domě vraždí. Nic z toho však netuší nová nájemnice, krásná a osamělá Carly Norrisová, a přestože je nápadně často upozorňována, na to jak moc se podobá své mrtvé předchůdkyni v apartmá, nevěnuje tomu mnoho pozornosti. Mnohem méně než pohlednému sousedovi Zeke Hawkinsovi, s nímž naváže milostný vztah. Dostává se tak přímo do středu nebezpečných událostí. (oficiální text distributora)

ostravak30

Rok po své nejslavnější roli se Sharon Stone zase svlíká a jsou to právě vnady, erotické a milostné scény, na které film láká. Na začátku to vypadá slibně. Ještě víc, když Carly zjistí pravdu o své předchůdkyni v knihovně. Jenže dál si to ti dva rozdávají a jediná chvíle, kdy se skutečně rozehrává drama je ta, kdy Sharon objeví kamery a zjišťuje, co všechno její milenec pozoruje. A kolik podobných případů bylo, kdy majitel hotelu či bytný sledoval své nájemníky. Zvláštní pak ale je, že Carly vlastně při zjištění neudělá nic, dokonce sleduje kamery se svým milencem. A vrah si mezitím běhá někde po venku. Takže kde je to drama? Asi nikde. Stejně pitomé jsou dialogy. Nad některými zůstává rozum stát. ()

megajalec

Béčkovitý thriller so slabým scenárom, atmosférou celkom fajn, takisto herci (má zmysel písať opäť ódy na Sharon?). Pár dobrý scén (nohavičky v reštaurácii), takisto sexuálne scény boli husté, ale to okolo - priemer. Sklamal odfláknutý záver ()

elanista1

Scenar cisto hitchcocovsky, trocha inspirovany Oknom do dvora, dokonca aj Baldwin sa podoba na Normana Batesa. No proste ciste psycho.Povedzme si rovno, ze to nema velke napatie ci nepredvidatelnost. Vlastne to je cele take tuctove nic, ale natocene tak zvlastnym zaujimavym sposobom, ze som sedel privareny ku stolicke cely cas a len ticho sledoval vsetko co mi bolo predkladane. Sharon Stone v najlepsich rokoch ukaze takmer vsetko, podobne ako v Zakladnom instinkte tu je iste sexualne dusno, ktore sa da krajat. Celkovy vysledok nad moje ocakavania. "Zacni zit" ()

Phex

Tenhle film je natočenej tak typicky, že se dá skoro přesně trefit rok v němž vzniknul. Jinak je tam dost nelogičností a jestli je to dle předlohy, tak tu se na plátno úplně přenést nepodařilo. Zejména jaksi chybí vysvětlení motivace vražď. ()

hrumsrt

Krátce poté, co jsem si zase po nějaké době zopakoval pro mě lepší a lepší Verhoevenův majstrštyk, tedy legendární Základní instinkt, mě napadlo podívat se po podobně laděných kouscích, mezi něž Někdo se dívá může pro někoho i patřit.. Rok po Eszterhasově scénáristickém peeku se tak do podobné látky pustil znovu, opět s Sharon Stone na níž Základní instinkt stavěl, ale na tu hlavní stoličku tentokrát usedl thrillerem osahaný čerstvý režisér Vysoké hry patriotů, Phillip Noyce, který by asi zpětně tuhle nabídku znovu nepřijal (původně se mířilo výš s Polanskim, kterého ale dávný skandál pořád "držel ve vyhnanství").. Někdo se dívá totiž nedopadlo podobně věhlasně a Eszterhas neudeřil dvakrát po sobě do stejného místa.. Těhle lechtivějších thrillerů bohužel zase tolik není, přestože v téhle experimentální a všehochuťové devadestákové éře jich bylo jednoznačně nejvíc, i proto je ale pro mě každý jeden z nich skvěle podvratnou podívanou.. Překlad distributora zde možná prozrazuje až moc, ale příběh spočívá ve vztahu Carly a Zeka, dvou sousedů, kteří si k sobě budou hledat cestu, i třeba vášnivější oklikou.. Sharon Stone navazuje na svůj herecký a následně kultovní výkon vražedkyně ze Základního instinktu a opět svými odhalenými vnady bude svádět jak diváka, tak dalšího mladíka, kdy tentokrát se dostalo té pocty Williamu Baldwinovi, který je z hereckého rodinného klanu asi ten nejméně slavný. Naneštěstí jeho ztvárnění Zekea není kdovíjaké a většinou absolutně nestíhá na svoji hereckou kolegyni Sharon, která táhne celý snímek.. Lascivní stránka filmu je solidní, leč už taky bylo líp.. Trošku smutnější je to v příběhu, který se snaží rozvést nápad o přítomnosti sériového vraha, kterým by mohl být právě milenec Zeke, jenž je díky svému netradičnímu koníčku od začátku jasným podezřelým.. Leč se někdy dobře pracuje s paranoiou obou protagonistů, stejně to není na úrovni Verhoevena, ostatně jako cokoli.. Je to správně vášnivé, umí to zaujmout, ale úplná paráda to není a film postrádá kreativnější provedení nápadu.. Velká přiživovačka na Základním instinktu, ale kdo chce zkusit něco podobného a nebude mít velká očekávání, Někdo se dívá tak nabídne slušný, leč spíše televizní zážitek. 55% ()

JFlower

Můj první film se Sharon Stone - jako herečka mě tedy nijak zvlášť nezaujala - celý film byl nemastný neslaný a hlavně ukrutně předvídatelný. ()

lapatata

Jeden z nejerotičnějších a nejjiskřivějších filmů. Dva nejvíce sexy ze všech sex-symbolů 90.let si to spolu rozdávají ve velkém stylu a už jen proto se vyplatí si tenhle film pustit, protože se prostě je na co koukat. Mimo to mi celý námět příjde výborný a velmi dobře zpracovaný. ()

Monicina

Skvelý triler. Záhadná smrť v mrakodrape, kam prichádza bývať nová majiteľka bytu v úlohe Sharon Stone, ktorá perfektne zahrala svoju úlohu. Výborná réžia, napínavý dej, priam cítiť nervozitu hrdinky, akoby hneď po prvom vstupe do budovy cítila, že ju niekto sleduje! Tento triler má fakt niečo do seba, i keď odhalenie páchateľa vraždy bolo trochu unáhlené a mohli sa s tým ešte vyhrať lepšie a tiež záver trochu useknutý. Preto dávam 4 hviezdičky, ináč by bolo 5. ()

Jirkacek

Když jsem viděl poprvé snímek Někdo se dívá, tak jsem z něj byl doslova nadšený. První polovina devadesátých let pro mne znamenala absolutní volnost jak v mém fyzickém tak v duševním životě. Navíc hlavní roli Carly Norrisové ztvárnila Sharon Stone, v té době hodně populární herečka, sexy ve všech směrech - ty oči, zadek, rty - vše naprosto dokonalé, jen ty prsa jí mohl pán bůh nadělit o číslo větší. Sledovat její nahé tělo v erotických scénách tohoto filmu mi naprosto stačilo ke štěstí a hodně jsem záviděl další postavě, kterým byl Zek Hawkins alias William Baldwin, který si to s ní rozdával ve svém domě. A nebyl to ledacjaký baráček, ale pořádný výškový dům s nájemními byty, který Zek jakožto bohatý mladík vlastnil. A z jeho dvacátého patra vypadla jedna nájemnice, která se náramně podobala Carly, nová obyvatelka domu. Brzy se seznámila s některými dalšími sousedy z různých pater, pochopitelně také Zekem, jemuž dlouho neodolávala a vlezla s ním do postele. Byla to pěkná podívaná plná sexuálních hrátek, ale Carly postupně zjistila, že něco není v domě v pořádku. Když se stala další dvě úmrtí, začala pátrat po tom, kdo by to mohl udělat a ocitla se tak přímo ve středu nebezpečných událostí. Kromě krásných erotických scének se mi ve filmu líbilo právě ono napětí, jestli je vrahem Zek nebo někdo jiný. Když jsem se však na film podíval po letech podruhé mnohem střízlivějšíma očima, nezdály se mi výkony některých herců až tak dobré a také scénář mohl být lépe napsaný tak, aby vše vygradovalo ještě intenzívněji. Nicméně i tak byl ten samotný závěr, těch posledních 15 minut ze 107 hodně dobrých. A samozřejmě Sharon se mi líbila stejně jako před lety, o tom žádná. Nesmím zapomenout ani na krásnou píseň od skupiny UB40 s názvem I can't help falling in love with you, která byla hodně hraná na MTV - v klipu této písně se objevily záběry z filmu. Zkrátka snímek Někdo se dívá hodně stavěl na popularitě Sharon Stone a její krásné nahaté postavy, ale ani v jiných směrech to není špatný erotický thriller a proto ode mne dostává tři dívající se hvězdy ***. ()

HeRoS.Au

Ma to svoji zvlastni atmosferu, kterou mam rad. Atraktivni prostredi uzavrene komunity jednoho vezaku, Nadherna Sharon, Baldwinuv hezkej zadek. Herecky celkove prumer az podprumer, ale odpoustim. Super soundtrack. ()