Strážci vesmíru (TV seriál)

Mighty Morphin' Power Rangers

Akční / Rodinný / Komedie / Fantasy

USA / Francie / Japonsko, 1993, 30 min

• Dragoni

Jedna hvězdička, .. asi jen za tu nostalgii z dětství. Když jsem se na Strážce koukal po 15 letech, tak jsem si myslel, že mám půjčeno něco uplně jinýho. Každopádně, jak tvůrce scénáře (to sem asi dost přehnal, přisuzovat tomu scénář), tak asi i rejža ujížděli na Speedu, LSD, Rohypnolu a Trip se dostavil, jak při psaní scénáře, tak i natáčení. Takže, .. každý díl je téměř identický, bezduchý se spoustou akce, blbejch keců a neuvěřitelných příšer, který by někdo při normálních smyslech nevymyslel. Ale když jsem na to koukal s 3 letým bratránkem musel jsem si ZAMORFOVAT. Něco na tom asi bude.(9.9.2009)

Ale lidi, vzdyt je to klasika!!!(28.6.2008)

• Spinosaurus

BULK A SKULL RULEZ !!!(3.12.2007)

• Chrustyn

"Kvality" tohoto patvaru poznáte už při pohledu na místní galerii.(4.4.2009)

• sinp

Kultovní věcička, která pouze potvrdila, že pokud už Japonce napadne nějaký nápad, tak by ho měli zrealizovat ve své zemi a pokud možno animovaný (díky bohu že Pokémoni jsou kreslení). Ale zpět k tomuto skvostu, víte o čem to je? - parta teenagerů, kterým nechybí kromě cool vizáže ani inteligence se jednou od pošahaného robota a svítící hlavy dozví, že jejich úlohou je zachránit svět od proradné čarodějky, která na se na měsící pokouší zničit svět se svými kumpány. Pak už nás čeká stále stejné schéma. Čarodějka pošle z měsíce na zem partu kumpánů, těm vždy nakopou zadek, takže se musí přistoupit na tvrdší kalibr. S železnou pravidelností nás tedy čeká jakási parodie na Gappu, Godzillu a nevím co ještě, v "působivém" stvárnění obludy chlapíkem v kostýmu. Schéma skončí nakopáním nebožáka (pardon obludy!) do rozkroku a pohádky je konec. A takhle to funguje 158 epizod a po světě si to získalo silnou popularitu - Dobré ne?(17.9.2005)

• - Akční scény a souboje zordů jsou použity z japonského originálu Kyoryu Sentai Zyuranger (1992). (cinemag)

• - V japonské verzi ztvárnil žlutého strážce chlapec. V americké verzi dívka. (cinemag)

• - Herečka, jež ztvárnila Trini (Thuy Thrang) již nežije. Zahynula při autonehodě. (cinemag)