poster

Beetlejuice

 • USA

  Beetlejuice

 • slovenský

  Beetlejuice

 • slovenský

  Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  ***

  Silné zklamání nad Burtonem, který jako by nevěděl, kudy kam, zalekne se v nejlepším a namísto dotažení nápadu jen přešlapuje na místě. Nefungující vesmír, nedotažená logika, a v neposlední řadě také těžce kolísající zábavnost, bizarnost a jen naťuknutá humorná morbidnost, ani zdaleka nedosahující úrovně Ukradených vánoc a Mrtvé nevěsty. Dokonce i ten Keaton je občas spíš lehce nesnesitelný...(5.9.2010)

 • novoten
  ***

  Burtonova rozverná duchařina, která kvůli představiteli titulní role patří k tomu horšímu z jeho tvorby. Nemůžu si totiž pomoct, ale Keaton je průměrný herec, který přemalovaným zjevem a tunou přehrávání atmosféru nevytvoří. Skvostem jsou naštěstí scény v miniatuře města, tradičně Elfmanova hudba a dokonalá goticky-depresivní Winona Ryder. Dojmy z dětství byly ale o několik tříd výš.(26.2.2006)

 • tron
  ****

  "Cigaretu?" - "Nie, ďakujem." - "...Tiež sa snažím prestať.“ Polozabudnutá šialenosť „raného“ Tima Burtona (v tom čase mal za sebou len čudné, o tri roky staršie PEE-WEEHO VEĽKÉ DOBRODRUŽSTVO o pátraní po bicykli) , čo v preklade znamená o tri hovoriace mŕtvoly menej, ako v jeho neskorších filmoch (remake PLANÉTY OPÍC, OSPALÁ DIERA). V tom čase mal tento temný mág svoj prelomový film (parádny komiks BATMAN) ešte len pred sebou, preto je s odstupom rokov dosť nečakané, že mu producenti v šialenom (titulní hrdinovia umrú v prvých desiatich minútach) BEETLEJUICEOVI dovolili až natoľko sa "odviazať". Už vtedy mal ohromný cit pre bláznivú vizuálnu stránku (Bo Welch, bravo), svojráznych hercov (Jeffrey Jones) a dokonca už vtedy dokázal vyšťaviť herecký výkon z povedzme menej schopných hercov (Alec Baldwin, Catherine O´Haraová, Geena Davisová, Winona Ryderová). A to, čo predvádza maniakálny bioexorcista Michael Keaton, je neuveriteľné. Plus „Banana Boat Song“ od Harryho Belafonta a monumentálna hudba Dannyho Elfmana.(2.1.2009)

 • movie
  *****

  "Šílenství je forma absolutní svobody." - Mluvíte si z duše Pane Burtone. Mimochodem, tohle se vám sakra povedlo!(24.5.2003)

 • J*A*S*M
  **

  Nemám rád Tima Burtona. Nemám rád Tima Burtona. Nemám rád Tima Burtona.(27.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace