• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

beetlejuice beetlejuice beetlejucie, stalo se něco?(12.7.2004)

K tomuhle snad nelze nic říct, Tim Butron má svůj styl a děkujme bohu, že se ho drží, takhle legendární hororová komedie nemá výtek, srší vtipem od začátku do konce, má nádherně vystupňovaný děj a celkový dojem je nezapomenutelný. Je to jeden z filmů, který jsem viděla opravdu nesčetněkrát a pořád je v něm něco, co mě láká k dalšímu, podrobnějšímu, zkoumání detailů a té neuvěřitelné atmosféry, která ovládá celý film.(9.2.2004)

• Dudek

Strašné zklamání, Burtona miluji a stejně to samé mohu říct o jeho humoru, ale ten mi tentokrát připadal dost laciný. Michael Keaton jako Beetlejuice byl sice úžasný, ale nepřipadal mi nějak moc vtipný, lepší mi připadali scénky, kdy se o strašení starali Adam s Barbarou, zejména pak ta, kdy na se oblékli do prostěradel a pokoušeli se nahnat hrůzu novému obyvatelstvu, což se jim ale nedařilo podle plánu, stejně rozkošná pak byla i večeře. Samozřejmě že těch kladů tam je více, ale jinak na mě tenhle Burtonův snímek zatím moc nezapůsobil, což je rozhodně škoda. 40%(20.8.2006)

Nebýt postavy Beetlejuice tak bych se asi dost nudil. Naštěstí to Michael Keaton několikrát pěkně rozpálil a získal si mě. Dvojice Geena Davis, Alec Baldwin je o ničem. Připadá mi že Tim Burton trošku upustil od své tradiční atmosféry, kterou je pověstný. Střihoruký Edward nebo Ospalá díra to jsou jeho poznávací značky.(22.3.2011)

• TeeAge

Nevidel som to dnes, videl som to ako dieťa - a bola to chyba. Jednoznačne môj najhorší filmový zážitok v živote. A teraz mi dochádza, prečo mi niečo nesedí pri pozeraní Burtonových filmov - komplex z detsva. Posralo sa to predčasne. Čo už...(2.10.2009)

• - Ve scéně, kdy Beetlejuice (Michael Keaton) v čekárně zamění své pořadové číslo s číslem ženy sedící vedle, je možné všimnout si, že její papírek s číslem spadne na zem. Hned v dalším záběru ale žena zvedá papír z lavice. (Dlee)

• - Michael Keaton strávil natáčením své role ve filmu pouze dva týdny. (Hejtmy)

• - V původním českém dabingu jsou na začátku filmu chybně určena jména tří dabérů: Catherine O´Hara nemluví Ivana Andrlová, ale Daniela Bartáková, Winonu Ryder nikoli Miluše Dreiseitlová, nýbrž Ivana Andrlová a Sylvii Sidney místo uvedené Daniely Bartákové dabuje Miluše Dreiseitlová. (baroko16857)