• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Výborná komedie, to v první řadě! Burton zde už naplno pracuje se všemi svými budoucími motivy - smrt a fascinace záhrobím, bizardní monstra, černý smysl pro humor... Do toho vpadá jako kometa opravdu nezapomenutelně živočišný démon Beetlejuice Michaela Keatona, který zastiňuje ostatní herece tak, že si na ně po skončení snímku ani nevzpomenete (tak si aspoň připomeňme jména - slušný Alec Baldwin, Geena Davis a mlaďoučká Winona Ryder). Opravdu roztomilý hajzl! Kromě Keatona a plného kotle burtonovského humoru si z filmu nejspíš zapamatujete šťavnaté kalypso v podání Harryho Belafonta, zj. Banana song u stolu a Jump in Line na konci. Beetlejuice jsem měl moc rád už když jsem byl malý... - a teď se mi líbí ještě o něco víc ;-) 80%(3.7.2006)

Niektoré úchylky sú úžasné. Tá Burtonova je určite úžasná. K tomu krásna Winona a ďalšia fantastická úleťárna je na svete. 8/10(7.2.2005)

Za nápad a výtvarnou stránku si film zaslouží plný počet, ale nějak mi vadí ta ztřeštěná uvřeštěnost a Winona, takže 3+.(5.9.2011)

Pořád se mi nedaří vysledovat ten moment, kdy Burton změnil optiku, přestal si z ýbrvážných, ýbrhlubokých gotických postav typu Lydie dělat tak trochu srandu a začal místo toho točit prefabrikované fantazie, které jako by z deníčku nějaké podobně unylé slečinky vypadly. Ve všech Burtonových stereotypních nuďárnách po roce 2000 dohromady se neskrývá ani zlomek originality a nápaditosti, jaká je právě v Beetlejuice.(10.10.2010)

• TeeAge

Nevidel som to dnes, videl som to ako dieťa - a bola to chyba. Jednoznačne môj najhorší filmový zážitok v živote. A teraz mi dochádza, prečo mi niečo nesedí pri pozeraní Burtonových filmov - komplex z detsva. Posralo sa to predčasne. Čo už...(2.10.2009)