• slovenský

• slovenský

Beetle Juice

Komedie / Fantasy / Horor

USA, 1988, 92 min

Pořád se mi nedaří vysledovat ten moment, kdy Burton změnil optiku, přestal si z ýbrvážných, ýbrhlubokých gotických postav typu Lydie dělat tak trochu srandu a začal místo toho točit prefabrikované fantazie, které jako by z deníčku nějaké podobně unylé slečinky vypadly. Ve všech Burtonových stereotypních nuďárnách po roce 2000 dohromady se neskrývá ani zlomek originality a nápaditosti, jaká je právě v Beetlejuice.(10.10.2010)

Zběsilé, nabité nápady, se skvělými herci (ano nejlepší je Keaton), a nejlepší scéna je skutečně "Zpívá celá rodina" aneb Harry Belafonte trochu jinak.(12.6.2003)

Mně se to do vkusu strefilo. Je to šílené pro mě stravitelněji (narozdíl od Pee-weeho), je tam kapka hororu i komedie. Ohraný, leč zajímavý nápad podaný originální a nevšední formou. Rozvernou hudbu Dannyho Elfmanna jsem dlouho nemohl skousnout, ale v závěrečných titulcích jsem si teprve uvědomil, že je opravdu dobrá a nakonec jsem si jí při samostaném poslechu začal užívat jako málokterou jinou. Navíc skvělá Winona Ryder. Vidím to na takových 89 % :-)(19.1.2006)

Až budu psát sebevražedné dopisy, budu je psát takhle! Skočím, škrtnout, vrhnu se ze skály... Paráda! A jen tak mimochodem, zbytek toho filmu taky ujde. Když přehrávat, tak takhle. Když večere s přáteli, tak takhle. Když gothic, tak takhle. Když svatba, tak TAKHLE! ♥♥♥(18.6.2010)

K tomuhle snad nelze nic říct, Tim Butron má svůj styl a děkujme bohu, že se ho drží, takhle legendární hororová komedie nemá výtek, srší vtipem od začátku do konce, má nádherně vystupňovaný děj a celkový dojem je nezapomenutelný. Je to jeden z filmů, který jsem viděla opravdu nesčetněkrát a pořád je v něm něco, co mě láká k dalšímu, podrobnějšímu, zkoumání detailů a té neuvěřitelné atmosféry, která ovládá celý film.(9.2.2004)

• - Michael Keaton strávil natáčením své role ve filmu pouze dva týdny. (Hejtmy)

• - V původním českém dabingu jsou na začátku filmu chybně určena jména tří dabérů: Catherine O´Hara nemluví Ivana Andrlová, ale Daniela Bartáková, Winonu Ryder nikoli Miluše Dreiseitlová, nýbrž Ivana Andrlová a Sylvii Sidney místo uvedené Daniely Bartákové dabuje Miluše Dreiseitlová. (baroko16857)

• - Producent Jon Peters se snažil oslovit do role Beetlejuice komika Sama Kinisona, ale tomu to nikdy neřekl jeho agent. (Othello)