Lovec hlav

• USA Dead for a Dollar (více)

1897. Film Lovec hlav sleduje veterána a lovce odměn Maxe Borlunda v Mexiku, kde se setkává s profesionálním hazardním hráčem a psancem Joem Cribbensem – zapřisáhlým nepřítelem, kterého Max před lety poslal do teritoriálního vězení. Borlund má za úkol najít a vrátit Rachel Kiddovou, rukojmí, manželku bohatého obchodníka ze Santa Fe. Jak je příběh vypřávěn Maxovi, paní Kiddovou unesl bizoní voják Elijah Jones. (Bontonfilm)

DavidS.

Vyšisovaný obraz, který demonstruje i zbytek filmu, který je jen zašlým odrazem toho, co všichni zúčastnění kdysi dokázali...Bezbřehá stupidní nuda... ()

SpaceOdyseus

Hill nam naserviroval wester ze stare skoly a ja jsem by pripraven si ho uzit. Zjevnou lacinost bych moc rad prehledl, kdyby film nabizel nejake napeti, zajimavy pribeh a alespon uchazejici akcni sceny. Nedostal jsem nic z toho. ()

warrenur

Waltz i Dafoe su pani herci so zvucnymi menami. Za tie desatrocia to dokazali x-krat. Reziser Walter Hill tiez malokedy neuspeje. Tentokrat, netradicne, western. Tak trosku road-movie, tak trochu konverzacka. "you left your marriage, noone goes to jail for that".  :) Dost ma rusil ten silny tabakovy filter, mohli si ho odpustilt, nebolo to vobec treba. "God damn englishman, went here to commit suicide".  Hlasok je tu do alleluja, to ano, zial, tie samotne nestacia. Skoda, ze Rachel neodporucili pre ucely filmu aspon fake-ove "armpit wig" v tej emancipovanej roli to bola klasika, ako s Lorrenovou. Zial ten zaver bol za mna dost spackany a rozpravkovy. Duel naopak az pateticky a parodicky. Neviem, ci ho tocili na prvu a uz nechceli ist dalsi take, alebo tak bolo v scenari. Kazdopadne skoda. Slabsi priemer. 45% Odporucam, avsak nemajte prilisne ocakavania. ()

KosiR_ksr

Pozvolný western se solidním obsazením pod taktovkou zkušeného producenta-scénáristy Hilla, který tentokrát usedl také do režisérského křesla. Solidní výsledek, ale Hillův odkaz to nejspíš nebude. 60% ()

kostej_

Westernový milovník a matador filmů se zapracovanými prvky tohoto žánru Walter Hill dostal k dispozici dva špičkové herce, ačkoli se nedá mluvit o špičkách oboru, jelikož mají na svém kontě dohromady jeden western (Christoph Waltz hrál v Django Unchained, Willema Dafoe dokonce z jednoho westernu vyhodili). Do tohoto filmu ovšem zapadají dokonale a divák sdílí režisérovu radost z jejich hravých drsňáckých dialogů. Hravě drsňácky se vyvíjí i děj a čestný lovec odměn Christoph Waltz si získává srdce všech dalších čestných protagonistů, přičemž se to děje i opačně - tady ovšem až s téměř naivní lehkostí, obzvlášť když hned uvěří všemu od těžko čitelné Rachel Brosnahan. Druhou slabinou je samotný závěr, pokud tedy považujete šílenou wtf akci divokě karty Willema Dafoe za slabinu. ()

rivah

Zašlý, levný a rozvleklý western, který nezachránil ani Dafoe. Dvě hvězdičky jen z úcty k někdejším filmům Hilla. ()

Shitonit

Vočem to je je tady milionkrát pospaný,. Jaký to je, asi ukazuje aktuální počet hvězd. No a jaký to je pro mě ?? NO pro mě to byla Kat-astroficky pamparádní podívaná, páč se v tom snoubí um kamery, pohoda přestárlejch herců, westernowý takovýto, a v neposlední řadě to je prostě supr čupr filmek. Howkg. ()

Brooks

Produkčne lacný, obrazovo vyblednutý western s jedinou kvalitnou ingredienciou, zvučným castingom. Základná dejová premisa dobrá, ale dialógy, náväznosť scén, motivácie postáv a ich režijné vedenie sú celé zle. ()

Mamlas odpad!

Celé je to takové divné, divně poskládané, i postavy divně přednášejí své dlouhé a zbytečné dialogy. Působí to až divadelně ochotnicky a unaveně. Každopádně prvních 90 minut je to dokonalá nuda vystlaná jen spoustou zbytečného žvatlání a záběrů o ničem. Na závěr přijde trapná přestřelka. (8%) ()

Chema4

Povedzme si pravdu, že Hill, ma to najlepšie už dávno za sebou, takže sa nedalo očakávať veľa. Dead for a Dollar je oldschool western, ale nemôžem si pomôcť, cely čas som mal v ústach pachuť béčkovitosti. Béčkové ale nie je úhlavné herecké duo. Prestarnutý Waltz a Dafoe sú síce pestrím zjavením, ale nakoniec aj oni, zapadnú do priemeru celého kástingu, čo je škoda. Dej príbehu si pomaly stavia základy k veľkému finále, a kútikom duše, som veril že sa koniec môže skutočne podariť, a že sa film vytiahne u mňa aspoň na tri hviezdy, bol som ale naivný, záveru totiž chýbali väčšie gule. ()

Gig

Po opravdu dlouhé době tu máme western, který obsahuje ty pradávné ingredience - drsná čela, drzá čela, přestřelky, ale hlavně westernovou hudbu a ne jen melodrama s klavírem apd. Ústřední dvojka je hodně fajn. Ty kluky mám hrozně rád a do svých rolí se hodí parádně. Možná bych měl film radši barevný a ne s hnědým filtrem. Ale jinak jsem spokojen. Navíc film režíroval týpek, co má k westernu blízko a pár jich fajn natočil (Prolomená stezka). ()

Heywood

Nebylo to špatné, ale nebylo to moc dobré. Předvídatelný konec až příliš, hlavní padouch byl srágora, hlavní hrdina bez bázně a hany a černí byli samé bratříčkování, až to šlo na nervy. Kamera v krásné žlutohnědé, exteriéry na dolar na jednom místě, hudba tak do počtu a pár kulek i hvízdlo. 50% ()

veverysiak

Pomaly plynúca kovbojka, ktorá vzdáva hold zásadám a postupom žánru, pre dnešných pukancožrútov, ktorí pri hltaní chaotického pobehovania avendžerov nestíhajú otáčať svoje prisprostasté gebule od jednéj strany plátna na druhú, isto prepadák, tento kúsok s vynikajúcim kastingom je určený pre diviakov, ktorí si vedia vychutnať ležérnu krvavú akciu, takže 65%. ()

Polux

5/10 | Slušná práce, ale vzhledem k lidem před (Waltz a hlavně Dafoe se do westernu hodí jako málokdo) i za kamerou (režijní matador Hill se k westernu vrací po 15 letech) jsem doufal v ještě o něco větší zásah. Ani by tak nevadilo, že příběhově si to půjčuje kdeco (zejména z nestárnoucí klasiky The Professionals), skromný budget kouká z každé scény (přes pokusy o panoramatické záběry a jednu slušnou kamerovou jízdu z dronu se skoro až televizní look celého filmu nezapře) a nic tady není vysloveně špatně (byť některé scény, resp. dialogy, hraničí až s ochotnickým divadlem), ale bohužel nic tady není ani vyloženě skvělé (Waltz hraje podstatně méně zábavnou verzi svého zubaře z Djanga, Dafoe je tady extrémně nevyužitý a děj se dost dlouho točí v kruhu, naštěstí to ale vyvažuje hodně dobrá Brosnahan a obstojný Bratt, vystupující zde kdoví proč jako mexikán (na Bardema už asi nezbyly prachy:-)), plus finální přestřelka v tradičním "jeden proti všem" stylu). Při té současné nouzi o nějaký (slušný) western je ale každý podobný kousek vlastně dobrý:-). | PeZet ()

vinducha

Je vidět , že někteří lidé po 80 rocích života už opravdu ztrácí kontinuitu s realitou. Western to byl zhruba posledních 20 minut . Jinak mi přišlo se , že se dívám na nějakou epizodu klukovského seriálu od pana Steklače z 80 let . Pane Hill , užívejte důchodu a nechte to už na mladších. ()