Píše se 20. leden 1942. Je mrazivý den, sněží a nikdo netuší, co se zanedlouho odehraje v domě u jezera Wannsee nedaleko Berlína. Major SS Adolf Eichmann osobně dohlíží na to, aby pohoštění i nápoje připravované pro skupinu očekávaných nacistických pohlavárů byly bez jediné chybičky. V limuzínách s osobními šoféry se postupně sjíždějí nejvýše postavení muži Třetí říše někteří v uniformách SS, jiní v oblecích vládních úředníků, další ve zcela nenápadném civilu. Posledním z patnácti pozvaných je Reinhard Heydrich obávaný šéf hitlerovské policie a říšský protektor. Už ve chvíli, kdy vkročí do vstupní haly, vzbuzuje mezi ostatními hosty zároveň obavy i respekt nejen proto, že má nejvyšší hodnost, ale zejména proto, že sám maršál Göring rozhodl, aby Heydrich svolal tuto tajnou schůzku a vyřešil na ní veškeré podrobnosti konečného řešení židovské otázky. V následujících devadesáti minutách právě tito muži rozhodnou o osudu milionů lidí v celé Evropě. A když konspirační setkání skončí, konečné řešení začíná. (oficiální text distributora)

derryl

Jednoznačně důležitý film o hrůzných skutečnostech, kterým lidstvo čelilo po vyřčení konečného řešení na této konferenci. ()

vander19

Vojnové filmy patria medzi moje naj. Je jedno či sa jedná o starovek, stredovek, Rím alebo 2. svetovú vojnu. Bol som prekvapený, keď som zistil, že Conspiracy je "len" TV FILM. Pritom má výborné herecké obsadenie. Na plátne sa objavia známe mená či už Colin Firth, Stanley Tucci. Na obrazovke vidíme aj množstvo hercov, ktorí síce možno až tak známi nie sú svojim menom, ale určite ich milovníci vojnových drám videli. HBO vsadilo na osvedčené kone. Až do začiatku sledovania som nepočul o žiadnej konferencií vo Wannsee. A zrejme ak by sa nenašli v 1947 dôkazy, že sa niečo podobné uskutočnilo svet by o tom ani do teraz nevedel. 15 vyvolených malo rozhodnúť o osude židov, medzi nimi aj známy Adolf Eichmann alebo Reinhard Heydrich. Práve on bol tou pomyslenou hlavou pomazanou čo mala o všetkom rozhodovať. Ako vyčistiť svet od židov? To bola zásadná otázka. Celý film je dá sa povedať záber z jednej porady, kde žid je len obyčajné číslo asi ako pri inventúre banánov v Tescu. Číslo čo treba čo najrýchlejšie znížiť na hodnotu 0. Síce na druhej strane je vidieť a ak záznamy, z ktorých vychádzali tvorcovia neklamú, tak Nemčúri neboli až tak jednotní v otázke JUDE. Pár ich vystrkovalo rožky, ale stačilo aby Heydrich pohrozil prstom a stiahli chvosty. Mrazivej atmosfére pridáva aj čaro zámku, kde sa konferencia konala. Prosto všetko nemecky dokonalé. Tip top žrádlo, chlast, cigy. Len akosi v tej svojej arogancií pozabudli, že čo ak prehráme? Čo potom? REST IS HISTORY. ()

Mikino00

Přílíšné "polidštění" těchto zrůd sráží mě hodnocení. Firth prostě nemůže hrát nacistu, to mu nikdo neuvěří. ()

mira007

V kategorii konverzačních dramat dávám čtyři hvězdy. Výkony pánů Tucciho v roli Echmana a Firtha excelentní. Technické vyřešení konečného řešení s miliony obětí se tu řeší jako chladný kalkul zásobování továrny na nějaké stroje. Další důkaz , že naši hoši Gabčík s Kubišem jsou frajeři mezinárodního formátu, když odpráskli Heydricha , ten je tu zobrazen sice trochu vrásčitějším Branaghem, což ubírá na jeho chladnokrevnosti, ale i tak to byl mezi všemi těmi nácky asi obávaná těžká váha. ()

Jimmy15

Konference, která rozhodla o osudu milionu lidí, kteří byli posláni na smrt. Podle mě je film zachycuje historická fakta výborně. Divák pochopí, o čem konference vůbec byla a jaké měla důsledky. Avšak nedoporučuji se na film dívat lidem, kteří se alespoň trochu v problematice neorientují, protože by jim to mohlo připadat nudné. Přece jen velká většina filmu se odehrává v jedné místnosti u jednoho stolu, kde skupina vysokých pohlavárů dává dohromady Konečné řešení židovské otázky. ()

janeke

Ako sa pripravuje genocída v "civilizovanej" Európe? Na zámočku pri jazierku, s dobrým vínom a husacou paštétou. Jeden ambiciózny sociopatický sadista, jeden mimoriadne presný úradník, niekoľko zmätených oportunistov, ktorí sa pred "predstavením" vlastne ani nepoznali. Žiadny Mefisto, najvýkonnejším pomocníkom "absolútneho zla" bol Byrokrat: "Eichmann, vy teda viete, ako urobiť párty..." ()

Alien220

Herecky a režijně skvostné. 90 minut scén ze 2 až 3 místnostností s neopakovatelnou atmosférou a skvělými výkony. ()

bobstock

Jímá mě hrůza a nevolnost, když si představím, že film asi skutečně nebyl moc daleko od reálné schůzky v rozšafné vile plné služebnictva a jídla pro 30 hladových krků. Však konference o řešení židovské otázky se účastnilo pouze 15lidí v 90minutách a moc jídla se nesnědlo až na Gerharda Klopfera vypaseného tajemníka NSDAP. Od začátku bylo ve vedení R. Heydricha v podstatě rozhodnuto a odboucháno od stolu. Židé byli dále již jen materiál pro plynové komory. Studené uvěřitelné role hlavních protagonistů.   :( 80% ()

Strike

Skvělé komorní drama, kterému vévodí svým výkonem Stanley Tucci v postavě Adolfa Eichmanna. Je to si jediná postava, která prochází vývojem, kdy na počátku je tato postava ukázána jen jako organizační pracovník, který by snad mohl být i sympatický. Postupně se ale tato postava mění a na konci se zněj staně opravdová zrůda. Samozřejmě, že ze skvělého hereckého ansámblu také vyčnívá Kenneth Branagh jak Reinhard Heydrich. ()

Janko_Vlyrd

Aj keby CONSPIRACY nebol podľa skutočných udalostí, prekračuje všetky hranice televýznych produkcií. Tento film sa stáva jedným z najdôležitejších filmových počinov začiatku nového storočia. ()

divisak

Z postavy Dr. Wilhelma Stuckarta, státního tajemníka Říšského ministerstva vnitra, v podání Colina Firtha až mrazí. V jeho postavě je ztvárněna ona obludná a děsivá sofistikovanost a systematičnost nacistů a jejich eliminačního inženýrství při tzv. „řešení židovské otázky“ . To platí jak pro fázi plánovaní, tak pro průběh samotné likvidace evropských Židů. Přesto vidíme, že daná rozhodnutí a následná vykonání uskutečňovali lidé. Žádní ďáblové, ani obludné, rozumem nepostihnutelné přízraky. ()

Gulde

Na film jsem narazil náhodou, a chvíli jsem přemýšlel, jestli mám zrovna náladu se na hodinu a půl upoutat ke gauči a něco sledovat. Ale přesto jsem to tlačítko pro přehrávání zmáčknul, protože jsem se zrovna čirou náhodou o osobu Reinharda Heydricha zajímal, a tak jsem si řekl, že by to mohlo být zajímavé doplnění. Filmu jsem zpočátku moc nedůvěřoval, a britští herci na mě prostě moc Německy nepůsobili. Ale během několika minut jsem byl přesvědčen o své bláhovosti. Za chvíli už jsem ani nevnímal, že vůbec sleduji film. Ta chladnokrevnost, se kterou se u jednoho stolu rozhodovalo o osudech milionů lidí byla až mrazivá, a to především díky strhujícím dialogům a uvěřitelnosti výkonu všech herců. ()

Klajnik

Mám rád komorní konverzační filmy. Často stojí na skvělém scénáři spíše než na exotických kulisách a jiných "povrchních" atrakcích, které rozhodně přispívají k zábavnosti, ale vždy vše stojí a padá na scénáři. ()

pend

Pro mě působivý hraný dokument o dohodnutí konečného řešení židovské otázky. Skvěle zahrané postavy. ()

Majkl1711

Velmi poučné a zároveň i děsivé připomenutí části naší historie. Kde člověku pak vyvstává otázka " Jak je možné, že někteří dokáží vůbec popírat holocaust?! " ... Vynikající válečné drama se stejně vynikajícím hereckým výkonem a obsazením. Nemohu jinak než za pět... hvězd. ()

Saur.us

Velmi kvalitní rekonstrukce jednání o přípravě jednoho z největších zločinů proti lidskosti v novodobých dějinách. Hvězdné obsazení a skvělé herecké výkony. ()