Jen počkej...!

• Československo Jen počkej, zajíci! (více)

Epizody(20)

Snad ani není třeba představovat tyto nejpopulárnější postavičky z ruských animovaných filmů. Podívejte se na jejich spanilé příběhy plné honiček a překvapení. (oficiální text distributora)

flanker.27

Dohánim rest. Jak to, že jsem doteď nehodnotil tuhle dvojku z níž Zajíc se nebojí, jen když tu neni ten vlk a ta sova a Vlk volá "Né dědo mrázi, né dědo mrázi!", což je úsloví, který používám pokaždý, když se mi něco nepovede a s ohledem na okolnosti nemůžu mluvit sprostě. Za mého dětství nepřekonatelná večerníčková klasika, která u mě válcovala (a dodneška válcuje) v oblíbenosti Toma a Jerryho silou bouracího bagru, se kterým Vlk prohání Zajíce za doprovodu skladby Popcorn (BTW celej seriál měl vždycky fenomenální hudební stránku). Vjačeslav Kotěnočkin na Kreml. První díl ()

gudaulin

Znalci ví, že sovětský animovaný film nepředstavuje jenom Kotěnočkin, ale že už od 50. let vznikaly vynikající sovětské kreslené filmy. Nicméně, Kotěnočkin přišel s groteskou připomínající americkou školu a průměrný divák si kreslený film ze Sovětského svazu ztotožní právě s Kotěnočkinem. Je to hravé, místy i poetické a typicky ruské - viz scéna, kde vlk skončí v kurníku a zazní sbor ruských vokalistek a člověk si místo kohouta a slepic představí scénu z Mrazíka, ruské kroje a rubašky. Celkový dojem: 95 %. Kdykoliv se tohle objeví na televizní obrazovce, vrátím se na chviličku do dětství... ()

Segrestor

Místo Beatles nám dali Olympic, místo Elvise nám dali Zicha, místo Toma a Jerryho nám dali tuto povedou dvojici moskevských prototypů mládeže. Snaživý bonzák Zajíc a vagabund a nemakačenko Vlk. Zvláštní je, že Vlk jde po krku Zajíci. Věřím, že ve skutečnosti takový pionýr Zajíc dřív nebo později šlápne na krk expankáči Vlkovi a pošle na Sibiř. ()

Gilmour93

Noční můra plicních lékařů nahání nevinného zajíčka se sametovým hláskem. Pár dílů jsem nedávno viděl a jsem nucen sundat růžové brýle nostalgie. Hanba americkým akademikům, kteří nebyli doposud schopni ocenit kvalitu kynologicko-punkové grupy Voříšci cenou Grammy.. ()

sportovec

Ač to zní neuvěřitelně, i v brežněvovském Rusku vznikaly dobré nebo i nadpůměrné věci. V tomto případě se slily do jednoho celku vynikající nápad, skvělá kresba, neumdlévající invence scénáristů a kontrast odporně vzorného pionýra-zajíce a sympatického houmlesáka-vlka. Původní zakázka na černobílý antagonistický pár - tak nějak to muselo bezpochyby být - otupila pozornost cenzury a po nečekaném úspěchu fakticky znemožnila - nebo se vymkla - jakékoliv další její kontrole. Vedlejší produkt - jakýsi opožděný zlatý věk grotesky - byl na světě. A jak se zdá, přežil i sovětskou moc samu. Režimy se mění, nadčasové zážitky dětí všech generací a všeho věku nezávisle na hranicích států a národů však zůstávají. ()

berg.12

Ta ruská hudba! Ta má na svědomí nejen to, že jsem kvůli té krásné hymně fandil za totality ruským hokejistům (než to ze mě taťka vymlátil), ale i to, že spolu s "poctivou" animací v mých dětských očích celou českou večerníčkovou tvorbu překonala tahle dvojka. Byl jediný večerníček, na který jsem se těšíval víc - jisté příběhy hmyzu z italské produkce pana Bruno Bozzetta. PS: Je smutné, že i tenhle seriál podlehl vlně korektnosti, takže v nejnovějších dílech si vlk už svou oblíbenou Bělomorku nezapálí. ()

Jezinka.Jezinka

Zajíci?! Jen počkej! Jeden z nejoblíbenějších kreslených večerníčků a kreslených seriálů vůbec. A nejen seriálů. Leporelo s vlkem a zajícem patří k mým nejstarším vzpomínkám. Přísahám na vlkovy růžové trenýrky, že jsme ho měli v jeslích. Jak se vlk schovává mezi melouny. A jak po Olympijských hrách společně baští ty čokoládové figurky. Kromě titulní ještě nesmrtelné hlášky - "zajíc, zajíc" a další. Můj nejoblíbenější díl je "Pohádková ztráta paměti". ()

MM_Ramone

Keď som bol malý, školoupovinný chalanisko, tak som tento ruský animovaný seriál doslova žral. V tej dobe bol pre mňa zdrojom nesmiernej zábavy. Je pravda, že to bolo v rokoch, kedy sa na obrazovky komunistami ovládanej štátnej televízie nedostalo takmer nič zo západnej produkcie. Takže som nemal ani tušenia o tom kto je to Walt Disney, bratia Fliescherovci alebo páni William Hanna a Joseph Barbera. Nevedel som, že existujú nejaký Tom a Jerry. Takže tieto ich sovietske kópie boli vtedy mojimi favoritmi. Pri dnešnej pestrej konkurencii, ktorú ponúkajú rôzne komerčné televízie, by už len ťažko tak dobre obstáli. No dovolím si byť v tomto prípade nostaligický a vychytralému zajčikovi a hlúpemu volkovi dávam štyri červené hviezdy. **** ()

D.Moore

Proč stále srovnávat Východ se Západem? Jen počkej, zajíci! je zkrátka jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob. ()

kulyk

Aneb snaha o legalizaci homosexuality v sovětském Rusku. Drsný a nemytý heterák vlkoš dostává od zajíšššška permanentně na anál, často i bez dostatečné lubrikace. Strašné. Můj synek toto nesmí nikdy spatřit. Kradl by mi lodičky a vyplýtval docela drahou rtěnku od Diora. ()

ripo

Na DVD od Uranie vyšli tieto diely: 1. Na pláži // 2. V lunaparku // 3. Všechny způsoby jak chytit Zajíce // 4. Sportovci // 5. Nové nápady vlka // 6. Příhody na vsi // 7. Na silnici // 8. Nezapomenutelný karneval // 9. Není snadné být televizní hvězdou ()

PinokKio

Nedá se svítit .. na tomhle seriálu jsem vyrůstal. No, ona taky kdysi o moc větší nabídka nebyla. Takže za pět. ()

HOCKEYKA

Najmilovanejší animovaný seriál môjho detstva a zároveň jedno z mála nadčasových posolstiev sovietskej kultúry bez akéhokoľvek náznaku komunisticej propagandy. ()

Davies182

Nezapomenutelná byla i digihra s chytáním vajíček... ruská klasika na poli animovaných seriálů. Vlastně jsem od nich nic podobného neviděl - zatím. ()

juta

Animák, který starší ročníky znají jako své boty. Mé vzpomínky byly matné, ale rázem znovu ožily. Žádné extra zápletky tu nejsou, pro děti to stačí, jen asi úplně není vhodné ukazovat, jak má vlk neustále v hubě cigárko a kouří, ale mě to nepoznamenalo. Hihi haha. :D ()