Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Radiq odpad!

Taková podívaná pro holky, pro holčičky. Naznačuje to už i styl kresby. Přijde mi to, že někdy děj najednou jakoby přeskočí. Skoro všechny písničky, co tam zazní, jsou stejné a zpívá je stejně mdlý hlas a jsou totálně bez melodie. Tak moc bez melodie, že to místama vypadá, že je to falešně. Hlasy postav jsou obyčejné, ani vtipné ani jinak přiměřené jejich charakteru. Animace trhavá (já vím, je to starej film). PS: teď na to koukám jak pako a vubec nevim, jak jsem se na to mohl někdy divat - už podle plagátu to musí každýho odradit... měním na odpad. ()

bartias

Okouzlující fantasy pohádka se může pochlubit na svou dobu neobyčejnou animací, která si dodnes zachovala nezaměnitelný styl pánů Julese Basse a Arthura Rankina Jr. Neuvěřitelně sluníčkové písničky ale po třiceti letech od uvedení filmu zní naivně a směšně. A než film po hodině a půl skončí, dávno lezou na nervy. ()

Estrellita

Kouzelná sentimentální fantasy, která mě pevně chytila za srdce a asi jen tak nepustí. Je to tak... jiné! Tragické a přece plné štěstí, konec dobrý - nebo ne? Když jsem pozorovala, jak se děvče-jednorožec ztrácí samo sobě, když jsem vnímala bezvýchodnost její situace, bylo mi nehorázně mizerně... Slzičky tekly proudem a bála jsem se, co bude dál, že jakekoli rozhodnutí bude špatně... Ptala jsem se sama sebe, co s tímhle filmem, který se mnou tak moc hnul a odstranil mi veselou náladu na hodně dlouho, udělám. Odpověď už znám - dám mu 5* a nikdy nezapomenu! ()

senor

Je potřeba tuhle pohádku brát trochu s nadhledem. Ano taky jsem ho jako malý viděl a dodnes jsem si ho pamatoval. Teď po letech už mi to ale přišlo takové, no prostě jen pro děti. Některé hlášky (zvláště ty od prince Lira) jsou až směšné. Pěkně nakreslené, ale soundtrack už trochu zavání. ()

haushinkaa

Pohádka, která mě vždycky dojme, pro děti možná moc smutná, když princ nabude s lady Amaltheou, ale zase na druhou stranu jsou zachráněni všichni jednorožci a zlý král Haggard je poražen. Vždycky mě děsila kostra hlídající hodiny, jak jí začaly svítit ty oči po tom, co se napila Schmendrickova „vína“... Mama Fortuna a její obludárium jsou úžasní a stromová dáma, která málem umačká Schmendricka je taky krásná... Nemyslím si, že animace pokulhává, jak jsem četla, naopak mě velice zaujala, protože je to něco jiného, obzvlášť teda jejich oči. Jako celkový příběh na mě působí originálně a kouzelně, jeden z mých dětských filmů, ke kterému se stále ráda vracím... ()

Tomasso001

Kouzelně zpracovaná pohádka, sice už léta nestojí kino, kde jsem ji poprvé viděl, jako malý kluk, ale ten zvláštní pocit který sem tenkrát měl se vrací pokaždé když ji vidím. Ohnivý býk a poslední jednorožec jsou úžasnými postavamy dobra a zla, do toho mladý kouzelník, příběh o lásce a nechybí ani napětí. Japonci vdechli pohádce nádech originality a pootebřeli dveře do světa dětí. Myslím, že pro ty nejmenší je to asi jedna z nejlepších animovaných pohádek, které jim můžeme nabídnout ()

Nutrička

Ačkoli většině lidí přijde animace dost zaostalá, mně se líbí. Je to roztomilé i přes všechny nedokonalosti. Film je kouzelný, i když mi některé věci přišly nelogické. Přesto jsem se nechala unést příběhem, hudbou i již zmiňovanou animací. Poslední jednorožec nekončí vyloženě dobře. Je to zvláštní, ale neříkám, že špatné. ()

honz

Poetický a teskný příběh s čarokrásnou animací. Nádherná vzpomínka na jednu z nejhezčích pohádek mého dětství. ()

pytlik...

Konečně! Konečně se nějaká nadpřirozená bytost chová přirozeně, nechce se mermomocí stát člověkem a když už se jím nedopatřením stane, nemá nic proti tomu přeměnit se zpátky... A i ostatní postavy se chovají neobvykle, ale přitom zajímavě a ne nelogicky, takže člověk rozhodně nemá chuť zvolat "to je zase blbost, přátelé!". Ve vedlejší roli se nezapomenutelně blýskla rozdováděná kostra - notorik. ()

Monoxid

Strašně zvláštní pohádka. Nějak jsem se v tom ztrácela. To, co postavy říkaly, mi přišlo navzájem nesouvisející. Jaký bordel v tom teprv musejí mít děti! Hudba se mi opravdu, ale opravdu nelíbila (až na jednu jedinou scénu, kde hrály pouze podkreslující housle). Ale nechci to zas až tak shazovat... ale jo, chci. Jestli se na to někdy náhodou podívám znovu a zjistím, že jsem Jednorožkyni křivdila, hodnocení zvýším. ()

Beatle

Pohádka, ale nic víc než čirá nevinnost a perfektní práce animace. Není co dodat..je to klasika a každé dítě by ji mělo vidět..i já mám z dětství na co vzpomínat ;) ()

drake31

Nedávno som pri prezeraní profilov narazil na túto rozprávku a tom okamžiku sa vo mne vynorili spomienky na chvíle keď som tento klenot sledoval ako malý neustále na videu. Roky uplynuli ale ani nachvíľu som nepocítil zmenu v mojom správaní keď som to po dlhokánskej dobe znovu zhliadol. Atmosféra stále rovnaká, citlivé, temné, prekrásna hlavná pieseň a hudba, postavy ktoré mi ako malému naháňali hrôzu mali niečo do seba aj teraz. Neuveriteľná nostalgia na krásy detstva a ľutujem že som si na to spomenul až teraz. Srdcovka ktorú už z rúk znovu nespustím. (SVK jazyk mám strašne zafixovaný, takže originál mi trochu kazil dojem - ale na výsledku to nič nemení) ()

VanTom

Ojedinělá fantasy x pohádka se otevřeně zaobírá přesahovými tématy (samota, sebeuvědomění, štěstí), kterak kouzelně činí oděná v poetickém rouše lyrické melancholie, téměř smutku. Legráckami pro nejmenší "otravuje" jen v nejnutnější míře, odpustit se dá i určitá "epizodkovitost". Animace ani samotné vizuální pojetí pak možná nezastřou svá léta, ale kdo z nostalgiků by to po nich chtěl? ()

mirec88

Veľmi ďakujem lacným DVD a zvlášť spoločnosti Vapet, že si môžem po rokoch pripomenúť moje obľúbené detské rozprávky. Táto bola jedna z najkrajších s myšlienkou, ktorú som vtedy nechápal, ale je veľmi hlboká a krásna. Nádherná titulná pieseň a pekná animácia a hlboký, ľudský, ale veľmi smutný príbeh ma dostali. Len škoda, že na DVD nebol pôvodný slovenský dabing, ale nový prerobený. ()

Autogram

Film z môjho detstva, ktorý ale príliš často opakovaný nebol, takže si veľa nepamätám. Neviem, ako som vtedy dokázal stráviť poetické časti a mnohé odkazy na veľké problémy dospelých. Ako samota vo vlastnej odlišnosti, záchrana všetkých na úkor vlastného šťastia a ďalšie, ktoré ani nedokážem správne zoštylizovať. Japonská precízna animácia a mystický príbeh, to musí dostať malého aj veľkého diváka. ()

Aberforth

Film môjho detstva pri ktorom sa mi vybavilo neskutočne veľa vecí z obdobia keď som bol ešte bezstarostný človiečik. A aby som nezabudol krásna úvodná pieseň . ()

Braddy

Tak jsem celou dobu žil v představě, že toto je ten film, který jsem kdysi se školou viděl v kině. Ale po jeho shlédnutí jsem byl zklamán. Ne snad kvalitou tohoto filmu, ale proto, že to není on. Ten co jsem tenkrát viděl byl dle IMDb japonský film Unico (1981) o dost dramatičtější a napínavější. Ale ani tento film není špatný. ()

LadyVader

Moje první videokazeta, nesčetněkrát obehraná, jěště pořád ju mám ve skříni a z nostalgie semnou zůstane hodně dlouho. Krásnej film, jestli existujou jednorožci, tak vypadaj přesně takhle :-). ()