Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Paldiny

Absolútna klasika medzi animovanými filmami. Magická, pochmúrna a na rozdiel od momentálne produkcie sa nesnaží za každú cenu zapáčiť. Zvieratká nehádžu povinné úsmevy, rozprávkové zlo nepripomína iba atrapu, je chladné a nebezpečie cítiť až v zimomriavkách aké dokáže vyvolať. Taký záverečný stret s ohnivým býkom, ten je priam mystický. Keď spočítam jedno s druhým, asi nepoznám inú rozprávku, ktorá by sa vo mne zakorenila tak hlboko a nestratila nič zo svojho čara ani po toľkých rokoch. Unikát! ()

Všelicos

Nejúžasnější pohádka, jakou znám a která přesto není takovou pohádkou, jakou se z počátku zdá být. S knižní předlouhou se sice rovnat nemůže, hlavní charaktery jsem si také vysnila jinak... ale Jednorožka s Rudým býkem splnili má očekávání na 100%. Když k tomu přidám milé písně, nemohu než povstat a zatleskat :) "Jednou zase budu smrtelný a tak vím něco, co jednorožec vědět nemůže: vše, co umírá, je krásné, dokonce krásnější než jednorožec, který je nejkrásnějším tvorem na světě..." ()

ADZI

Když mi bylo asi 6 let, přivezla mi tento film na kazetě jedna teta z Prahy. Ani nevím, kolikrát jsem ho viděl, ale rozhodně to bylo víc, než desetkrát. Pamatuji si dobře na pochmurné prostředí. Rád bych se na to někdy podíval znova, abych si připomněl dětství. ()

Movie Gourmet

Nostalgický animák, který si vybavuji ze svého mládí. Je opravdu kvalitní, protože jinak bych si ho nezapamatoval. Každý se vžije do role posledního jednorožce, dokonalého a čistého stvoření s nádhernýma a smutnýma očima, posledního svého druhu. Možná si vzpomenete i na v cirkuse vězněnou a nebezpečnou harpyi, zlého černokněžníka na konci jednorožcovy pouti a jeho Rudého býka. Prostě pohádka, která umí na srdce malých dětí silně zapůsobit. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Mikino00

Po mnoha letech jsem to viděl znovu a neztratilo to nic ze svého kouzla. Krásný svět plný mytologických tvorů, výborná animace, obstojné písně, jen ten příběh měl pár nelogičností, ale i tak se jedná o pěknou pohádku. ()

FunThomas

Ještě jako malý kluk jsem se o toho jednorožce pěkně bál. Byla to krásná pohádka a líbilo se mi ztvárnění filmu... ()

zdenur

Jako malý jsem už tenhle film viděl, nevěděl jsem o tom. Po opětovném shlédnutí mě už nějak moc nezaujal. Body dávám jen za hojnost nostalgických momentů. Pro malé prďoly skvělá podívaná. ()

LucyW.

Jedna z nejlepších adaptací, která plně vystihuje podsatu knihy. Navíc je nádherný po výtvarné stránce a skvěle naanimován. Vyrůstala jsem na něm, takže do značné míry formoval můj vkus. ()

IsaacNewton

Tento film je tak neuvěřitelně... Skromný, ano, na nic si nehraje, ale tolik krásných i smutných pocitů dokáže v člověku vyvolat! V každém animovaném filmu, v pohádkách pro děti, vše končí nakonec dobře, pokud ne, pokud je konce smutný, tak jen pro to, že nějaká roztomilá kreslená postavička zemřela. Ne však tady, všichni přežijí a stejně je člověk smutný. Trošku mě mrzelo, když se klisna Jednorožce proměnila v krásnou princeznu, mnohem milejší by mi bylo, kdyby zůstala ve zvířecím těle, bylo mi jí v té chvíli tak líto... Hudba je krásná, pohádkový svět dělá jen ještě více pohádkovějším, postavy jsou milé, každá má v příběhu nějaký úkol. Tento film jsem viděla kdysi, když jsem byla malá, tak jsem se na něj chtěla podívat znovu a udělala jsem dobře. Jen mě mrzí, že jsem neviděla film v originálním znění, ono přijít o hlas Christophera Lee, to je opravdu smůla! K dokonalosti chybí jen trochu, nevadila mi vůbec animace, ani pohádkový příběh... Spíš jen chvilková rozvláčnost, jinak dokonalý, smutný příběh, o posledním svého druhu, o konci všech mýtických tvorů na zemi (scéna s harpyí je naprosto úžasná). ()

JohnyD

To proste patrilo k môjmu detstvu. Rodičia nám kúpili origoš VHSsku a so sestrou sme ju pozerali pravidelne. ()

Ulrich

Když jsem byl malej, byla to jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Nedávno jsem se na něj opět podíval a stále mě to dostává. Docela rád bych to někdy vyděl s originálním dabingem. UPDATE: Uz jsem videl i originalni dabing. Nutno rici, ze nostalgie asi hodne pracuje, protoze ac jsou zde lide jako Lee, Bridges, Farrow, tak stejne davam prednost ceske verzi. ()

Grizzly

Pohádka sršící originalitou a nápadem. Hodně ve stylu anime (ani ne tak animací, jako stylem vyprávění). Sice mi trošku vadila ta dětinská hudba, ale nijak zásadně. Ačkoli to nebyla taková emocionální šleha jak bych čekal, příběh (ale hlavně pohádkový - nepohádkový konec) se mi líbil. 75% ()

Vilg

Četl jsem Beaglea, takže mi strašně vadila infantilní animace, místy připomínající včelku Máju. Beaglovo dílo si dítě nemůže užít v plném rozsahu, já si bohužel neužil film. ()

Narciska

Hezky nakreslené a moc příjemně dabované, soudě podle titulků, tak v originále ještě lepší, samé herecké hvězdy. Hezky vymyšlený příběh, s jednorožci sázka na jistotu, existují poetičtější stvoření, která navíc umí plnit lidská přání? Ale je to strašně depresivní, proč? Proč i když jsou tam hezké věci, zůstává smutek a melancholie? Jako dítěti by se mi to určitě líbilo, stalo by se to mým zamilovaným filmem, ale dnes nechápu depresivní pohádky. Mohou být o ztrátě, smrti a bolesti, ale i tak mohou být pojaty vesele, s nadějí, odvahou, šťastným koncem... Myšlenka na tenhle film vyvolává jen splín. ()

Rami

Nádherně zpracovaná pohádka. Narozdíl od jiných zde hrají důležitou úlohu i postavy, které nejsou idealizované. Když jsem byl malý, tak jsem Posledního jednorožce doslova "žral". :-) Nedávno jsem ho viděl a bohužel jsem musel ubrat z maximálního hodnocení 1 hvězdičku, protože mne dost štvaly prázdné pasáže plné zpěvu. ()

Adm.Nelson

Zo začiatku som sa do toho sveta akosi nemohol dostať, no od momentu, keď sa jednorožec dostane k čarodejnici, som to celé už len hltal a akoby som mal pred sebou pravú temnú staroslovanskú rozprávku. Nedá sa to pobrať na prvý raz, lebo je tam veľa zaujímavých vecí, nad ktorými sa dá dlho uvažovať, na prvý pohľad mnoho nepodstatných detailov (napríklad oči jednorožca / Amalthey a ich skúmanie Hagardom), ktoré však tvoria významnú časť celku. Navyše príbehom prechádza jedna nádherne smutná pesnička, ktorá sa však rovnako ako film docení až po viacnásobnom počutí / pozretí. 10/10 ()