Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Deidy

Jedna z mých milovaných pohádek z dětství. Krásná, smutná, krutá i něžná. Milovala jsem jednorožce, obzvlášť tohohle. Jenom blázen snad může prohlásit, že to je strašný film. Hudba je též úžasná, podtrhuje atmosféru filmu tak dokonale, jak jen to je možné. 5 hvězdiček si to zaslouží. ()

filmovyfan

Skvělá melancholická atmosféra. Někomu by se možná nemusela zdát ta animace, ale to tomu podle mě dodává tu dokonalou melancholičnost. S trochou štěstí během tohohle filmu úplně zapomenete na svoje trápení a starosti. Je to kouzelné, dojemné a nejlepší na tom je, že když to skončí tak vlastně nevíte jestli to dopadlo dobře nebo špatně. ()

Jandovka

Asi jsem Posledního jednorožce (stejně jako předtím Bambiho) zkrátka nepochopila. Hudba relativně ucházející, ale žádný zázrak, příběh mě nijak neoslovil, zkrátka nic v tom pro mě nebylo. ()

Desmi

Netradiční pohádka. Trochu mě zklamal závěr příběhu, od kterého jsem čekal opravu více. Poté co se jednorožec setká s býkem pohádka hrozně upadá. A dabing by si mohl ujasnit, zda je jednorožec on nebo ona, a ne to v průběhu pořád měnit. ()

kolly13

Neřešte dabing, retroanimaci a falešné písničky, užijte si zvláštně pojatou pohádku, která zaujme i překvapí. Ale pokud chcete vše na talíři a počítačové kvalitě, vyhněte se obloukem. ()

Radek273

Zdlouhavý děj doplněný přehnaně pronikavým českým dabingem, trhajícím uši především u "drahé Molly" Grue! Zároveň prapodivná přeměna "toho" jednorožce na "tu" dívku?! Konečně alespoň středověké prostředí má něco do sebe, ovšem obdobně jako například disney filmy Meč v kameni (1963) nebo Černý kotel (1985) to zdaleka nestačí. I zde jsou různé postavy, strašidelné (obzvláště Rudý býk) i kouzelné, vymyšleny moc dobře, nicméně potřebovaly by k tomu získat také odpovídající dialogy. Třeba právě skrz ně se Poslední jednorožec řadí někde mezi dvojici disneyovek (konkrétně za Černý kotel) a může si za to ještě gratulovat. ()

Sunwheel

Prudká nostalgia z detstva ma celý život hnala za neznámou. Nepamätal som si príbeh ani názov, ale vedel som, že šlo o silný, nie príliš detský animovaný film s jednorožcami. A keď som narazil na informácie, doslova som sa tešil. Sklamanie neprišlo, práve naopak! Krásny príbeh plný metafor, ktorý dieťa asi nepochopí. Sú tam vraždy, cecky a koniec nemusí byť práve ten "pravý" happy-end. Celý čas mi to viac pripomínalo japonskú anime produkciu a v titulkoch som sa uistil. ()

Orbosh

Trpká a melancholická pohádka v anime hávu, která výborným způsobem adaptuje knihu Petera Beagla. Méně podstatné kličky z děje zmizely a jediné co přibylo je vhodně složená hudba. A nebuďte smutní ! Knížka končí ještě více depresivně ! Jen si nemůžu odpustit větu ke konci příběhu, která mi ve filmu chybí. "Rudý býk nikdy nebojuje, pouze dobývá..." ()

Kvico

veľmi pochmúrny, tajomný a pre mňa, ktorý som tento film videl ako malé dieťa, mrazivý animovaný film, ktorý narozdiel do iných nevyprchal zo mňa rýchlo, ale vďaka svojej jedinečnosti sa mi vryl do pamäte.je to film pripomínajúci skôr Miyazakiho diela než súčasnú západnú tvorbu animákov. a hlavne máloktorá pesnička(ak vôbec nejaká) z animovaných filmov ma dostala tak ako práve Last Unicorn...jednoznačne sa netreba pozerať na rok výroby, netreba sa toho báť...je to krásny film aj v súčasnosti ()

jaska

Krásny príbeh, prvý príbeh, ktorý som videla v kine a môžem čestne prehlásiť, že som naň nikdy nezabudla... Pamätám si na pocit, ako som vyšla z kina (mala som možno 10 rokov) a od toho dňa som vždy, keď som uvidela bieleho koníka so zatajeným dychom pozerala, či to náhodou nie je jednorožec.... Krásny príbeh, prenádherná hudba, emócie, silné pošepnutie, aké krásne a zraniteľné je byť človekom.... ()

JakubAsgard

Nádherná pohádka o jednorožci, který se vydává hledat ztracené kamarády. Už jako malý kluk jsem tenhle film zbožňoval a i když jsem už trošku starší, nic se na tom nezměnilo. Anime zrovna dvakrát nemusím, ale zde mi vůbec nevadí. Hudba je výborná a tenhle soundtrack je jedním z mých nejoblíbenějších. ()

Eradin

Kdysi v dětství jsem byl donucen se na tuto pohádku podívat. Moc jsem si z děje nepamatoval, ale jedno mi utkvělo. "No to byla blbost". Po patnácti letech jsem usoudil, že je potřeba udělat si objektivní názor... Jej, to byla chyba. Netuším, jestli jsme se dívali na stejnou pohádku, protože na 83% mi to opravdu nepřijde. Soundtrack a la nejhorší cajdák všech dob mě měl varovat hned na začátku, leč nepovedlo se. Děj není vůbec celistvý, přechod mezi jednotlivými scénami je plynulý jako jízda v MHD. Dialogy chvílemi připomínaly výtvor jedince po lobotomii mozku a zaklínadlo "Kouzlo, staň se tak, jak se má stát!" všemu jen nasadilo korunu. Závěr obsahoval asi tolik logiky jako chleba namazaný krémem na boty. Hrdina, který nedokáže nic jiného než se válet po pláži, jednorožec, který najednou díky svítícímu rohu zažene býka do moře a zřícení hradu bez zjevné příčiny byly jen poslední hřebíčky do rakve. Pokud bych se na pohádku díval v originálním znění, možná by výsledný dojem nebyl tak hrozný, ale to už se nikdy nedozvíme, protože tolik odvahy už nikdy mít nebudu. ()

majka0007

Toto je rozprávka môjho detstva. Milujem kone a magické jednorožce o to viac. Veľmi pekný príbeh, nádherné piesne :) ()

amebix

To je proste časť môjho detstva, takže inak sa nedá než dať 5 bodov. ....mamiiiii ideme znova na to do kinaaaaaaa?... tak nejak to bolo. ()

Draconic

Nostalgie má mnoho jmen a u mě je jedním z těch jmen právě "Poslední jednorožec". Toto byl jednoduše jeden z těch naprosto skvělých animáků, na kterých jsem vyrůstal. Hudba, děj animace, postavy to vše bylo a je bezchybné. Jen jedna věc mě mrzí. A to je, že když jsem to viděl poprvé v nějakých sedmi letech, tak jsem to neviděl tak, jak jej vidím dnes po čtrnácti letech. Prostě jsem úplně zápletku nepobíral, ale i tak se mi to líbilo. ()

Isuzu

V detstve som spolu s bratom bola touto "rozprávkou" (úvodzovky preto, že je to podľa mňa čistokrvné animované fantasy) posadnutá, na vhs-ke sme si to púšťali dookola, ale aj napriek tomu sa mi nikdy neomrzela a rada si ju pozriem aj dnes a viem ju oceniť ešte viac. Po prečítaní originálnej knihy patrí tento film k mojim najobľúbenejším smutno-krásnym príbehom a práve tu asi môžem hľadať korene mojej záľuby v tragických a temných príbehoch, predsa len, ako deti sme veľmi formovateľní a mňa tento film rozhodne ovplyvnil a aj vďaka nemu som neskôr objavila čaro japonskej animácie a postupne sa dostala k anime, ktoré mám radšej ako "klasické" americké animáky (aj keď tie mám tiež rada:). ()

Corrivati

Vynikající příběh s přesahem, hudba Jimmyho Webba. Tohle není jen obyčejná pohádka pro malé děti. Protože stejnou měrou je to i temná fantasy pro dospělé. Bude Vás strašit, bude Vás dojímat. Ale bude se Vám líbit. Pět hvězd nikdy nebylo víc zasloužených. PS. Existují dva české dabingy, doporučuju ten nejstarší s česky přezpívanými písničkami. Případně pak originál. Novému dabingu se vyvarujte!!! ()

Little_Sawy

Tak tohle mě vrátilo do dětství! Osemdesáta léta to s pohádkami pro deti věděli se vším všudy, zaujmout, fascinovat, potěšit lidské vočko, a i když byl den nasračku tohle to rozhodně potešilo. ()