The Curse of Von Dutch

• USA The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For
USA, 2021, 3 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

Andrew Renzi

Scénář:

Jeremiah Murphy

Hudba:

Chase Deso

Eli Jane, David Fernandez Jr., Paris Hilton, Dennis Rodman, Pamela Anderson (a.z.), Tommy Lee (a.z.), Halle Berry (a.z.), Beyoncé (a.z.), Chris Cornell (a.z.) (více)

Epizody(3)

Real Tom Hardy

Ako nostalgik musíš počin, ktorý sa venuje udalostiam ranných 00. rokov, brať nesmierne vážne a s pozorom, pokiaľ v traileri započuješ s odstupom času éru definujúcu skladbu, akou bola pre tie nulté roky napríklad práve 'Butterfly' od rap rock formácie Crazy Town. A podobne ako s trailerom, aj s týmto dokumentom je to ako na koni. Pútavé pasáže nahliadajúce pod pokrievku popkultúrnej histórie obdobia, ktoré čiastočne tvaroval ošiaľ Von Dutch, striedajú kontra výpovede troch starších vykopávok hašteriacich sa o to, kto z nich vlastne stál za vznikom fenoménu. Z toho následne vzniká portrét pádu značky, príbehu vraždy, podvodov, machinácii, falšovania a drog, ergo klasických vedľajších konsekvencií prostredia, v ktorom sa točia vysoké váhy papierikov s obrázkami mŕtvych prezidentov. Vo výsledku nič šokujúce a samotný príbeh rozhodne nie je terno hodné troch hodín/troch epizód. Viac času venujúcemu sa samotnej značke a jej vplyvu by som ocenil rozhodne viac. (1.6.2022) (23.7.2022) ()