Tintinova dobrodružství (TV seriál)

• francouzský

Les aventures de Tintin

The Adventures of Tintin

Animovaný / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Francie / Kanada, 1990, 39x25 min

Předloha:

Hergé (kniha)

Robert Réa

Zmocňuje se mě ohromná nostalgie, když na tento seriál vzpomínám s jehož sledováním jsem začal tuším od první nebo druhé třídy. Nicméně čas mu na kráse neubral, když na to koukám znova. Výbroný mix akce, dobrodružství, humoru. Belgie nemůže mít lepšího vyslance, než je Tintin. No a jeho autor Hergé je génius!(26.1.2009)

80%(23.2.2008)

Skvělý, vtipný seriál pln emocí, napětí, detektivních zápletek a mnoha humoru. Nezbývá než tomuto grandiosnímu seriálu fandit a doufat také jeho zfilmované podoby.(19.12.2010)

Kde jsou ty časy kdy jsem Tintina,psa Špunta a kapitána Tresku hltal o sto šest.Kdy jsem z Květy vystřihovával komiks a kdy pro mně byl Hergé v komiksech totéž co je pro další Kubrick.Tento kreslený seriál je sice o trochu horší než animované filmy ale někdy byly zápletky(atentát na vévodu,pašeráci lidí a drog)dosti zamotané a akční.(17.7.2003)

Tento dětský seriál jsem sledoval pravidelně a vždy jsem se nejvíce těšil na hlavolam (uprostřed každého dílu), ve kterém se musel hledat Tintina v barevně zahuštěném obrázku.(18.12.2008)