Tintinova dobrodružství

• Francie Les Aventures de Tintin (více)

Epizody(39)

Hlavní postavou tohoto animovaného detektivního seriálu je reportér Tintin a jeho pes Milouš. Spolu zažívají různá dobrodružství, při kterých se dostanou do křížku např. s pašeráky drog nebo se ocitnou na Měsíci. Doprovází je mořský vlk kapitán Heddok, geniální vědec profesor Fosfátus a popletená dvojice detektivů Hornád a Hornát.

Názvy jednotlivých epizod:
Bůžek s uraženým uchem
Faraónovy doutníky
Modrý Lotos (donkocicak)

MarekT

Tohoto belgického reportéra cestujícího po světě mám spíše spojeného s komiksem, ani na vteřinu nepochybujte, že jsem ho jako malý nečetl. Ale i tak tenhle seriál nebyl špatný, za reprízu by stejně jako mnoho dalších stál, ne tak už kvůli mě, ale spíš kvůli nové generaci, která bohužel vyrůstá na novější produkci, která není vhodná ani pro ně. ()

Šimpy

Pod názvem Tenten to vysílaly poprvé někdy v roce 94, takže jako kluk jsem to žral a naštěstí to pak i opakovali na Primě i čt.... ()

tomeek

Už je tomu nějaký pátek, co jsem se dívával v televizi na "Tentena". Zábavné detektivní příběhy mladého vyšetřovatele, dvojčat v buřince Thompsona a Thomsona a psa Filuty/Milouše. Seriál na úrovni! ()

dan.pacino odpad!

Není mi příjemné dát jako jediný odpad, ale musím. Tintin je trapné klišé a prostě se na to nedá koukat. Belgii zdar! ()

Kri-kri

Celkem povedený a napínavý seriál, který se dá rozhodné shlédnout více než jednou. Jako většina diváků jsem ho i já sledoval už roku 1994 na Nově a je dobře, že po letech proběhla repríza na ČT. Originální nadávky kapitána Haddocka jsou nezapomenutelné, stejně tak je vtipný nedoslýchavý Fosfátus. Proč tedy dávám pouze 3 *? Důvodů je hned několik. Jednak mi trochu vadí, že Tintin vystupuje jako nezničitelný a nezranitelný superhrdina. V každém dílu na něj několikrát střílejí nebo mu jinak jde o život (např. běží po střeše jedoucího vlaku, bez jištění šplhá po římse mrakodrapu či provádí jiné akrobatické kousky) a vždy vyvázne bez zranění. Tolik štěstí najednou působí nereálně. Dvojice nablblých detektivů je spíše trapná, než k pobavení, na můj vkus dostávají až příliš prostoru. Také mi dost vadí téměř stoprocentní absence ženských postav, mimo občasných výskytů operní zpěvačky Castafiore není v seriálu jediná žena. To by bylo z negativ vše, ale z těchto důvodů nemohu dát víc než 3 * a lepší průměr 65%. ()

Compadre

Seriál jsem hodnotil na základě vzpomínek na dobu, kdy jsem ho viděl naposledy, to mi bylo asi deset a komiksy i tenhle seriál jsem měl moc rád. Teď po sto letech jsem ho viděl znovu a jenom jsem žasnul nad naprosto odporným dabingem..horor. Už se těšim, co s Tintinem provede Spielberg :) ()

Casablanca

Kvůli tomu jsem utíkala z plavání a byla naštvaná na každé auto, které se couralo po cestě nebo dokonce rodiče, když se cestou zastavili na nákup... ()

herr_carter

Mě to jako dítěti paradoxně nikdy moc do oka nepadlo - a druhý paradox - více mi líbil až v "dospělosti?" celovečerák...................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Paity

Víáce než rád jsem koukal na každý díl tohoto animáku. Vcelku velmi rozdílné zápletky a lokace dělali Tintina hodně atraktivním mezi animovanými seriály. ()

Janega

Aj keď dabing zvyčajne nehodnotím (tvorcovia zaň nemôžu), musím napísať, že český dabing to zráža, pretože som mal mnohokrát problém mu porozumieť, a tým som sa strácal v deji (aj keď som Slovák po česky rozumiem výborne). Hlavne tá zvuková stránka dabingu je hrozná. Ale všetko ostatné je fajn. Komiksovú kresbu Hergého zachovali a presne sa to drží aj komiksov, čím nechceli skaziť túto klasiku. U Tintina si každá veková skupina nájde to svoje či už dobrodružné cesty alebo detektívne zápletky a obľúbi si síce dosť infantilné, ale zato sympatické postavy. ()

Milodar

Polopatický příběh je moc hezky animovaný. Podívejme se na obsah... Tintin je James Bond, chvílemi spíš Superman, mezi samými neschopnými blbci. V tomto seriálu existují lidské hlavy proto, aby se do nich neustále něčím mlátilo, nohy, aby se o ně zakopávalo. O kvalitně trapný humor se postarají dva naklonovaní policisté a roztomilost má pod palcem pejsek Milouš (IQ 160, to víte, Tintinův pes). Škoda, že si Tintin nevzal Týnu Smolíkovou. ()

Drom

Tisíc kulí a láter, to je bezva seriál! Nejen díky skvělé animaci, ale především zpracováním. Jednotlivé takřka detektivní příběhy prostřednictvím Tintina a jeho psíka Milouše postupně odhalují divákovi zápletku a zároveň udržují výborný spád a tajemno v atmosféře atraktivních prostředí s nádechem romantiky (dnes už) starých časů. Cílová skupina je někde mezi celkem dětskými kačery z disneovek a MacGyverem, hrdinou pro začínající náctileté. Obsahově je seriál celkem nezávadný, ba dokonce se smradi přiučí i něco z exotických nadávek bodrého kapitána Heddoka, které stojí vážně za to, jakož i některé jiné hlášky a situace. Nemluvě o karikaturistickém ztvárnění některých věci, ale to je také dědictví komixu. V každém případě čtyři hvězdičky, vy ektoplazmy! ()

degster

Seriál rovnako kultový ako jeho komiksová predloha. Avšak na môj vkus až príliš dynamický a hutný - stačí chvíľa nepozornosti a stratíte sa. ()

donkocicak

Vynikající detektivní seriál pro děti, který miluji dodnes. Musím se přiznat, že při některých dílech jsem se skutečně bál, když jsem byl malé dítko. Tenhle seriál má zkrátka všechno - zajímavý děj, napětí, humor. Škoda, že v TV běží málokdy. ()

LilyDeLarge

TinTin a mně se vybaví chlápek s oranžovýma vlasama zatočenýma směrem nahoru. A o Špuntovi se není třeba zmiňovat! A mami? On je někdo, kdo TinTina nemá rád? ()

Tintin dostane hraný film

Tintin dostane hraný film

19.10.2020

Podle francouzského serveru Figaro se filmař Patrice Leconte (Muž z vlaku) chystá natočit hranou adaptaci známého komiksu Tintinova dobrodružství. Snímek tak nebude mít nic společného s animovaným… (více)

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč