Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Tam přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou. Moderátor McGrath to zveřejní druhý den ve svém pořadu. Následující den je Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachrání několik koček i jejich majitelku. McGrath jeho zásah sestříhá tak, že v reportáži vypadá jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký mladík začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. Vinou zrádného ředitele, který chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistí pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když chce ředitel firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. (TV Nova)

Standaa

Po Kliku a 50x a stále poprvé je to asi nejlepší Sandlerovská komedie, co jsem viděl. Zajímavej děj, pěkná romantická zápletka a neskutečně pěkná holka jako romantickej protějšek pro Sandlera. Ti dva spolu měli neskutečnou chemii a hrozně jsem jim fandil. Jen ta scéna s těma akcionářema byla dost úsměvná a hodně přitažená za vlasy. ()

benyy

Celkom vydarená komédia, niekedy však až príliš naivne opisujúca jednoduchosť hlavného predstaviteľa, na ktorej je postavený celý príbeh ()

Wlczak

Samozřejmě, že nemůžu hodnotil lépe to bych "uškodil" jinem filmům, ale nemůžu si pomoc ve filmech Adama Sandlera se nevyhnu chvilkám kde se musim hlasitě smát:)) některý hlášky nebo situace jsou vážně výborný a líbí se mi ten humor ušitej sandlerovi na tělo (samozřejmě, že ve filmu je i dost trapáren, ale pobavil sem se:) ) ()

B.C.B.P.

Ľahkosť celého filmu a nenásilné „hranie“ Adama Sandlera z tejto snímky robia neškodnú zábavku. Avšak len pár zdatnejších úsmevných momentov, malé cameo role hollywoodskych komikov a John Torturo, ktorý už v ikstom filme hrá „rovnakú postavu“ nemajú šancu preniesť Mr. Deeds-a cez hranicu americkej komediálnej všednosti. ()

lobo87

Jedna z mojich najobľúbenejších ranných sandleroviek. Pekný príbeh, príjemné obsadenie i nálada, ktorá nás sprevádza celých ideálnych 96 minút. A k tomu John Turturro... 65% ()

tsatsiki

Nejlepsi film se Sandlerem. Vtipna romanticka komedie plna hvezd, kterym tento film otevrel cestu do projektu, ktere z nich udelali megahvezdy. 4* ()

Methos-SK

Dobra oddychova komedia ziadne zazraky nic extra co by sme uz niekde nevideli. Cakal som viac ale sem tam som sa prijemne zasmial a zabavil ()

`barocco

Hodnotit remake filmu Mr. Deeds Goes to Town z roku 1936 http://www.csfd.cz/film/1288-mr-deeds-goes-to-town/ je viac nez obtiazne vzhladom k tomu ze Adam Sandler si temu samozrejme presil podla svojho osvedceneho hereckeho a hlavne komedialneho kabata. Preto len podotknem ze film si drzi kostru zakladneho pribehu a potesia niektore nanovo pretocene sceny ktore su viac ci menej podarene oproti originalu. Ako som podotkol, jedna sa o Sandlerovku zo vsetkymi jej kladmi ci zapormi ktore su citatelne v jeho filmoch. Aj ked povodnu atmosferu pribehu z roku 1936 nepreviedol tak uspesne ako sa to podarilo napriklad Sydneymu Pollackovi v remaku filmu Sabrina Billyho Wildera, predsa len vznikla romanticka komedia ktora nikoho neurazi. Kto by si vsak chcel vychutnat povodny pribeh v titulnej ulohe s Gary Cooperom, tak nech radsej siahne po starsej ciernobielej povodine.... ()

RomanBond007

Príjemná komédia, ale nič nové. Adam Sandler je sympatický herec, ale takéto komédie mu sedia. Režisér si týmto filmom veľmi v popularite nepomohol, aspoň čo si myslím ja. Napriek tomu film by som zaradil medzi rodinné filmy, až na pár scénok :D. Vtipné tak na tri hviezdy. 55%!!! ()

zigy

Sandler je prostě takový vtipný magor, který do filmu většinou dostane pár fakt úžasných originálních nápadů, které nutí k záchvatům smíchu, zde např. jízda po zábradlí, nebo záchrana koček z hořícího domu. Příběh je ovšem trošku jednodušší a moc mě do děje nevtáhl, takže ve výsledku je to lepší průměr. Ovšem pokud chcete jen vypnout a relaxovat, je to výborná volba. ()

JakeBlues

Chtěl jsem dát odpad, ale jedna hvězdička za to že jsem to dokoukal až do konce a za Pár vtipných vtipů. Jinak souhlasím s DaViD´82 . ()

meda2016

55%. Právě mi TV připomněla scénu, ve které (oblíbený) Steve Buscemi díky šilhání vyřkne větu "nemluvím s tebou, mluvím s tou veverkou" a já si 12 roků nevzpomínal, kde to bylo. Všichni dobří a známí herci většinou zabíjí společně se scénářem film přemírou z 1/3 pitomých, z 1/3 brutálně prvoplánoých gagů. Kdyby zůstaly jen z 33ti procent, dal bych čtyři, takto jen dvě hvězdy. A ještě třetí za Buscemiho! Chybí formanovský nadhled - nebo je za tím paralelní zrcadlo Ameriky nečekaných možností? ()