Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Tam přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou. Moderátor McGrath to zveřejní druhý den ve svém pořadu. Následující den je Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachrání několik koček i jejich majitelku. McGrath jeho zásah sestříhá tak, že v reportáži vypadá jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký mladík začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. Vinou zrádného ředitele, který chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistí pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když chce ředitel firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. (TV Nova)

Xmilden

Ve své době ikonická Sandlerovka plná zoufalců, kteří nakonec povstanou a obrátí svět vzhůru nohama. Sandler se oproti jiným svým filmům malinko zlepšil, ale dobrých fórků je prostě málo. Steven Brill není zrovna režisérské eso. Závěrečné "zazvonil zvonec a pohádky je konec" nic neznamená. 50% ()

juta

Takhle si představuju milého a hodného člověka jako byl pan Deeds, kterému na jednu stranu osud přál, na druhou moc ne, ale jak to tak bývá, láska si k sobě vždycky najde cestu. Fajnoví herci a skvělé zábavné momenty. ()

ajuska

Nepříliš vtipná komedie, která v kombinaci s neoriginálním dějem a nezajímavou romancí opravdu moc nepobaví. Předvídatelný děj se dá u takovéhoto filmu snadno odpustit, ale to by musel být proložen vtipnými scénami a dialogy, což se zde bohužel nedaří. ()

lamps

Příjemné romantické komedii jasně vévodí komedianství a buranství Adama Sandlera, kvůli kterému rád přivřu oko nad tím klasickým závěrem plným klišé, a za tu haldu bezprostředního humoru, za více než sympatickou Winonu Ryder a vůbec za příjemné strávení půldruhé hodiny dávám plné hodnocení...... S odstupem času o hvězdičku snižuji, pětihvězdičkové filmy přeci jen vypadají jinak.. ()

Pepinec

Sandler je nezmar. Točí jednu kopii sebe sama za druhou, oslintá přitom všechny krásky z Hollywoodu, poklábosí s hvězdami všeho druhu, vydělá kačky a my mu to všecko pořád žerem. (Filmfest Hurghada 2012, 45/67) ()

Javert

Podprůměrná komedie s krásnou Ryder a Sandlerem, jenž mě dosti iritoval, v hlavních rolích. Vypnout mozek a koukat na to je ideální stav. Ovšem Torturrova role je skvělá!:-) ()

Payushka

Celkem prijemna zabava, takova ta na nudny patecni vecer. Kazdopadne najde se tu par "bozich" momentu - jako Steve Buscemi se zcela rozhozenyma ocima, John Torturro se svou "nenapadnosti" a vubec... Johnny McEnroe je kanec ;) ()

Anderton

Keď už má film so Sandlerom prevažne pozitívne hodnotenia, čakám, že ma príjemne prekvapí. Bohužial s týmto filmom sme sa zase minuli a nemám chuť sa o ňom viac rozpisovať. ()

Smok

Adam Sandler aka dobrácky Mr Deeds a jeho čierna noha útočia na naše bránice a dá sa povedať, že triafajú do "čierneho". Takýchto "náhodných" milionárov máme dosť aj v našich krajinách, len väčšinou nie sú až tak charitatívne založení, ako Mr: Deeds... Jedna hviezda naviac bude za škuľavého Steva Buscemiho, ktorého som tu vážne nečakal. ()

swamp

U téhle oddychové komedie si..oddechnete. :) Jedna z lepších "Sandlerovek", která neurazí, ale taky si na ni později nevzpomenete..prostě příjemná jednorázovka. "'Whoa, you kinda snuck up on me there..' 'I am, very very sneaky, Sir.'" ()

Slarque

Další buranská komedie Adama Sandlera není zrovna moc vtipná, nebo alespoň obsahuje nemnoho věcí, kterým jsem ochoten se smát. Nejvíc se mi líbil plíživý styl portorikánce Johna Turturra. ()

FrodoF

Občas trapné, ale jinak je to docela prča. A ty roličky Johna Turturra a Steva Buscemiho byl také tuze srandovní. ()

klerik

Sandlera považujem po hereckej stránke za nevlastného brata Bena Afflecka a po tej komediálnej za bratranca Roba Schneidera. O to vzácnejšie su tie 3* odo mňa. Je to "klasická" výchovná komédia, ktorá je však tentoraz (napriek určitej hlúposti) aj miestami vtipná. Winona je roztomilá, síce pôsobí pomere nenápadne, ale aj ona prispela k tomu, že som mal z filmu (takmer :)) príjemný zážitok... ()