Dobrácký Longfellow Deeds je majitelem malé pizzerie a nečekaně zdědí miliardový majetek po svém strýci. Po přistání v New Yorku ho sleduje asistent moderátora bulvárního televizního pořadu, který chce o dědici natočit skandální pořad. Novopečený milionář před budovou firmy zachrání mladou ženu, kterou chtěli okrást. Netuší, že dívka, která se ve skutečnosti jmenuje Babe, je protřelou produkční bulvárního pořadu, a že přepadení bylo fingované. Deeds se do ní na první pohled zamiluje a pozve ji na večeři do luxusní restaurace. Tam přijme pozvání ke stolu newyorské smetánky. Když pochopí, že si z něj snobská společnost dělá legraci, zmlátí je a pak vyrazí na tah se slavným tenistou. Moderátor McGrath to zveřejní druhý den ve svém pořadu. Následující den je Deeds náhodným svědkem požáru, kdy z hořícího domu zachrání několik koček i jejich majitelku. McGrath jeho zásah sestříhá tak, že v reportáži vypadá jako sexuální deviant. Babe, které se dobrácký mladík začíná líbit, se proto se šéfem pohádá. Vinou zrádného ředitele, který chce od Deedse v tajnosti odkoupit akcie společnosti, zjistí pravdu o Babe. Přestože se mu dívka omluví, on ji odmítne. Ráno podepíše prodej akcií a odjede zpátky domů. Když chce ředitel firmu prodat i za cenu propuštění padesáti tisíc lidí, vrátí se Deeds do New Yorku a jako majitel jediné akcie se na valné hromadě pokusí prodej překazit. (TV Nova)

O´Neill

Leč mi film trošku znepříjemňoval né příliš povedený dabing, velice jsem se bavil, a vypnul a to od komedie očekávám. Navíc se skvělým Adamem, nádhernou Winonou Ryder a úžasným Johnem turturrem. Nic víc mi zde nechybí :) ()

Streeper

Bavila jsem se. Je to jeden z těch lepších komediálních filmů. Scéna s kočkami je trochu moc, ale jinak se mi film líbil. Má myšlenku, Winonu Ryder a na konci i ponaučení pro sobecké zbohatlíky. Tak proč ne? ()

Juto

Je to zábavný film. Niekedy sa vám nechce pozerať film, nad ktorým musíte premýšľať. Rozosmievalo ma to a to mi stačilo. 6/10 ()

Martrix

Co na to napsat? Postava Deedse balancuje na hraně mezi dobrosrdečným a prostoduchým úplně stejně, jako scénář tohoto filmu. Podle nálady a míry toho, jak zdrsnělí životem jste, můžete výsledek považovat za feelgood naivní komedii, nebo za imbecilní slátaninu. Rozdílovým faktorem, ale může být i herecké obsazení. Sandler a Wiňona byli důvodem, proč jsem ignoroval zdejší rating, takže se přikláním ke kompromisu. Je to feelgood slátanina. ()

dr.fish

Jedním slovem- Pohoda. Pohodové tempo, pohodový přístup. Nečekejte žádné převratné nápady, scénáristické piruety nebo oskarové výkony. To vše veskrze obyčejné, průměrné. Ale ten klídek z toho čiší a já se bavil tak akorát, úměrně tématu. Winona byla výborná a můj oblíbenec Turturro si zahrál pěknou roli komorníka. Takto si představuji nenáročnou zábavu pro náročného diváka....70% ()

AGO

Pekná kritika mestskej spoločnosti, ktorá je ale ponorená do stokrát videnej trápnej omáčky. U Sandlera som si už zvykol, ale ako sem zablúdili Winona Ryder a John Turturro, to je pre mňa veľkou záhadou. ()

otík

Nemůžu si pomoct, ale tohle je opravdu neodolatelná komedie. Sice je totálně praštěná, ale kdo má rád Adama Sandlera, ten dostane poctivou dávku jeho fórků a komických scén. Ale není tu sám, kdo dělá humor. Velkou zásluhu na kvalitě filmu má i John Turturro, jehož pan Plíživý je geniální rolí. A že Sandlerův hrdina nakonec zděděný majetek nezíská? Nevadí, ona i ta praštěná miliarda a nová přítelkyně nejsou k zahození. ()

panMartin

K Sandlerovi jsem si velice rychle vypěstoval solidní averzi. Komedie na tisíckrát omleté téma. Některé skeče jsou sice povedené, ale celkově je film bez originálního nápadu, většinou jsou situace snadno předvídatelné. Až na pár světlých chvilek to nestojí za opakování. Takovému KLIKu se to nemůže rovnat ani ve snu. ()

fantoci

Uf. Ne každé dílo se vydaří. Film Náhodný milionář patří k těm hodně slabým. Velice primitivní a ubohé vtipy. Slaboduchý děj, scénář i herecké výkony. Někdo se u filmu jistě dobře bavil, ale mně to dalo hodně práce. ()

Triple H

Klasická sandlerovka o úprimnom dobrákovi čo nájde lásku. Jednoznačne pozitívny pocit vo filme a fajn víkendová oddychovka. Sandler rules. :-) ()

Akumulátor

Komedie na tisíckrát omleté téma. Některé skeče jsou sice povedené, ale celkově je film bez originálního nápadu, většinou jsou situace snadno předvídatelné (resp. hodně podobné z jiných komedií tohoto druhu). ()

July

Dřív bych asi dala 3*, ale poslední dobou jsem vůči takovýmto filmům méně shovívavá. Legrace tam je, ale tohle jsme viděli v různých podobách už aspoň tisíckrát! ()

lennyd

Deeds (Adam Sandler) je majitelem pizzeria na malém zapadlém městečku. Žije si spokojeným životem starého mládence, a ve volném čase skládá básničky na blahopřání. Ale jeho život (a vlastně celý život usedlého městečka) naruší zpráva o tom, že se Deeds stal jediným dědicem extravagantního milardáře, vlastníka mezinárodní multimediální společnosti, ale hlavně svého strýčka, kterého nikdy nepoznal. Deeds se stěhuje do New Yorku, kde musí odolat zhoubnému vlivu peněz, útokům bulváru ale hlavně zákeřnému řediteli společnosti, Chucku Cedarovi (Peter Gallagher) ... Byl by to perfektní film, kdyby již deset let před tím nebyl natočen jeden nejmenovaný český film, který je, snad až na ono závěrečné poučení, že peníze kazí charakter, na chlup úplně stejnej - buran z vesnice se musí vyrovnat s náhlým přílivem bohatství. Ani Adam Sandler tentokrát nepodává nijak výjimečný herecký výkon (opět v porovnání s Bolkem), naštěstí to s přehledem dohání herci ve vedlejších rolích - John Turturo (Deedsův sluha) nebo Erick Avari (jeden ze šéfů společnosti) a Winona Ryder, které to tady moc sluší... ()

venison

Mám ráda Sandlera a tohle je jedna taková typická malinová sandlerovina, takže spokojenost :-D Trapné vtípky, fekální humor, ale vše takovým tím milým a místy dojemným humorem.. ;-) ()

_DAVE_

Průměrná balíkářská komedie (jsou v ní balíkáři i balíci) kde se vyskytuje nadprůměrné množství násilí.. :) ()

PetrPan2

Kdyby ten film obsahoval jen skeče s Johnem Torturrem měl by o jednu hvězdičku víc, protože plíživý Torturro se opravdu vyvedl... ale i zbytek filmu, až na pár uslzených okamžiků, je příjemný, zábavný a koukatelný. ()