Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům

(série)
  • USA Heroes vs. Villains

Hrdinové versus zloduši - přesně takový název nese 20. řada americké reality show Survivor, která se natáčela na samojském ostrově Upolu. Setkáme se zde s dvacítkou soutěžících, které jsme mohli vidět už v předešlých sériích. A jak napovídá titulek, nebudou to jen tak ledajací hráči. O jeden milión dolarů se totiž utkají oblíbení, sympatičtí "trosečníci" proti těm, jejichž pověst není zrovna nejlepší. Kdo zvolí nejlepší strategii, vydrží všech 39 dní a odnese si výhru? (Deco.20)

Agneszka

Teda páni! Vážně, tahle řada je výborná. Dobrý nápad došel naplnění a těch zvratů a manipulů, které by nikdo nečekal. Vážně mě bavil každý díl :). DÁLE OBSAHUJE SPOILERY! Zároveň ale poukazuje na omezenost, stupiditu a nevyrovnanost amerických lidí. V závěrečné řeči se všichni pouští do Russella, jaký je to lidský odpad a kdesi cosi. Vždyť on je první, který v závěrečné řeči mluví pravdu. Nic neskrývá, nelže, nepošpiňuje ostatní. Ke všemu se přizná. Ano, je to jen hra a ta jeho je pro diváka hodně zábavná, pokud nemáte citové vazby k jeho protivníkům, ale i tak. Jediný rozdíl mezi jím a ostatními padouchy je ten, že on se přizná k tomu, že to hraje "zle". Všichni ostatní si hrajou na svatoušky a chudáčky donucené tíhou okolností. Viz Parvati - nejdřív hrála jak chtěla, protože jí to jde nejlépe a pak najednou musela, protože jí chtěli všichni vyřadit? A oni jim to žerou. Každý vyřazený je na toho zodpovědného naštvaný, ale vždycky musí někdo vést. Takže vyhrát titul posledního přeživšího, tedy toho, který zajistil posledním soutěžícím přežít, si zaslouží někdo, kdo je slabý, jeho strategie selhávají a je tak nenápadný (nezapojený), že o něm ostatní pomalu ani neví? Já jsem v reálu přehnaně hodná, ochotná a upřímná holka, ale být v Survivor, taky budu padouch. Budu si hrát na to, co v životě nemám - budu si hrát! Od toho hry jsou. "Člověče, nezlob se" nic vám to neříká? Takže těmhle pohnutkám nerozumím. Asi každý od takové hry očekáváme něco jiného, mámě jinou představu jejím smyslu. Nicméně pro mě jsou Russell a Parvati král a královna téhle řady, ne- li celé hry! ()

oasismanik

!!! SPOILERY !!! Najlepší Survivor všetkých čias, bez debaty. Ten najlepší mix najvačších zmrdov doterajších sérii (Russel), najvačších dobrákov a sympaťákov (Rupert, Tom, James) a ľudí niekde uprostred (Coach, Sugar, Boston Rob), samostatná kategoria je potom "veterán" Colby, ktorý sa tam celý čas len debilne a prispato usmieva, v každej výzve vypadne asi po piatich sekundách a je mu to vlastne najviac u piči, ten to nakoniec dotiahne až do top 5, ani sám nevie ako a ani o to vobec nestojí. Najlepší survivor vôbec. 10/10 ()

x_silver

Za naprostou většinou zásadních věcí v této sérii byl Russel Hantz. Všichni členové poroty byli v porotě proto, že to tak určil Russel. A pak nakonec vyhraje někdo, kdo nic neudělal, jen proplouval. "Strategie Sandry od 1. dne bylo zbavit se Russela." Jak teda může vyhrát někdo, komu se nepodaří splnit svůj vlastní cíl? Absolutně nezasloužená výhra, stejně jako na Pearls Islands. Průběh celé serie jinak naprosto perfektní a bylo na co koukat. Jedna z mých oblíbenějších serií. ()

Syna.1990

Sebranka těch největších hvězd. Každý díl byl super. Sympaťák: James Oblíbenci: Russell a Parvati Neoblíbenci: Coach a Sandra Vítěz: FUJ!! To byl člověk, kterému jsem to vážně nepřál, z finálové trojky kdokoli, jen tahle hnuska NE! ()

WolfIssen

Tak se nám z Kdo přežije začíná trochu stávat líheň celebrit, ale to vůbec nevadí, protože tato série je stejně jako série All stars našlapaná a zábavná. Oblíbenci: RUPERT, James, Russell. Kdyby hrál i Ozzy a Michael Skupin, bylo by to ještě zajímavější :-) ()

Rooseman

Bez diskuze. Za pět. Tady není co řešit, jedna z nejlepších sérií Survivora a další řady už takovou podívanou prostě nenabídnou. Obsahuje spoilery! Poté, co předvedl Russell svou jízdu na Samoe s tím, že tam měl jednoznačně dostat milion dolarů, protože mu nikdo nesahal ani po kotníky (sociální hrou, inteligencí, hledáním imunit), čekal jsem, že tentokrát už to prostě klapne. Názory se různí, respektuju všechny, ale Russell prostě ve hře dominuje. V 19. a 20. sérii se dostal do top trojky, aniž by někoho přemlouval nebo prosil a ve 20. řadě v podstatě, aniž by někdo přemítal nad jeho vyřazením, což je neuvěřitelný, protože často prostě vyřadíte hráče, který vás sere. J. T. a jeho tah s imunitou jen naznačuje, že i mezi legendami Rus prostě válí, i když tentokrát postupem času ztratil nad kontrolou moc. Vyřadil každopádně Bostona Roba, jednoho z nejlepších hráčů za celou historii soutěže, a stačilo, že prostě chtěl. V sérii jsou tři naprosto geniální tahy s imunitou. Úplně nechápu Parvati, která si myslela, že má na závěrečné kmenové radě v tomhle složení největší šanci, ale zmýlila se. Přišla totiž Sandra a hrála společně s Russellem jedinou hru, kterou lze uznávat. Hru úplně odlišnou, zákulisní, bez reflektorů a možná i hru na druhou. Uznával bych jí o to víc, kdyby se jí povedlo Russella vyhodit, což chtěla, nicméně zničila ho na kmenové radě. S jejím vítězstvím nemám absolutně problém, hrála vynikající hru včetně tahu s vyhozením Coache a Russell se navíc nedokázal obhájit. Kdyby ale porota nehodnotila jen podle zášti, čímž hlavně narážím na 19. sérii, titul Survivora by prostě jeden měl a zaslouženě. Takovou hru, kterou hraje on, by nedokázal asi nikdo dvakrát dotáhnout do konce, protože se opravdu často stane, že manipulátoři letí jako první. Každopádně přece jen nakonec klobouk dolu před Parvati, která se spojila s esencí zla, protože neviděla jinou možnost a vybrala si tak golden ticket na závěrečnou kmenovku, leč neúspěšnou. ()

PlysovyMacko

Najlepšia séria , hrajú samé hviezdy. Co kmenovka,  to skvelý podraz. Hru ovládal od začiatku diabolský Russell, ktorému som výhru najviac želala. Skryte imunity zahrane výborne, škoda zraneného Jamesa a Colbyho, ktorému sa nedarilo a J.T.ho hlúpy ťah. ()

Nowasek22

Určitě jedna z těch nejlepších řad a to díky výběru některých hráčů - Parvati, Russell, Sandra a Boston Rob. Naopak Sugar, Danielle, Candice, Jerri mě opravdu moc zklamaly. James, Tyson a J.T. mě naopak přesvědčili o tom, jak hloupí jsou. Složení finále bylo trochu překvapivé, ale určitě dobře vybrané. Vítěz/Vítězka - hodně předvídatelné, kvůli složení finále..škoda, že šejk nejspíš nikdy Survivor nevyhraje :) ()

jeandepatch

Survivor, kde se mnoho lidí ukázalo jinak, než jsme je znali. Coach a Rob se chovali spíš jako Heroes, Candice zase jako Villain. Dva neuvěřitelně hloupé tahy byly odehrány, ale na Mikronésii to nemá... Možná mě trochu zklamal průběh hry, ale James a Sandra mě hodně bavili svými průpovídkami. A Russell? V Samoe jsem ho měl celkem rád, ale podruhý hrát to samý, a skončit skoro stejně? To je docela trapný. Ústřední postava: Russell Oblíbenci: Rupert, Rob, Sandra Neoblíbenci: Russell, Candice ()

Víteček

Obsahuje spoilery celé řady! Výborná řada ve které opět hloupý namyšlený Russel nepochopil, že s jeho hrou se prostě vyhrát nedá a že do finále se nedostal proto, že by byl tak brilantní, ale proto, že každý věděl to co on ne, tedy že je ideálním společníkem do finále, který se dá snadno porazit. Svoji arogancí dokázal odradit i ty poslední z poroty, kteří zvažovali dát mu hlas, a Nechápu co na něm diváci vidí, když mu dávají ceny za oblíbenost. Hraje hrozně a ještě si o sobě myslí jaký je bůh a nejlepší hráč Survivora v historii. Přitom je to jen namyšlený pitomec, kterému v jeho první řadě pomohla zaslepenost a hloupost ostatních hráčů, kteří ho ve všem poslechli, až do finále, z čehož chytl božský komplex (spíš ho měl už předtím) a v téhle nedokázal celou řadu pochopit, že je většinu času využíván a žádán do finále pro svou schopnost znepřátelit si každého spoluhráče. Tentokrát velmi dobrá obsazení s minimem "mrtvé váhy", které třeba v All-Star bylo více. Byl jsem celkově spokojený, jen mě mrzí, že nevyhrála Parvatti. Před HvV jsem ji nějak extra nebral (ale nevadila mi), ale v téhle řadě byla excelentní a hrála jasně nejlepší hru ze všech. Russela opravdu měla jako svého "pejska". Ať už strategicky, fyzicky i lidsky patřila k nejlepším co kdy v celé soutěži byli a prohrát si nezasloužila. Ale co, hlavně že zanechala tak výborný dojem, to je důležitější než výhra. :-) ()

FilipKooo19

V prvom rade, asi najlepšia séria Survivor akú som videl. Skvelá taktická hra Russela, ktorý už druhý krát dokázal, že je najlepším hráčom Survivor, čo sa stratégie týka. Ďalej sme tu mali Parv, ktorá sa pekne zviezla na Russelovi, i keď je potrebné uznať, že čo sa týka súťaží, v tejto rade jej to šlo naozaj dobre :) Courtney - ktorá, nemá čo hľadať v hviezdnej sérii, to isté platí aj o Sugar a samozrejme Sandra, ktorá bola už predošlej rade mojou najmenej obľúbenou hráčkou. Niektorí tú píšete o sociálnej hre, ale neviem, kde ju nachádzate. Jedinú vec, ktorú urobila pre výhru bola, že chcela vyhodiť Russela a to jej aj zabezpečilo hlasy od magorov, ktorí to ani so 6timi hlasmi nevedeli dokázať a ešte Russelovi predali náhrdelník imunity :D To už bolo aj na mňa moc. Bola to naozaj dobrá séria - 90%. Škoda, že James sa zranil, taktiež bezmocnosť Colbyho a Ruperta. Čakal som od nich viac. Škoda, že medzi prvými boli vyradený Tom a Steph. Tí by to pekne roztočili :) ()

TerezkaV

Spoilery: Tak téhle sérii snad ani nejde nedát 5*. Zloduchové celou řadu naprosto ovládli. Akorát pořád zastávám ten názor, že vyhrát měla Parvati. Favoriti: Parvati, Jerri, Russell - musím uznat, že hrál výborně, i když ho jako člověka moc nemusím (zvlášť někdy, když píše ne příliš lichotivé tweety o některých bývalých hráčích). ()

blazma

Legendární řada u které jsem rád, že produkce ani Jeff Probst, nechtějí tuto řadu opakovat a chtějí ať zůstane takto originální a unikátní. Kombinace hráčů byla famózní. Villains měli zvučnější a zajímavější cast. Jenže ono je lehčí hrát hajzla a upoutat na sebe pozornost než naopak. Nějak podobně to řekl u Rupert. Hrát jako podrazák je lehké, hrát jako dobrák je ten pravý oříšek. Strategii padoucha vevnitř, ale dobráka napovrchu zdokonalil až Boston Rob a taky Sandra. ()