Podivuhodný příběh Henryho Sugara

• USA The Wonderful Story of Henry Sugar

Bohatý muž se rozhodne získat výjimečnou schopnost, aby mohl podvádět při hazardních hrách. Adaptace oblíbeného příběhu od Roalda Dahla z dílny Wese Andersona. (Netflix)

Trevor

Pekne spracovaná milá oddychovka so zaujímavým podtextom...na škodu je že u nás na Slovensku či v susedných Čechách a Morave nie je aspoň jeden takýto gypsie čháve čo podporuje sirotčince a nemocnice :-D. ()

sofiapetra

Bylo mi to doporučeno a s tím dotyčným si to ještě vyřídím - je to jistě originální, ale pro mě strašlivý opruz. Takže hvězdy tomu radši dávat nebudu. ()

M.i.k.e

spojení Dahlova vyprávění, Andersonova hravého stylu a skvělých herců tady funguje na jedničku a krátká stopáž, kdy není čas se nikde moc zdržovat Podivuhodnému příběhu Henryho Sugara vyloženě sluší. Ze všech čtyř povídek jasně nejlepší...75% ()

Aljak

Typický Wes Anderson, ktorý je snáď najľahšie rozoznateľný režisér na základe kompozície. Čo sa týka príbehu ako takého, bolo to skôr také vlažné, ale len vďaka Wesovmu spracovaniu to malo celkom fajn efekt. Malo to v sebe iróniu, decentný vtip, a napokon aj milé posolstvo. Akurát tak na 3* ()

Lenka.Vilka

Naprosto miloučká jednohubka vyprávěná tím nejlepším možným způsobem...knižním. Příběh je moc fajn a vizuál prostě top a nejde si to prostě neužít  :) ()

Streeper

Celkově tvorba Roalda Dahla jde mimo mě. Moc jí nemusím a jen některá zpracování se mi líbí, protože záleží jak jeho tvorbu pojmou. Wese Andersona na druhou stranu ale ráda mám a tady se střetávají dva protipóly a vyšel nám z toho čistý průměr. Benedict je ale skvělý a nemohla jsem od něj odtrhnout oči, nicméně mi to přišlo ale nudné a zdlouhavé. ()

C0r0ner

Moc milý příběh, ten Dahlův rukopis je tam znatelný, nehledě na to, že v Andersonových rukou se z toho stala velmi příjemná a jako obvykle vizuálně parádní záležitost. Po poměrně špatném Asteroid City je tohle návrat k tomu, co dělá Andersona Andersonem. 90% ()

Pajky3

Nejdelší z krátký filmů, které Anderson vytvořil pro Netflix. A Anderson si v něm jede to svoje, takže pokud vás to baví, bude i tohle, ale není to nic, co by v jeho tvorbě vyčnívalo. ()

PanZahadnyCZ

Rozkošné! Wes Anderson je jediný na světě, kdo umí tohle skvělé "hračičkářství" a zde je navíc po dlouhé době opravdu ve formě. ()

FrankSusta

Ti, jenž byli po letošním Asteroid City, zklamáni, že se prý Wes Anderson málo urval ze řetězů a nezačal po Francouzské depeši znovu předbíhat sám sebe a překonávat se (což mi osobně jako zarytému Andersonovýmu fanouškovi přijde jako naprosto neobjektivní a až absurdní odůvodnění), mohou slavit, jelikož tenhle kraťas nabídne naprosto všechno, co byste od tohoto režiséra chtěli. Především pak až neuvěřitelně sytá (a zrnitá) kamera, kompozice obrazů, výprava, nedokonalosti v natočení (viz. zcela viditelný cápek táhnoucí kulisu), herecké obsazení... ze všech jeho filmů bych to nejvíce přirovnal k Grandhotelu Budapešť, jak to je celé provedené (+ oživlá kniha). Ke všemu ta moc milá atmosféra... já jsem zcela upřímně spokojen. A klidně bych bral celý dlouhý film v takovémto stylu. Ale, samozřejmě, to říkám pouze jako zarytý Andersonův fanoušek. 9,5/10 ZDE: ()

alchac

Anderson stále umí sehnat skvělé herce a skvěle je povodit mezi půvabně kýčovitými obrázky, leč už nějakou tu dobu trpí též neschopností (nyní asi již chronickou) uplácat zajímavý příběh, jehož absenci se zde podobně jako ve Francouzské depeši snaží maskovat kulometným drmolením dávajícím jednomu mně vybrat toliko ze dvou možností – buď přestanu páně režisérův slovní průjem nejpozději po deseti minutách sledovat, nebo si budu muset skočit pro aspirin. Lepší dvě díky Monsieuru Gustavovi, Šmakovi a zejména staršímu z obou přítomných Benů, který byl jako vždy vynikající. ()

jedna_vrana

Mám štýl filmovania Wesa Andersona jednoducho rada. Pri ňom sa cítim ako divák v hľadisku divadla, v duchu počujem smiať sa pani v rade predo mnou a šušťať balíčkom s pukancami ružovolíceho pána na vedľajšom sedadle. Presne sa hodia do filmu, ktorý mi Wes prehráva pred očami – farebné obrázky, niekedy absurdný dej, krikľavé farby a výrazný makeup hercov. Herecké obsadenie zvolil tiež podľa môjho vkusu. Bolo to, ako by niekto vylial paletu farieb na čiernobiely film, aby mňa, mňa osobne, rozveselil. ()

Johnny.ARN

Proste Anderson. Jeho štýl buď milujete, alebo tolerujete. Hlavne, musíte mať na jeho filmy chuť, plné sústredenie a odhodlanie, zvládať tie kvantá textu, pričom vlastne jeho snímky nič nepovedia a sú to len farebné žvásty. Inak tomu neni ani tu. Našťastie je to krátke, svižné a s dobrým obsadením. 3 z 5 ()

fabecc1222

Když už si člověk myslí, že viděl ve filmu vesměs všechno, tak příjde hračička Wes Anderson a natočí film takovým stylem, jakoby zrovna psal knihu. A já se teda ptám, co příjde příště a jestli to vidí i ostatní tvůrci, že lze stále myslet originálně?! Ještě více tu tak vyniká důkladnost celé scény, které jsou Andersonovy filmy pověstné. Na krátkém poli je film překvapivě vrstven do několika úrovní, kdy ale vše důležité je řečeno a vy tak máte pocit, že jste dostali opravdu plhohodnotný celovečerák. Podobně jako zbylé filmy od Andersona, i tento je esencí čirého dobra, která ve vás vyvolá nutkání ke konání dobra. ()

Hollohlaway

Být to delší, je to výrazný problém. Naštěstí takhle je to stále ještě vizuálně a herecky zajímavá, řekněme kanapka. Vývoj děje je ale už skoro ubíjející a pointa je krapet v nedohlednu, Wes Anderson se začíná nebezpečně cyklit. Ale trochu lepší než jeho předchozí dva počiny, to zase jo. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)