Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

Aidina

Zajímavá představa, že by všichni měli při každé životní situaci říkat jenom čistou pravdu. Kolik právníků by se pak asi uživilo? ()

Kozlowski8

Fletcher je notorický lhář, který různé formy lží, výmyslů a polopravd aplikuje do svého každodenního života a nemůže bez nich normálně fungovat. Jeho lhaní už prokoukl i jeho pětiletý synek, jehož jediné přání k narozeninám je, aby táta alespoň jeden den nelhal. A jeho přání je - zdá se - vyslyšeno... Veliký prostor pro jedinečné výrazové projevy Jima Carreyho, které jsou však jedinou invencí filmu. Bez Carreyho a jeho grimas a úletů by byl nezajímavým a tuctovým. Je jasné, že tyto grimasy, doplněné pohybovými kreacemi (zde třeba skvělá scénka s pařátem) k tomuto komikovi neodmyslitelně patří, avšak já ho mám ještě raději v trošku decentnějších komediích a také v dramatických úlohách. Film o lháři určitě baví a těší. 65%. ()

Radek273

Snímky s Jimem Carreym jsou často na hranici trapnosti, ale většinou vtip převáží. Ovšem v tomto případě, ač vtip dobrý, se přehrávání a nepříjemné situace vrší až nebývalou rychlostí. A to nakonec, i přes Carreyho neuvěřitelné úsilí a spoustu "nových" grimas, dostává (možná překvapivě) snímek hluboko do kolen. ()

BrusVejn

Stredná polhodinka, kedy Carrey začal hovoriť pravdu, bola vynikajúca komédia ale ten začiatok a koniec je len typická otravná americká rodinná komédia s narúbanými scénkami so srdiečkom, láskou a rodinným pochopením. ()

Simon.Dobes

Nemám dôvod nedať tomu plný počet - dostal som všetko, čo som od americkej komédie s Carreym očakával. Zápletka je super a herecký výkon Jima bravúrny. Mladý Justin Cooper bol šikovný a do filmu pasoval. Viackrát som sa schuti zasmial a celý čas si film užíval. ()

Rosalez

To, že se zázraky dějí o tom snad nikdo nepochybuje, ale aby se ty zázraky a tajná přání obratili proti vám už tak obvyklé není. V této super extra one man show můžeme vidět Jima Carreyho v hlavní roli ulhaného právníka, která mu sedla jako ulitá. Od začátku do konce jsem se popadal za břicho skoro jako u všech komedií z devadesátých let s tímto vyjímečným kanadským komikem. Doporučuji všem, co mají rádi bláznivé komedie a trapný humor tohoto nenapodobitelného baviče. ()

Milan

Velka skoda, ze v tomto filme Jim Carrey nepredvadza to, co v Ace Venturove alebo v Blby a blbsi,, tu su take klasiske jeho "ksichtiky", ale inac nic moc nove, no a tie dokrutky, tak to som uz vacsiu trapnost dlho nevidel. Ale inec dej bol velmi svizny, bez nejakeho zdrzania, co dava filmu velku plus, takisto scenar bol velmi dobre napiany, niektore dialogy mu urcite ostanu zapisane na dost dlho v pamati. ()

shinlove

Nejlepší výkon střeštěného Carreyho s bohužel ubohým dabingem Dejdara...ale film jako takový se mi líbil, směji se mu i po letech ;) 4* ()

antragus

Neurazil, ani příliš nenadchl, po opakovaném zhlédnutí se snadno ohraje. Jim umí dělat i podstatně lepší věci než předstírat, že se snaží lhát a nemůže, a tvářit se u toho, jako když to ráno na záchodě zrovna nejde tak hladce, jak by mělo. ()

Kašák

Ale jo, když se na to podívám s odstupem času, vidím v tom novinku Jima Carreyho "Yes Man". I když Yes Man mi více sedl, Lhář Lhář má rozhodně svoji kvalitu, dobrý příběh, vtip. Čtyři hvězdičky naprosto adekvátní. ()

Mangus

Keď som bol menší, miloval som tento film. Po pár rokoch musím ubrať jednu hviezdičku, ktorú by som v svojich 9 rokoch určite dal. Jim Carrey opäť predvádza to, čo ho preslávilo a za čo je aj mnohými zatracovaný. Robí to skvelo a ja nemôžem inak, ako za 4 hviezdičky. Jedná sa totiž o mimoriadne dobrý rodinný film. 7/10 ()

Naby

Nevim, jestli nejaka komedie muze dosahnout 5*, ale tenhle film ma k tomu zatim rozhodne nejbliz. I kdyz v tom hraje silene blaznivy Jim Carrey, stejne ma tahle komedie i nadech vaznych veci. Paradni podivana a nekonecna kupa srandy, komu to dneska uniklo v TV, rozhodne si nekde sezente. ()

Signore

Film sám o sobě je průměrný (až na zběsilou dvacetiminutovku plnou Carreyho krutě pravdivých prohlášení), ale nápad, že advokát musí celý den říkat jen a jen pravdu ....:) ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším