V březnu 1991 skončila válka v Perském zálivu. Svérázný major zvláštních jednotek souhlasí, že bude spolupracovat na reportáži s úspěšnou reportérkou Adrianou Cruzovou. Mezitím seržant Barlow, zásobovač Vig a seržant Elgin objeví při odzbrojování zajatců u jednoho z nich mapu vedoucí k úkrytu, kam Saddám Husajn ukryl uloupené kuvajtské zlato. Gates chce mapu zabavit, ale pak se s trojicí dohodne, že se pro zlato vydají sami. Vojín Wogaman dostane za úkol odlákat reportérku a ostatní ráno vyrazí k bunkru, vzdálenému asi sedmdesát kilometrů. Ten je však prázdný. Saddámovi vojáci tvrdí, že zlato je ukryto jinde, při odjezdu si však Archie všimne pečlivě střežené studny. Je vchodem do krytu, plného elektroniky, zajatých kurdských rebelů a také hledaného zlata. Čtveřice vše naloží na zabavenou dodávku a chce odjet, když se stane svědky brutality iráckých vojáků. Rozhodnou se zajatým pomoci a po krátké přestřelce se pokusí uprchnout před přijíždějícím tankem. Zatímco se vůdce povstalců dohodne s Gatesem, že za část zlata Američanům pomůže, irácký velitel si vybíjí vztek mučením Barlowa, kterého zajal. (TV Nova)

Elegnor

Akce, vtip, happyend, nic mi tu nechybí.. Hledal jsem netradiční moderní válečnej film, a tohle byla rozhodně správná volba.. ()

Uberlord

Přímý tah na branku, pár Clooneyho hlášek, sympaťák Wahlberg a nějakej ten zvrat, všechno krásně zabaleno... Jen roztrhat a kochat se tou krásou. =) ()

Pavel_Pan

Kterak pejsek a kočička upekli tři dorty. Jeden oslavný, druhý dehonestující a třetí skutečný. Charaktery jsou jsou neutentické, jakési karikatury představ a škatulek. Producent tohle neměl, ale asi musel, dopustit. Škoda. ()

macetoma

Zajímavý pohled na věc, neobvykle zachyceno na filmový pás. Nutno vidět a udělat si obrázek - každý sám. Herce jménem Mark Wahlberg začínám mít docela v oblibě, asi si změním top 10 oblíbených herců. Za mne 4 hvězdy. ()

marek29

4,5 hvězdy přátelé! Tohle je u mě kvalitní film který chci potkat večer v televizi! Akce, ironie, vtip napětí, typická americká "jsmeVEsračkách" situace. A armáda co je z toho vyseká. Jasně viděl jsem ho už potřetí, ale jeho hodnoty jsou pro mě důležité, neotřelé a líbivé! :) na pětihvězdu to není. To by ten film musel zasáhnout do mé mysli i jinak než, že se mi zdálo o arabských holkách, které otec drží na uzdě :D ()

darthvader77

V českém znění: Jan Kanyza - George Clooney (Archie Gates), Michal Dlouhý - Mark Wahlberg (Troy Barlow), Daniel Rous - Ice Cube (Chief Elgin), Zbyšek Pantůček - Spike Jonze (Conrad Vig), Martin Stránský - Cliff Curtis (Amir Abdulah), Valérie Zawadská - Nora Dunn (Adriana Cruz), Pavel Šrom - Mykelti Williamson (Colonel Horn), David Suchařípa - Holt McCallany (kpt. Van Meter), Petr Burian - Saïd Taghmaoui (kpt. Said), Miloš Vávra - Fadil Al-Badri (Abdul), Radovan Vaculík, Vladimír Kudla, Pavel Nečas, Simona Vrbická - Liz Stauber (Debbie Barlow), Helena Němcová, Bohdan Tůma (ttulky) ()

Guran

Slabší námět, hrozná kamera, průměrní herci. Film ještě zhoršují logické chyby, jako třeba ta reportérka, která byla úděsná a ve filmu spíš překážela. Dostávám se tak k první chybě. Opravdu si nemyslím, že by si normálně takováto žena dovolila ukrást americkému vojákovi džíp a dělat si z něho srandu a kdyby si to přece jenom dovolila, tak by ji ten voják logicky zastřelil. Pak chybička, jak Wahlberga Iráčani někam zavřou a řeknou mu, aby se oblékl. V místnosti najde telefony a oni mu klidně dovolí si zatelefonovat, když je v zajetí? Hlavní bug je celý děj. Opravdu si nemyslím, že by čtyři Američtí vojáci si dovolili podle mapy nějakého nýmanda risknout porušit příměří po konci války a přivlastnit si Kuvajstské zlato. Chvilkama jsou tu pokusy o srandu, který však vyjdou vniveč a pak se střílí, pak se kecá a pak zase střílí. Film mi nepřišel válečný (zvukově také nic moc) ani komediální a ani to nebylo nějak akční. Z hlediska toho, jak Wahlberga mučili ususzuji, že se režisér Russel nažil vytvořit drama, takže fakt nevím. ()

Brano

Americký film, ktorý sa snaží kombinovať niekoľko žánrov a to vojnový, akčný, s prvkami humoru. Príbeh ani tak zlý nebol, ale na môj v kus bol dosť nudne natočený. Od začiatku do konca je to také pomalé, bez výraznejších scén. O nelogickosti väčšiny scén ani nebudem hovoriť. Takisto stopáž je príliš dlhá. Herecké obsadenie nie najhoršie, no namiesto Clooneyho, ktorého maximálne nemusím by som si vedel predstaviť milión lepších hercov. Pre mňa slabší priemer. ()

subic

Vznikl by tento film i po roce 2001? Američani byli ještě v euforii z "výhry" a brali to jako nápravu za Vietnam. Padne tam několikrát zmínka, že Iráčané si přáli už tehdy odstranit Sadáma. Téměř 2hodinová podívaná v zajímavých exteriérech i interiérech, spousta trikových výbuchů a třeba starší Rolls-Royce prohánějící se pouští, no kde to uvidíš? Najít ukradené kuvajtské zlato nebylo tak složité, ale jak ho dostat pryč z Iráku? ()

rodik

Dal bych 3 hvězdy, ale o jednu navíc dávám za politický podtext a snahu o otevření očí nemyslícím ovcím po celém světě. USA přijde, udělá někde ve jménu svobody bordel a dál se starejte sami, kdy to skončí? ()

Saesulkun

Filmové ponaučení: 1. Na bojišti se mění nejen situace ale i motivace. 2. I výslech od hodně naštvanýho nepřítele může mozek zbavit zelené barvy. 3. Občas je dobré upustit vzduch. ()

ostravak30

Hodně mi tento film připomínal Černý jestřáb sestřelen. Američané iniciativně opět někam vlezli a světe div se, najednou zjistili, že bez dokonalých znalostí místních poměrů a prostředí mohou začít ve velkém umírat. Kdyby nic jiného snímek nepřinesl, minimálně jsem se opět dozvěděl něco víc o válce v Perském zálivu a její dohře. Američané slíbili Kurdům pomoct, ale nedodrželi to a nechali je pozabíjet. Už od dětství a pohádek se do nás cpe, že krást se nemá, ale na druhé straně plně chápu hlavní hrdiny, když je prozření, že krade de facto úplně každý, včetně organizací, státníků a samotných států tak kruté. Proč si teda taky něco neurvat, když nasazují vojáci životy? Jenže evidentně přecenili své síly. Film je dobře obsazen a zcela popisuje realitu neboť i reálně vypadá. Na dané téma je to velmi povedený film, který nám zase řekne víc o Američanech a jejich touze netouze se cpát všude a ukáže nám, jak na to mohou i doplatit. ()

DJ Kritik

Stále sa spomína, čo to tí chlapci americkí vlastne v tom Iraku hľadali. A dosť často prídu reči o zlate. Konšpirácia či pravda to neviem, ale tento film zobrazuje príbeh, ktorý sa mohol skutočne stať. ()

JosefTomas

O O. Russellovi se toho ví hodně a že to bude totální pošuk, tak o tom asi není třeba vést spory. Jenže tento snímek dokazuje, že jeho vyšinutost v kontrastu s příběhem jedné skupinky vojáků tento přístup snese. Russel hned ze začátku do toho šlápne fakt enormně drsně, zbarvením filmového materiálu vytváří sakra zajímavý look a celkově si hraje s počty snímků, timelapsy a podobnými udělátky, že už jen po vizuální stránce to je něco, co tady jen tak nebylo. To by ale byla jen poloviční chvála, neboť příběhově dokáže přebíhat mezi válečnou komedií a syrovým dramatem, kde i když se vtipem nešetří, tak pořád vám vždycky připomene, že kolem je "ta válka". Je to vyšinutý mix, na který je třeba se naladit a připravit, ale stojí to za to. ()

SirGawain

Ale jo je to pěkná válečná komedie stojící hlavně na hercích. Pár skvělých momentů, ale také dost špatných. Ty **** jsou dost těsné. ()

Bale trénuje Wahlberga

Bale trénuje Wahlberga

22.04.2009

Jessica Biel má v hlavě hřebík

Jessica Biel má v hlavě hřebík

08.11.2007

To není metafora, to je základní východisko politické satiry Nailed. Pokud máte zájem o jeden z nejšílenějších námětů roku, čtěte dál. Jessica si zahraje maloměstskou nymfomanku, která svede dělníka… (více)