Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

Havala

K Bondovkám jsem se dostal od zadu - Daniel Craig a Casino Royale, což mě dostalo, tak sem si řekl že se musím zkouknout celou serii. první představení bikin bylo hezké, akorát bond girl na mě působí trošku tupě. No těším se na další díly. ()

henrycruel

První bondovka a taky jedna z těch nejlepších! Když poprvé zaznělo: "Jmenuji se Bond, James Bond" měl jsem husí kůži. Výborný příběh, skvělá hudba, výborná režie, překrásná Ursula Andress a jedinečný Sean Connery, který v roli Jamese Bonda opravdu válel a nepotřeboval k tomu "Q" a jeho výrobky, i když s nima je to samozřejmě o něčem jiném. ()

helrohir

Prvá bondovka je ešte len rozhliadaním sa za možnosťami agenta 007. Sean Connery je skvelý, aj keď ešte trocha neistý, čo je vidieť najmä na menšom počte sarkastických hlášok. Taktiež zápletka je jednoduchšia a záporák nemá charizmu, ktorá robila z neskorších Bondových protivníkov viac než dôstojných nepriateľov. ()

maoc

První polovina sympaticky odsýpá, je tedy jen škoda, že na scénu musela přijít blonďatá kráska, která všechno protáhne, zkomplikuje a donutí Bonda k nemístným projevům altruismu a blbosti. Záporák se mihne v podstatě jen chvíli, což je škoda. Navíc je to typický vysvětlovací a spolupráci nabízející nýmand, což jenom podtrhuje starosvětskost první bondovky. Zamrzí nevyužití linie s brunetou a kupa dalších věcí. Nejsem zrovna bondlover, proto nemám žádné hvězdy na připočtení k dobru, sorry. ()

kiros179

Dr. No vám ani nepřijde, že se díváte na film z roku 1962. Sean Connery jako ten pravý macho, nádherné prostředí Karibiku a vcelku svižná režie a hlavně - Ursula Andress, která nastavila laťku všem bondgirls proklatě vysoko! Solidní práce, koukatelné i po 50ti letech. 80% ()

kubilov

Napoprvé se mi kdysi Dr. No vážně nelíbil, je ale potřeba pochopit tu poetiku a naladit se na ní. Sean Connery v mistrovské formě, byť to nejlepší z jeho strany ještě teprve přišlo. Ursula Andress je krásná, stejně jako Jamajka. ()

Eraser

Ještě téměř bez humoru, nadsázky a akce (tj. hlavních pilířů pozdějších bondovek), ale s tím prvním a nejlepším Bondem (Connery) a úžasnou bondgirl (Ursula Andress). ()

makakus

Celková naivita počátku šedesátých let je zde místy úsměvná a roztomilá, jindy hraničí s bohorovným diletantstvím. Třeba když Honey spatří v písku vyjeté koleje od pneumatik a pronese "podívej, stopy draka", tak tvůrci dělají z diváků idioty a to bohužel nikoliv jen jednou. Osobně se vůbec nedivím Flemingovi, že conneryovské bondovky nesnášel a pokládal je spíše za parodii. Těch několik málo akčních scén, pokud to tak vůbec nazvat, je exekučně trapných, celkové provedení je mizerné a zachraňuje to vlastně jen charismatický Connery, prudce romantická "angelika" Andress a výrazný záporák. Vysoké průměrné hodnocení (i ve srovnání s imdb) pokládám za typicky český povrchní sentiment. ()

ostravak30

Těžké, velmi těžké je psát hodnocení na tento snímek. Protože je nutno brát v potaz, že se natáčel v šedesátém druhém a tak možnosti filmařů, na rozdíl ode dneška, byly dosti omezené. Na druhé straně se jedná o úplně první bondovku. Na můj vkus je zde ale málo akce. Ze začátku to ani nevypadá na akční film s agentem. Úvod nabízí spíše detektivní pátrání a Sean Connery chvílemi působí jako detektiv. Ale o napětí zde nouze není. Já jsem byl napjatý už ve scéně s pavoukem, umocněno tím, že jsem silný arachnofobik. Pravá akce se ale odehrává na konci. Ale ani tak mě film příliš nenadchl. Čekal jsem nějaký souboj s doktorem No, ten ale nepřichází. Bond prostě vyhodí všechno do povětří. Jak jsem ale řekl úvodem. Jednak je třeba brát v potaz, že se jedná o šedesátá léta a jednak, že jde o první bondovku a jsem si naprosto jistý, že kvalita šla nahoru postupně s každým dalším filmem. Takže na úvod jsem nebyl zklamán, ale ani nadšen. ()

subic

Je to pilot, není dokonalý, ale mně se líbí moc. Nastavil laťku, zatím žádný Aston Martin, žádná udělátka od Q. Sean Connery tu měl 32 let a sličná Ursula Andress byla 26ka, co je víc? ()

mosem

První z bondovek. Natočená tak, že i po 55 letech neztratila kouzlo. Jistě, mnohé je překonáno díky počítačové technice a trikům, některé scény působí v dnešní době naivně, absentuje dnes mnohdy všudypřítomná spousta krve a násilí. Ale zůstává napětí (i když někdy trošku rozpačité a odpovídá době), půvab nejen sexy symbolu 60.tých let Ursuly Andress ale i přírody, nadlehčenost dialogů a šarm Jamese Bonda. Ale zůstává výkon Seana Conneryho, který stál na startu příběhů Jamese Bonda, určil charakter postavy a podle mého názoru nebyl v dalších příbězích nikým překonán. Takže za mne plný počet hvězd...a to nedávám mnoha filmům. ()

PlayEasy

Kdo by to byl řekl, že to James už napoprvé tak rozpálí?! ... Svůdná erotika, ehm tedy exotika, svůdné ženy, charismatem sršící 007 a vynikající 3/4 stopáže. Škoda, že se nezdařilo udržet obdobnou úroveň i závěrem. 80% ()

OJan

Po opakovaném zhlédnutí, musím říct, že je celý film super, avšak některé kulisy působí papundeklově. |80%| ()

Pete

Connery #1 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Dr. Julius No, agent SPECTRE (pravděpodobně č.4), rádoby Číňan s gumovýma rukama, stanovil standard filmových zloduchů prostě proto, že byl první. Zahrával si s radioaktivitou, měl doupě na svém ostrově Crab Key na Jamajce, ze kterého chtěl pěkně zatopit NASA rádiovým paprskem, a nakonec se rozpustil v těžké vodě. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)