Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

BigLoser

První setkání s 007 dopadlo velice dobře, sice teto Bond postrádá spoustu věcí, co dělá Bonda Bondem... Chybí tu M, hračičky profesora Q, a pověstný sarkazmus, naopak je tu navíc bondovo kouření. První Bondgirl je velice půvabná a filmu schází akce, kromě jedné automobilové honičky se tu prakticky akce nevyskytue, až jsem měl dojem, že sleduji detektivku. Krásné prostředí Jamajky a predevším parádní Sean Connery tuhle bondovku vytahují na slušné 4*. ()

snufec

S ohledem na krásné prostředí Jamajky a na to,že je to první díl,byly by to 4 hvězdičky. Ale k plnému hodnocení mě přivedla až po hodině filmu krásná Ursula Andress :-) ()

Pepa21

Zajímavý film pro nefanoušky, kultovní film pro fanoušky! Musíme si ale uvědomit že za rok je to téměř 50 let!!!!!!! První film s Bondem z produkce EON je jako první sex. Hezký, vzrušující, plný napětí, ale místy křečovitý a lehce stydlivý. Chybí zde nějaký ten moment jiskry v podobě hraček, titulní písně od slavného zpěváka/ zpěvačky. Ale naoplátku musíme podotknout v jaké době byl film natočen. Kdyby se ve 40. letech objevila na plátně žena v plavkách, katecheti by zapálili kino! V uvolněných 60., film výborně pasuje svoji špionážní atmosférou! Svět byl rozdělen na dvě části a každou chvíli mohl svět znovu být ve válce! Dost politiky! Krásná, naprosto úchvatná Ursula Andress!!! Svěží Connery v plné síle a pro ženy jistě přitažlivém těle! Chladnokrevný Dr. NO!!! Tohle musíte vidět a dejte si záležet, že jste sami, máte spuštěné rolety, vypnutý telefon, děti u babičky a psa u sousedů!!! V originálním znění poprvé zazní...the name is Bond, James Bond! ()

Jinrey-1

Táááákže....... Před pár dny jsem viděl tenhle původní bondovský ,,spy" epos a uchvátil mě. Conneryho charisma na mě pršelo po celou dobu filmu, Ursula Andress ( úplně první/neprvní bondgirl! ) hrála svou roli více než dobře a co se týče Josepha Wisemana/Dr. No, ten člověk mě těmi svými ocelovými dlaněmi děsil. Podtrženo,sečteno, dávám: hvězdu za obsazení (1), hvězdu za lokalitu natáčení (2), hvězdu za Conneryho a jeho majstrštyk (3), hvězdu za Hudbu (4) a poslední hvězdu za délku filmu a za to, že mě vůbec nenudil. To jest 5 hvězd. ()

billcarson

První díl nejdelší a kultovní série o agentovi s dvěmi nulami. Základní kostra je dána, padouch toužící ovládnout svět, krásná Ursula, martini - vodka, Money - Penny, fantastická auta, chybi vychytávky ala Q a hlavně chybí pořádná akce. Přes to všechno výkon Conneryho vše vynahrazuje. Atmosféra na Jamajce je parádní - ve své době Bond bojoval proti Sword and Sandals a Leonovi více než zdařile. Bondofil nejsem a nikdy nebudu, ale rád s Connerym strávím takřka dvě hoďky. Iana Flemingu díky. ()

Honey007

Bondovka s pořadovým číslem 1, začátek neuvěřitelného fenoménu, charismatického agenta s povolením zabíjet, zálibou v krásných ženách a rychlých stylových autech. Příběh odehrávající se ve slunném karibiku, spousta technických "vychytávek" a neodolatelný Sean Connery. Za zmínku určitě stojí, že Ursula Andress, respektive její postava lovkyně mušlí se objevila i v novější bondovce (Dnes neumírej) a scénu vycházející krásky z moře si zahrála Halle Bery. 80% ()

marttis

Chronologicky první bondovka v pořadí. Na úvod je zde k vidění první seznámení s našim slavným špionem. Sean Connery svou roli sehrál výborně, děj filmu je z velké části dobře propracovaný, ale konec je příliš zkrácený včetně akce., i když v té stěžejní situaci si těžko představit adekvátnější řešení. Co též čekat na začátek této dlouhé filmové série a navíc, když je to na počátku 60. let. Jinak skoro všechna další pokračování mají lépe udělaný závěr. Díky tomu dávám průměr. ()

TONYNKO

Bondovka č.1: Tato Bondovka ma akusi skrytu hodnotu, keď dokáže aj po 50. rokoch zaujmuť ( testovane dnes ). Connery je velky sympaťak, Andress sexy, zaporak poriadny psichopat, najmodernejšie auta ( tej doby ). Všetko čo od Bondovky očakavam :-). ()

Lazy87

Bond 1: Tak jsem si jednoho krásného dne řekl, že se podívám na všechny bondovky. No a včera mi to začalo. Kupodivu nejsem nijak znechucen a Ursula alias bondgirl je tady kost. Co se příběhu týče, tak nic moc zajímavého. ()

Crown55

Naprosto si neumím představit jaký to byl zážitek před 50ti lety, ale pro mě a dnes je to totální propad. Film který pro mě nemá naprosto nic zajímavého a to počítám i výkon hlavního hrdiny, který je (úměrně roku vniku filmu) spíše divadelní než filmový -nicméně je pravda, že v porovnání s ostatními herci tu září. Když si tak pročítám komentáře tak naprosto nechápu co na tom všichni vidí. Upřímně, opravdu byste dali stejné hodnocení i kdyby se nejednalo o "první Bondovku"? ()

Ware

Prvá bondovka. Napriek tomu, že už má niečo cez 50 rokov, stále sa oplatí ju vzhliadnuť. Aj keď to ešte nebolo úplne ono, nastavila smer, ktorým sa uberali ďalšie. Prvá bondovka má správnu špionážnu atmosféru, ktorej vôbec neuškodila absencia technických vychytávok Q. Connery je skvelý a aj vďaka nemu mal agent 007 taký úspech. Nehovoriac o ženských postávach, ktoré aj teraz potešia oko nejedného muža :) **** ()

PORTER44

První Bondovka,poprvé se vydává Connery po Číňanovy který koupil celý ostrov na kterém má tajnou laboratoř a hrozí vypuštěním bomby navíc na ostrov nikdo nesmí což je výzva pro Bonda,do cesty se mu připlete krásná U.Andress která zpříjemní filmovou podívanou.Na tu dobu kdy to bylo natočeno v roce 62 určitě jeden z nej akčních filmů.Výborný Connery v roli Bonda nemohly vybrat lépe. ()

cooler

Dr.No je skvělá Bondovka plná napětí a nadhledu.Určitě patří mezi ty nejlepší.Sean Connery byl jasně nejlepší herec v roli Bonda.Tento první díl mám opravdu moc rád,hlavně jeho druhou polovinu. ()

marsic

První film celé Bond série. Podle mě jeden z nejlepších Bond-filmů. Navíc Sean Connery zde hraje opravdu skvěle. Na rozdíl od novějších Bond-filmů tu jde hlavně o děj a ne o nějaké efekty. Ale i nové filmy této série nejsou špatné. ()

tommyvercett

První Bondovka. To se prostě musí vidět, už jenom kvůli tomu, že je to Bond. Jinak to je vlastně průměrný film, ale hraje tam pan Sean Connery, takže to něco má do sebe, i přes 50 let stáří. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)