Jsou rozdílní jako čtyři živly, ale spojil je boj proti stejnému nepříteli... Pistolník Emmett rozhodně není žádný zelenáč, strávil delší čas ve vězení a právě se chystá do Kalifornie. Přitom se chce zastavit v městečku Silverado, kde hodlá navštívit své blízké příbuzné. Na cestě je přepaden neznámými muži, za dramatických okolností se seznámí s dalšími psanci, málomluvným Padenem a černochem Malem a na poslední chvíli zachrání svého bratra Jakea před smrtí na šibenici. Když všichni prchají z městečka Turley, vůbec netuší, že se brzy znovu spolu setkají právě v Silveradu. Tomu a celému okolí všemocnou rukou vládnou šerif Cobb a bohatý starousedlík McKendrick… Film natočil režisér Lawrence Kasdan (Náhodný turista, Wyatt Earp, Francouzský polibek), který jím vzdal hold klasickému žánru westernu. Velkou šanci přitom dal hlavním hereckým představitelům, osamělého pistolníka Padena hraje Kevin Kline, Emmetta Scott Glenn, mladého Jakea ztělesnil Kevin Costner a zarputilého Afroameričana Mala vytvořil Danny Glover. (Česká televize)

Jehan

Na rovinu, je to pěkná pakárna. Aby se v tom prase vyznalo, jak říkala moje babička. Fůra zjevů, fůra problémů, nějaké ty důvody, motivace, někdo je šerif (nebo pomocník), někdo nejni, prostoduchý divák z venkova jako já se v tom za chvíli ztratí. A šup, bang, bang, střílí se!! Juchúúú! Prdlý juvenilní Kostner hraje prdlouše, Dennehy hraje furt sám sebe, Fahey jako obvykle magora, koho hraje Goldblum, na to aby měl jeden aspoň půlku doktorátu. Aspoň že Danny Glover hraje sympaťáka, co umí zacházet s bouchačkami všeho druhu. Jo a vlastně tam byl Kline. O co mu, sakra, šlo?? Dal jsem 3 hvězdy za klobouky, wichestrovky a za tu henryovku. A za bang bang. To jako že se tam jen tak nekecalo a že tam byla sem tam prima dáma. Nedivím se, že to byl propadák. ()

PlayEasy

Klasická kovbojka jako vystřihnutá z 50. let, z dob Johna Waynea a dalších modrookých hrdinů s kloboukem na hlavě a dvěma revolvery v rukou. A proto za toto oživení v (co se týče westernů ubohých) osmdesátkách, srdečné díky. 75% ()

Rapaport

Parádní western se spoustou báječných hercu, kteří zde teprve rozjížděli svou kariéru (např.Kevin Costner).  Klasická westernová zápletka vůbec nenudí a střelecké souboje jsou výborné. Vše podtrženo skvělou hudbou. ()

ostravak30

Silverado se opravdu připodobňuje k těm klasickým westernům. Máme zde několik hrdinů se svými problémy a starostmi a později i motivacemi je řešit. Western je také zajímavý tím, že tu nenajdeme jednoho záporného hrdinu, ale je jich tu hned celá řada. Samozřejmě se řeší téma rasismu a přístup k černochům v tehdejší době. A také je nastíněna politická situace, která díky velkým vzdálenostem a době, ve které se zhruba odehrává děj, znemožňovala, aby byl dodržován zákon, přestože měl člověk od vlády pověření. Bandité si prostě mohli dělat cokoli, když chtěli a dobrý člověk na to mohl doplatit. Snímek se navíc pyšní velmi kvalitním obsazením. Docela by mě zajímalo, zda vyjma Tance s vlky nebyl tenhle film jediný, nebo jeden z mála, ve kterých se Costner pohyboval a zároveň se jednalo o western. Snímek je sice místy rozkouskován, aby se pak ale s blížícím se koncem zase spojil, nahrazeno je nám to však mnoha přestřelkami, dějovými zvraty a akcí. Svým způsobem vyprávění to zase tak typický western není. ()

backi

Musím dať povinnú 5, tento western patrí k mojim naj. Výborné obsadenie a dej ktorý má spád. Film patrí ku klasike žánru a milovník westernu by ho nemal obísť. ()

swinevenca

Takovej jinej western, kde mně nesedělo Costnerovo pískle, hudba a občas logika přestřelek. Ale takhle nějak si představuju (kolikrát slepou) spravedlnost na Divokým Západě. ()

pafka

To je orostoprosta kovbojka, kde je radost natrefit na mlade herce, kteri pak se staly hvezdama Hollywoodu. Prijemné, standartni, nicim nevyjimecne. ()

Víteček

Film, co se snaží jet strašně podle šablony a jen si odškrtává kolonky, co má správný western obsahovat. Naneštěstí to moc nefunguje. Navíc je to zbytečně dlouhé a ustanovováním motivů postav se stráví příliš času. ()

wallax

Skvelé. Veľmi dobrá zábava aj príbeh. Pekná herecká sebranka v mladom vydaní. Jeden z naj westernov aký som mal možnosť vidieť. ()

Gig

Ve své době nedoceněný western. Ale fanoušci žánru se nenechali odradit. Má vše co staré dobré westerny měli. Město, partu kovbojů kteří se postavili despotovi, sympatické postavy, výborné hlášky, napětí, smrt, finální souboj, lásku, mládí, pomstu. Už kdysi jsem si všiml, že western, kde jsou krávy, nemůže být špatný. Samozrějmě není to měřítko a je to spíš nadsázka. Ale na druhou stranu je třeba říct, že to docela platí. Navíc ru máme mladičkého Costnera, Scotta Glenna v plné síle, výborného Dennehyo (Rambo) jako hajzlíka číslo jedna, Goldbluma (Moucha) jako skrytého padoucha s nožem… A takhle bych mohl jmenovat dál a dál. Co dodat? Snad jen: Na mou Večernici! Jo, a tentokrát musím uznat, že dabing Novy se mi líbil daleko víc nez z ČT. ()

muti

Ale jo, malo to minimálne zaujímavé smrte, keď u nič iného. Takisto nechýbala lesť a.aj nejaké to stádo a samozrejme zrada. ()

fferdas

Solidní western. Akorát mi přislo, že hlavní hrdinové jsou prostě neprůstřelní. :) Nebo všichni ostatni stříleli slepejma. ()

Simir79

Kasdan má nejspíš čuch na budoucí hvězdy. V tomto obsazení by se dnes asi nedoplatil. Tento western má vše co by měl mít. Napětí, spád, kladné i záporné hrdiny, skvělé přestřelky. Kam se poděl um natočit opravdu dobrou "kovbojku". Někdo ho v osmdesátých letech zakopal hodně hluboko, zalil betonem a postavil na něm mrakodrap. Vlakdo Yumy mu nesahá ani po kotníky. Přestaňte konečně furt vymýšlet novoty.... nejlepší cesta bývá ta přímá. ()

imaginer21

Jako malý jsem doslova nesnesl scénu, kde Danny Glover zpracuje podlého Jeffa Goldbluma. Ale s odstupem času si uvědomuji, jak unikátní tenhle film je. Samozřejmě srovnávat to s klasikou jako Rio Bravo je holý nesmysl, ale má to něco do sebe. Přinejmenším je poznat, že režisér tyhle filmy pochopil a snažil se o poctu žánru. A povedlo se. Už úvodní scéna s připraveným Glennem, co zruší ve tmě své chatrče dupající protivníky a vyjde ven do skvostného koloritu Grand Canyonu, dává tušit, že nepůjde o ledajakou rádoby westernovou řežbu. Ne. Když pak přijdou na řadu první dialogy, je divákovi jasné, že moc slov neuslyší, ale právě to natahované tajemno mezi řádky skromně verbujících osamělých střelců přináší prvek, který žánr vpodstatě proslavil. A další plus musí zákonitě patřit holobrádkovi Costnerovi, kterému tu pozici organického ucha fakt věřím. A co víc - děkuji za ní. ()

paddy35

Průměrný western. Nabízí hlavně oddych a zábavu. Akcí je nabitý, příběh jednoduchý, místy to vypadá až komicky. Ale přece. Bavilo mě to a neváhal bych si to pustit ještě jednou ()

VideoTuti

Tak tohle je westernová krása. Perfektní zvuk, výborná atmosféra, dobré herecké obsazení, dynamika děje, žádná velká snaha o multikulti, prostě o dvě třída lepší film než například nové zpracování westernu Sedm statečných od režiséra Antoine Fuqua. ()

Heywood

Výborný film, který ve své době nenašel publikum. Jistě, některé postavy jsou přehnané (Costner), jiné s chybějícím charakterem (Kline), který se ale nakonec objeví a píseň scénáře je stará jak western starý je: Boj dobra a zla, zvláště když zlo má peníze í zákon na své straně. Něco se od té doby moc změnilo? Ano, ale jen tehdy, když se lidé dají do boje zlo porazit. Proto takové filmy jsou stále dobré. 75% jke zasloužených a ty záběry krajiny byla pastva pro oči. ()