Jeden z nezapomenutelný westernů se Scottem Glennem nebo Kevinem Costnerem. Příběh obsahuje vše, co si může fanoušek Divokého Západu přát. Kevin zde hrál takové praštěné ucho, ovšem s přesnou muškou. Nějak jsem ho v té roli nemohla vstřebat. Člověk je u něj zvyklejší na charakterní postavy s, pro mnoho žen, neodolateným výrazem ve tváři. Jinak jsem se opravdu nenudila. Děj příjemně odsýpá, drsné přestřelky napínavé a pevné přátelství, které se nezastaví ani před křivdou a bezprávím představitelů zákona.(10.1.2015)

Skvěle obsazený, zábavný a sympatický western, který sice ničím nepřekvapí, ale moc hezky se na něj luká. 80%(20.7.2008)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $32,192,570Tržby Celosvetovo $32,950,000║ V prvom rade treba pochváliť herecké obsadenie filmu, to je ako fakt deluxe výber a hlavne pekne všetci hrajú/ fungujú pre film, ďalej pútavý dej bez akéhokoľvek zaváhania, či slabšej chvíľky, prestrelky, akcia, dramatické roviny, hudba, kamera tiež robia veľké plus. Takže pre mňa príjemná westernová maškrta. /100%/(10.3.2010)

Silverado je prvý western, ktorý som videl v kine. Niekedy koncom 80. rokov boli v bratislavskej Hviezde dni amerického filmu a rodičia mi kúpili lístok práve na Silverada. Nemusím prízvukovať, ako som bol z neho na vetvy. Ani to, ako je príjemné si podobné zážitky z detstva po dlhých desaťročiach zopakovať. Silverado je klasický western, žiadny revizionizmus a postmodernizmus, hrá s čistými kartami. Občas mi však už liezlo na nervy sa pozerať na štyroch kovbojoch na koňoch pri tónoch patrične hrdinskej hudby. No a tá dĺžka Kasdanových westernov tiež nie je najkratšia, v spojitosti s tým, že som to pozeral na komerčnej televízii s reklamami, odoberám nespravodlivo jednu hviezdu. Kto iný mohol hrať v 80. rokov šerifa, alebo šéfa policajtov v drsných chlapských filmoch, ako Brian Dennehy? 70%(21.2.2015)

Upřímně? Nenapadá mě zase až tak moc lepších westernů vzešlých z osmdesátek. I to obsazení rolí proti (stereo)typu se vyvedlo náramně.(16.1.2007)