"Dochází mi chlapi." To je fakt těžké, když si padoušský šerif Cobb naložil na svá bedra mnohem větší úkol, než byl schopen zvládnout. Já jsem mu říkal, nepřetěžuj se, ale on na mě nedal. Rpzhodl se totiž vyřídit jednou ranou trefovače kaktusových ostnů Emmetha, olizovače svolných dívčích úst Jakea i černého bojovníka za rodinný majetek Mala a ještě k tomu přinutit ostrostřelce Padena, aby při honbě na jeho kamarády nechal svůj kolt nečinně zasunutý v pouzdře. To asi nemohlo vyjít, ale já umím ve westernu ocenit černobílé charaktery, protože se pak mohu soustředit na střelbu. A v tomto směru by chlapci měli pořádně potrénovat.(23.11.2016)

V tomto westernu se sešla neskutečně silná a sympatická sestava herců. Přestřelky, přátelství a nespravedlnost, to lze sledovat celých 127 minut. Kevin Costner alias Jake je tu ještě velmi mladý a je stylizován do role frajírka, což mu zde opravdu sedí. Silverado je jeden z těch lepších westernů.(4.4.2010)

Nečekaně dobrý western. Mezi ostatními westerny své doby hotový velikán. Klasický western v plné parádě... To jsem si zase zahesloval.(7.7.2008)

Rozpočet $26miliónovTržby USA $32,192,570Tržby Celosvetovo $32,950,000║ V prvom rade treba pochváliť herecké obsadenie filmu, to je ako fakt deluxe výber a hlavne pekne všetci hrajú/ fungujú pre film, ďalej pútavý dej bez akéhokoľvek zaváhania, či slabšej chvíľky, prestrelky, akcia, dramatické roviny, hudba, kamera tiež robia veľké plus. Takže pre mňa príjemná westernová maškrta. /100%/(10.3.2010)

• mandes

rozpočet : ? tžby americke : $32,192,570(17.12.2006)