Clint Eastwood kdysi řekl, že jazz a western jsou dva jediné ryze americké žánry. Nejsem zrovna vášnivým posluchačem barových hudebníků, ale přiznávám, že si občas poslechnu Charlieho Parkera. Ovšem co si dopřávám velmi často je pořádný western. A Silverado je pro mě dodnes nejen nostalgická vzpomínka, ale stále vysoká kvalita s perfektním obsazením.(22.6.2014)

Lehce nadprůměrný western, který se mi ničím výrazným nezapsal do paměti.(31.3.2004)

Pomerne veľký (veľkolepý?) western, ale nezakryje, že je pozliepaný z mnoho motívov, ktoré dokopy až tak neladia. Priveľa postáv (hlavne záporných) rozbíja kompaktnosť príbehu. Niektoré scény sú výborné, scenérie krásne. Možno keby sa film sústredil len na udalosti v mestečku Silverado a zvyšok odstrihol alebo prerozprával retrospektívne, bola by to pecka. Nie zlé, ale na podobné témy si radšej pozriem niečo jednoduchšie a hutnejšie - ako TOMBSTONE alebo KRAJINA STRELCOV... Dabing je dosť nostalgická záležitosť, miestami ako z čias simultánneho prekladu...(24.3.2016)

Opravdu hodně dobrej western, sice semtam pokulhává, ale jinak je hodně zábavnej. Pro mě tu je hlavní hrdina Kevin Kline, kterýho mám hodně rád. A samozřejmě John Cleese, kterej tu hraje docela drsnýho šerifa a hraje ho tak dobře, že až do nedávna jsem si neuvědomil, že je to on. Nechápu, proč to měl být propadák, i když se to klasickejm westernům neblíží na víc, jak deset světelných let. I příběh se mi docela líbil, rozhodně je mnohem zajímavější, než spousta kovbojek třeba s Kirkem Douglasem z doby, kdy jich měsíčně vznikalo deset. No a hudba je tu výtečná. Ten hlavní motiv, ten jakoby přímo vyzýval, ať člověk naskočí na koně a začne ochraňovat nevinné.(11.12.2005)

Jméno Johna Cleese v úvodních titulcích mě dost překvapilo - tenhle britský komediální polobůh že hraje ve westernu? Nicméně jeho role šerifa, co "není zdejší" a hraje šachy sám se sebou člověka rozhodně pobaví. Po 10 minutách už ale přebírají otěže Kevin Kline a spol. Herci v Silveradu jsou vůbec příjemným překvapením, najdeme tu jak profláklé ksichty, tak i méně známé herce, navíc všichni hrají výborně. Brian Dennehy se z tvrdého, ale správňáckého šerifa v Rambovi proměnil v tvrdého, a navíc zkorumpovaného parchanta, který se může měřit i s takovým Little Billem z Nesmiřitelných. Zvláštní ale je, že i přes dvouhodinovou délku jsem dost často cítil přehnanou práci střihače - postava Jeffa Goldbluma určitě měla víc prostoru, stejně tak vztah mezi Padenem a místní farmářkou. Škoda, těch pár minut navíc bych vydržel, v rámci oddychově dobrodružných westernů se totiž jedná o špičku.(17.4.2010)