Finanční propadák, pro mně dost nepochopitelně. Vždyť tenhle western má všechno - poutavý příběh, sympatické odvážné muže a krásné ženy, nádhernou krajinu, zavilé zloduchy, dramatické přestřelky, ztepilé koně i rozzuřené stádo volů :o). Herecké obsazení je přímo výstavní, plné tehdejších i budoucích hvězd. Mladičký "Ultra Fit and Slim" Kevin Costner v roli sympatického a lehce střeleného pistolníka budí pobavený úsměv na tváři, Brianu Dennehymu role šerifa padne jako ulitá. Na začátku se tu mihne i John Cleese v překvapivé roli přísného šerifa. Jinak několik naivních scenáristických momentů se dá přehlédnout, protože výlet do westernového žánru se Kasdanovi povedl.(23.3.2004)

• rikitiki

Příliš mnoho motivů, z nichž mnohé jsou jen na překážku (milostná /ne/romance, doprovod výpravy osadníků), dělá z filmu nepřehlednou motanici vztahů a postav, které se utkají v přestřelce velikosti menší války. Co ale z toho, když hlavně v závěru už film diváky jednoduše balamutí a předkládá mu k uvěření tak nesmyslné momenty KOUSEK DĚJE dvojité zázračné superrychlé uzdravení (jednou z průstřelu hrudníku), stoprocentní úspěšnost střel našich hrdinů a neskonalou tupost a špatnou mušku na straně jejich protihráčů. Je toho zkrátka příliš mnoho, jako by si chtěli tvůrci ještě naposledy pořádně zablbnout v žánru, který v polovině osmdesátek už nebyl na vrcholu. /6. 10. 14./(6.10.2014)

Vedle Sedmi statečných to nejlepší z westernu co znám. Plejáda hvězd, nádherná hudba, skvělé kostýmy. Prostě...jeden z mých nej nej nej(6.7.2008)

Lepší western, který se však ničím zvláštním nevymyká z řady tohoto žánru, ikdyž zde hrají 4 známé hvězdy.(6.1.2009)

Lehce nadprůměrný western, který se mi ničím výrazným nezapsal do paměti.(31.3.2004)