Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (233)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zip není vynález ďábla, aneb vnesme světlo do tmářství.. Condon s vkusem i nadhledem o projektantu suché statistiky, jenž polarizovala společnost, bourala tabu a oslabovala předsudky. Precizně zahrané party Laury Linney i Petera Sarsgaarda, jen nakousnuté téma, kam až byl průkopník sexuologie v USA ve svém výzkumu schopen zajít (jestli se i žlabatka bála před ním předklonit) a dojemná předposlední scéna s pohlazením ruky (ukazující, že všechno to počínání, i kdyby ovlivnilo jediného člověka, mělo smysl). Ale co s tou neměřitelnou láskou, Alfrede? „When it comes to love, we are all in the dark…“ ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Kinseyho napřed fascinoval hmyz a tak sebral tisíce vzorků na podporu svého výzkumu. Pak ho fascinoval sex a tak opět sbíral vzorky. A taky lidi, jejich praktiky, uchýlky, odchylky, potřeby, zasuté a nevyřčené problémy a touhy, přičemž zašel možná nejdál, kam až to šlo. Neskutečná drzost - v té době - zachránila ale spoustě lidí když ne přímo život tak jeho kvalitu určitě. Film na téma, které ještě dnes vidíme jako choulostivé, je naprosto mimořádně scénáristicky zvládnutý. Vynikající film, tak vynikající, že si mohl dovolit i pohled na "dvě srnky", aniž by to byl kýč. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

S Alfredem Kinseym bych se býval strašně rád setkal. Potkat člověka, který se ve svém oboru pohybuje s takovým neskrývaným zanícením a obětuje mu navzdory negativnímu ohlasu ze strany společnosti takřka celý život, to se poštěstí upřímně jen málokomu. A právě Condonův film na mě působil, jako bych si s Kinseym opravdu měl tu čest popovídat, jeho elán a zarputilé přesvědčení o prospěšnosti svého počínání se přenesli i na mě a ty dvě hodiny jsem slupnul stejně jako jedno vychlazené po celodenní túře. Neeson opět výrazně zabodoval a potvrdil svou hereckou extratřídu, ze zástupu podpůrných rolí je třeba zmínit kromě vždy skvělé Laury Linney ještě Williama Sadlera, na jehož neskutečnou úlohu se jen tak nezapomíná. Žít v minulosti více takových lidí jako Kinsey, tak snad chodíme v létě na ulici nahatí :-) 85% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Další z řady komplikovaných životů (jako dělaný spíše pro Formana), který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konzervativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí!! ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tenhle film doporučuji vidět všem, kteří sex neberou za sprosté slovo a hlavně těm, kteří si stále myslí, že se děti rodí ,,z pupíku'' nebo že je ,,nosí čáp''. Vždy jsem měl v úctě lidi, kteří viděli daleko dopředu. Kteří se nebáli, nestyděli a kteří díky této odvaze posouvali v dějinách měřítko lidského vědění. Ať už to byli astrologové, mořeplavci, vědci či v tomto případě entomolog-sexuolog :-). Ačkoliv sex jako takový i různé praktiky byly za doby Kinseye v USA běžně rozšířené, díky prudérnosti církve a všeobecného chápání morálky se o tom co se děje doma pod peřinami nemluvilo. Díky tomu věda sama o lidské sexualitě ještě těsně před válkou toho moc nevěděla a neuměla tak pomoci lidem a párům, kteří potřebovali pomoc sexuologů. Kinsey tedy tnul do živého a tento film je mu oprávněnou poctou. --- Ačkoliv se jedná o téma nadmíru ožehavé i v dnešních měřítkách, Condon se toho ujal se ctí a s otevřeností samotného Kinseye. Tím film celou dobu působí velmi normálně, upřímně a svěže. Měl jsem jen jednu krizi při líbací scénce, ale asi můj problém, protože na stupnici bych Kinseymu určitě nevyšel jako č.3 :-). Alfreda Kinseye si střihnul Neeson a působil stejně přirozeně jako dnes, když Albáncům co mu unesli dceru láme krky... Díky rozhovorům s muži a ženami a dotazníku, který si vedl se člověk u filmu i zasměje. Ve skutečnosti s vědomím zaostalosti všeobecných informací o sexualitě to ve skutečnosti moc k smíchu není. Některé části jsou zde dokonce citovány v komentářích. Film je zajímavý, jistě stálo za to jej natočit a připomenout tohoto odvážného vědce, který nesl světlo do tmářského světa nevědomí udržovaného v USA církvemi. Že bych ale měl z filmu nějaký silný prožitek, to se říci nedá. Zkrátka solidní průměr co stojí za vidění. Za mne jsou to tedy 3 žlabatky. * * * ()

Galerie (24)

Zajímavosti (14)

  • Byl to právě Kinsey, který stanovil, že v lidské populaci je 4% homosexuálů. (Kulmon)
  • Svlékací scéna Petera Sarsgaarda nebyla ve scénáři. (Kulmon)
  • Film Kinsey bol prvým, ktorému japonské úrady odobrili zobrazenie genitálií na plátne. Dovtedy bola japonská cenzúra voči podobným scénam striktne proti. (unclejack)

Související novinky

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno