Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

prof.horak

Stačí jen věřit a dostanete,po čem toužíte. Jiná variace na stejné téma, jako poslední film Clinta Eastwooda. Tenhle je však plný fantazie,zvýrazněné obrázky,jaž se dají nazvat - To nejlepší z Tima Burtona. Johny Depp je neodolatelný a Kate Winslet k pomilování. Co na tom,že Barrie ubližuje své ženě,když na druhé straně je člověkem s tak neuvěřitelně citlivou duší s fantazií,která bere dech. Ač příběh místy působí klasicky prvoplánově,bezpečně rozpláče i manžele Stodolovy. Je nádherný,ve všech detailech,dojemný a veselý,plný největších vítězství i nejtěžších proher. Pro něco takového,má smysl navštívit kino. Trošku mi připomněl Velkou rybu. Poetikou,krásou a sílou příběhu i myšlenkou, že věří-li člověk opravdu bezbřeze, má šanci,že se mu splní jeho nejtajnější sny. V denodenním setkávání se s realitou života, je tohle lék,na rozervanou dušíčku,každého z nás. Užil jsem si každou vteřinu dokonalého příběhu,dokonalého řemesla, dokonalých hereckých výkonů snad všech představitelů,.( je až neskutečné,že Hoffman dokáže během pár minut na plátně,ztvárnit naprosto plnohodnotnou postavu,na kterou by většina herců,potřebovala seriál) , prostě neskutečně krásného filmu. Takže,zkusím věřit a se sebevraždou ještě nějaký ten den počkám:-) ()

lobsang

Film s velikým potenciálem, atmosférou a vynikajícími herci, bohužel na konci totálně zazděný. Až příliš okatá ždímačka emocí tak zabíjí velmi slibně rozehraný příběh o muži, co chtěl navždy zůstat chlapcem. Nehledě k tomu, že představitel malého Petera je snad nejnesympatičtější dítě, jaké se za poslední roky objevilo na plátně:-). ()

jamilarov

"Film pro lidi, kteří mají srdce", alespoň tak jej většina až nezdravě nekritických diváků charakterizuje, bohužel to je spíše zbožné přání než realita. Režisér Marc Forster se nás v tomto dílku snaží zdánlivě originální formou seznámit se vznikem v naší kultuře donedávna téměř neznámou, ale dnes již prý, pravděpodobně vzhledem k postupné globalizaci, "dětskou klasikou", totiž příběhem o Peteru Panovi. Na pozadí klasického prolínání reality a fantazie se nás autor snaží přinutit k hledání té krásné dětské představivosti, hravosti, přátelství a lásky, věcí, které většina z nás již nenávratně ztratila ve víru každodenní všednosti. To jsou sice ušlechtilé myšlenky, problém spočívá v umění je přenést na plátno tak, aby výsledek nepůsobil laciným a vypočítavým parazitováním na lidských citech. A tím je film bohužel protkán od začátku až do konce - sirotci, nepřející babička, nemocná matka...to vše je zabaleno do rádoby "burtonovské" vizualizace, která ale svému originálu nesahá ani po kotníky. Johnny Depp je sice výborný herec, ale ani on nezmůže zázraky, pokud se režisér rozhodne obecenstvu servírovat naivně uplakaný příběh s kapesníčkem v ruce. Kate Winsletová nepředvádí nic nového, čili průměrný výkon průměrné herečky, ale nic víc. Lidé jako Mel Stuart se svým Panem Wonkou a jeho čokoládovnou či Giuseppe Tornatore s Bio rájem dokázali, že film "pro ty, kteří mají srdce" může nabídnout i více než jen sto minut nafouklých "cukrovou" nudou. ()

J.o.h.n.ny

Krásný film, dojemný film, ale režisér se podle mě mohl trochu více zaměřit na surrealitu kolem vynikajícího Deppa. Jinak ukázka Neverlandu... Nádhera. Téměř jsem slzel dojetím, nad tou krásou. Takový to pocit jsem snad měl jen u Shawshanku, nebo jak se to píše. Ale k 5* mi přeci něco scházelo. ()

maart

Krásne, zábavne, dojímavé a všetko to tak hladko a rýchlo uplynie. Nakonci mi bolo lúto, že sa to končí a mal som chuť pozrieť si to znovu. Je to presne také, aké to ma byť. Trosku ako Tim Burton s tým musím súhlasiť, ale práve preto dobré. ()

Benjamin

Film, ktorý nie je určený len pre deti ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Síce Johnny Depp nepatrí medzi mojich viac obľúbených hercov, rolu Jamesa Barrieho zahral s nadhľadom a povedal by som, že mu bola ako keby prirodzene ušitá. Takisto Freddie Highmore si zaslúži vyzdvihnúť na „ podstavec „ a zrejme môžeme očakávať, že vo svojich budúcich filmoch, ktoré určite budú, rozhodne nesklame. ()

gerry007

Funguje to tak, jak má. Po shlédnutí ve mně zůstal velmi příjemný pocit z toho filmu. Za to si zaslouží plný počet hvězd. ()

FireFox

Když jsem Hledání viděla poprvé, ještě na mě nemělo ten správný dopad. Zato teď, když mám děti... Krásný. ()

Painer

Film podle skutečných událostí, v kterém hraje můj herecký idol Johnny Depp, v něm ztvárnil spisovatele Barrieho a jeho pohled na svět, v kterém napsal svou hru Petr Pan podle životních osudů rodiny, kde matku dětí zahrála půvabná a krásná Kate Winsletová ()

marocco

Nádherný film. Johny Depp a Kate Winslet (už treba spomenúť štandartne) výborné výkony. Hoci sa považujem za citlivého diváka, tak nie je veľa filmov pri ktorých by mi tiekli slzy. Tu som však plakal jak malé decko. Ešte raz, NÁDHERA. ()

Andolino

Tento film mne dostal hned na první zhlédnutí. Ač Petra Pana nemusím, byl jsem díky vynikájící dvojici Kate Winslet, Johnny Depp nadšený a dojatý. Vřele doporučuji, byť možná i s kapesníkem :-) . ()

T369

Překrásný a dojemný film s Johnnym Deppem a Kate Winslet. Sledujeme jak sir J.M. Barrie vymýšlí hru Peter Pan a ispiraci nachází v přátelství se svobodnou matkou a jejím dětmi, se kterými si rozumí. Nejkrásnější je podle mě scéna premiéry jeho hry. ()

J.Bonnie

Zbožňuju Johnnyho a obdivuju Kate a oni oba se zde opět ukázali jako výborné herecké hvězdy, které září hlavně a raději na plátně a ne mimo něj. Scénář je jedinečný a přesně a účelně směřovaný k vašim slzám v závěru (které vás 100% neminou), hudba je úchvatná a vizuální stránka (především v samotném závěru zobrazení Neverlandu v zahradě) mi prostě brala dech. Po prvním zhlédnutí jsem sbírala odvahu několik let, než jsem se na tento film dokázala podívat znovu, tentokrát už lépe vyzbrojena kapesníčky. Přesto tento film není laciným dojákem nebo sladkou romancí. Je to prostě Země Nezeměn plná kouzel, létání a hlavně obyčejné dětské radosti... ()

Cristiena

Nádherné, kouzelné, fantastické, pohádkové, relativně optimistické.Snové.Film, který na mě hluboce zapůsobil, který jsem probrečela celý od začátku až do konce a vůbec jsem se za ty slzy nestyděla, přišlo mi to přirozené.Naprosto dokonalé scény, které jsou emotivní, aniž by zaváněly kýčovitostí nebo přehnanou citlivou okázalostí...Skvělé herecké výkony doprovázené dokonalou hudbou.Jednoduše fantastická nádhera. ()

Ludva

[2009-01-01] * Biografický příběh spisovatele Barrieho o tom, co jej mohlo inspirovat k napsání Petra Pana. Barrie (Johnny Depp) náhodou potkává mladou vdovu (Kate Winsletová). S ní a s jejími dětmi tráví stále více času, protože si s nimi rozumí lépe než se svou poněkud snobskou manželkou. * Depp i Winsletová patří mezi mé oblíbence. Ve filmu je několik krásných vizuálních nápadů. Zbytek je ždímání citů. Kdybych znal Petra Pana, nebo jej dokonce měl rád, asi bych si to užil zcela jinak. Asi to tedy není film pro mne. ()

DaNQa

James Matthew Berrie (Johnny Depp) práve zožal neúspech svojej novej hry. Trochu sklamaný, znechutený, sa však znova pustí do písania rozprávky, ktorá sa stane legendou a jej meno budú počuť ešte mnohé generácie – Peter Pan. Jeho inšpiráciou sa stávajú štyria malí chlapci, ktorí žijú so svojou mamou Silviou (Kate Winslet). James sa s touto rodinou natoľko spriatelí, že s nimi trávi svoje všetky voľné chvíle a zanedbáva pritom vlastnú manželku. Film nezachytáva široký časový úsek. Popisuje iba obdobie od vzniku nápadu v Jamesovej hlave až po uvedenie hry na divadelné dosky. Peter Pan, to je odraz snov a túžob každého dieťaťa do rozprávkovej krajiny, kde je všetko možné. Keby James nebol večným dieťaťom, ktorého sa akosi nedotkol „skazený“ svet dospelých, ostal v ňom optimizmus a povznesenosť, tak by túto hru nikdy nemohol napísať. Režisér Marc Forster Jamesa konfrontuje s nalinkovaným svetom dospelých, ktorí často zabúdajú nato, že aj oni boli kedysi deťmi. Vyrástli z nich racionálne uvažujúci ľudia, ktorí si nedovolia vyviesť nejaké bláznovstvo a to ich častokrát stavia do svetla nudných, suchopádnych pokrytcov. James, aj napriek tomu, že je dospelý ( a mal by sa preto vhodne správať k svojmu veku) nestratil nič z hravosti, ktorá prislúcha deťom. Film kladie dôraz na fantáziu, predstavy, dojmy, vnemy, farebné obrazce, podvedomie človeka. Forma je naozaj úžasná a pestrosť, hýrivosť farieb je pastvou pre oči. Aj napriek všetkým týmto kladom, ktoré som tu našla, sa mi celkovo film nepáčil. Vadila mi prehnaná jemnocitnosť, ktorá s príbehom zachádzala ako s krehkou kryštálovou vázou, ktorá sa už-už mohla rozbiť, ak by sa tam pridalo ešte štipku sentimentu. Miesto voľnosti som tam našla iba ohraničenosť (nemalo to ďaleko od gýčového naivizmu), ktorá mi nedovolila popustiť uzdu fantázie. Možno je to aj mojím cynizmom, prípadne tým, že takýto film mi nie je práve pochuti. Ale väčšine sa to asi bude páčiť. ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly