Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Peenugirl

Tak takto vznikol mýtus Peter Pan... Samozrejme úžasne zahraná postava matky dokonalou Kate Winslet. Prekvapivo aj deti sú výnimočne herecky nadané. Krásny príbeh, ešte krajšie dialógy. 90% ()

Kivis

Příjemný film. Mám rád filmy, které míchají realitu a fantazii, ale tady mi připadalo, že je to obzvlášť ke konci až moc přeslazené a moc mě neuchvátily ani výkony dětských herců. Možná jsem ale jen nebyl v tom správném rozpoložení. Vzhledem k tomu, že je to můj oblíbený žánr a vzhledem k vysokému hodnocení, dám možná někdy Petrovi ještě jednu šanci. ()

HonziKaja

Na plnou palbu to není ale za ten pocit co jsem měl při premiéře v divadle to dám. Takový kouzelný pocit jsem léta neměl, jsem uchvácen. Jako promo ke knížce naprosto bez chyby. ()

elisabetha

Musím se přiznat, že jsem brečela jako želva,což se mi normálně nestává :) Jinak velmi krásně udělané to prolínání země-nezemě (vůbec to nemate, jako v jiných filmech). A také doporučuji pro opravdové ocenění nejprve shlédnout divadelní hru Peter Pan. ()

veloxus

V období, kdy naší republikou otřásala série korupčních skandálů, jsem se radši pustil do Hledání Země - Nezemě, protože utíkat od problémů do světa fantazie je lákavě jednoduché. Mým průvodcem byl Johnny Depp. Avšak ten se věnoval spíš Kate Winslet a jejím synům, a na mě tedy zbyla role třetího kola. Nu což, aspoň mám čas si tenhle svět pořádně prohlédnout. Johnny s Kate byli moc fajn, děti sice většinou nemůžu vystát, ale tihle bráchové už mají leccos za sebou a už stačili nabýt trochu rozumu. Zpočátku to byla docela nuda, naštěstí nám krásně zafidlali ti chlapíci v oblecích. Zašli jsme i do divadla. Nikdy nezapomenu, jak se během představení změnily výrazy těch nastrojených snobů z pohrdavého šklebu na upřímný smích. A stačilo jenom zaštěkat.. Ostatní se bavili a já (překvapivě) taky. Takže nakonec z toho byla docela pěkná exkurze. Umělecky jsem se obohatil, něčemu se zase jednou přiučil.. jo a nebrečel jsem. Přece bych vám nelhal! ()

mirushbiatch

Bol som dojaty ako zena v strednom veku pred periodou.Myslim,ze v kazdom z nas ,je kus takeho ,,snilka,, akym bol James Barrie...Nominaciam na oskara chybalo len viac premeneni.Plny pocet...Konecne! ()

PEPR

V první půlce filmu jsem se docela nudil, a musím se přiznat, že jsem jej chtěl vypnout. Naštěstí jsem tak neudělal a musím uznat, že se jedná o vynikající film. Doporučuji všem ... ()

qwentin

Prohoba jak mi tenhle film mohl uniknout??? Velmi silný snímek, který nikoho k ničemu nenutí...prostě proplujete celou stopáží s emocemi ve tváři, kdy úsměvy střídá smutek a opačně...nádherné zpracování, výborní herci, perfektní kamera, vše zvýrazňující hudba...musím uznat, že jsem si taky na chvilku myslel, že by to mohlo trvat věčně... ()

surprise

Po trošku nudném, ale nutném úvodu (který zřejmě věrně navozoval atmosféru dlouhého 19.století) přišly vlny emocí ve filmu však držené v mezích správné etikety. O to větší účinek měly. A protože to byl film životopisný, jen jsem si říkal, co asi ty děti čekalo. Po objevení Neverlandu, kruté století dvacáté, které smetlo veškerý líbezný bonton na který už můžeme jen nostalgicky vzpomínat. Krásný sen. ()

stepma

Skvělý Johnny Depp a srdceryvná statečná Kate Winslet. Odpustila bych snímku dětinskost pro dospělé, kdybych ve stejném duchu dostala naservírovaný i závěr (a jako divákovi je mi úplně putna, že je to podle skutečnosti a jak to tenkrát doopravdy bylo). Film mě rozněžnil a ve chvíli, kdy jsem jako správné dítě začala doufat v zázrak, mě surově odstřelil. Ráda brečím u nešťastných konců, ale tady mi to vůbec nesedělo a ten film si to snad ani nezasloužil (stejně tak jako já). Kdybych dostala, co jsem očekávala, tedy happy end alespoň v rámci možností, potom bych uvažovala o pěti hvězdičkách. Bohužel Neverland popravil mě, já musím jeho - tři hvězdičky a ani půlka navíc. Opakování projekce nehrozí, ačkoliv Johnny okouzlil. ()

demovka

Přála bych si, aby většina filmů sdílela s tímto filmem punc opravdovosti, kterou je cítit. Je to tím, že tento film je o životě, jaký opravdu je, nebo lépe řečeno byl. U většiny filmů nic takového cítit nelze. Máte pocit, že se koukáte sice na zajímavou fantazii, ale bez reálných základů. Do toho mnohé ostatní filmy stojí na nelogičnostech. Příběh jej smutný, ale kouzelný. Vypráví o tom, že i ve špatných časech můžeme snít a díky své fantazii můžeme být šťastní. Neúspěšný scénarista James s seznámí se čtyřmi chlapci a jejich matkou, ovdovělou příjemnou ženou. Chlapce si zamiluje. protože mu pomáhají se nořit do fantastickcýh příběhů a momentů, které mu pomáhají k inspiracci k nové hře. I když to způsboí rozkol s ženou a chlapcova babička se ho snaží odehnat, on setrvá a snaží se pomáhat. Chce toitž mimojiné dokončit svou novou hru, která se jmenuje Peter Pan. Je o chlapcích a hlavně o jednom z nich Petrovi, která má velmi komplikovanou povahu a těžko se srovnává se smrtí svého otce a posléze matky. ()

luboss822

Naozaj úžasný film. Filmy, pri ktorých človek vyroní naozaj nejakú tú slzu sa dajú spočítať takmer na prstoch jednej ruky a tento film sa v tomto smere derie takmer na úplné popredie. Naozaj silný príbeh, ktorý stál za vznikom Petra Pana a výborné výkony Winslet a Deppa. Filmu nie je absolútne čo vytknúť - čistých 100% ()

Lucy1905

Film plný fantazie na kterou věří dospělý muž, avšak malý chlapec ne. Mezi Deepem a Winslet funguje skvělá chemie. ()

Skylwalker42

Takový krásně decentní a křehký snímek jsem dlouho neviděl. Moc k onumu kontrastu dopomáhá hudba od A.P . Kaczmarka, který složil zde svůj nejlepší soundtrack. A Deppa s Winslet ani vyzdvihovat nebudu, je jasné, že by nikdy nepodali mizerný výkon. ()

Hugo1999

Tenhle film jsme viděla a je to už hooooodně dávno! Dnes jsem ho mohla shlédnout znovu a připomnělo mi to jeho krásy a kvalitu! Knedlík v krku a kýbl slz jsem rozdýchala jen stěží,abych to mému malému andílkovi, který má zrovna období “a proč?”,nemusela vysvětlovat... :-). Však, ať se na to jednou podívá sama ;-) ()

Bogrant

Napriek názvu a tmavo vyznačenej prvej vete v obsahu filmu, ide prakticky o rodinnú drámu, ktorá je len pekne aranžovaná v detskej hravosti a neutíchajúcej fantázii. Láskavo vykreslená určitá pasáž zo života umelca, ktorý stvoril dielo, o ktorom v podstate nemám doteraz žiadnu šajnu. Tvorcovia sa s tým ale pekne pohrali a citovo vydierajú aj neznalcov danej témy. Úžasné duo Depp a Kate, krásna hudba, dojemný záver, ale...nijak zvlášť to so mnou nepohlo. Pre tú jemnosť a pozitívnosť dávam viac než priemerné hodnotenie. ()

nikhaj

Nakonci aj brnlo na city. Pan je uspesny viď. johhny a smutne sa mu zvrtne osobny zivot. Johny ale ziska 4+1 zivoty a preto nemusi byt az tak stastny. Vo filme sa stretneme s podobenstvom petra pana i kapitana jacka sparouova velkeho pirata. Cely film je 1 divadelna hra. Silne rodinny film o dovore a zrade aby sa nezabudlo ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly