Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

moviefilm

Na tento film ma nenapadá iný prívlastok, ako Nádherný. Vynikajúca hudba, prekrásna výprava a krásne kostýmy. Neodolateľná atmosféra, bravúrne herecké výkony (od Johnnyho Deppa, cez Julie Christie, až po posledného komparzistu). Ale každé hovno má svoje muchy a inak to nie je ani pri Hľadaní Krajiny-Nekrajiny, no vzhľadom na ostatné skutočnosti a pozitíva sa na tie muchy dá zabudnúť. Film, ktorý mal vyhrať Oscara v hlavnej kategorii! ()

Noviik

Nemám rád Petera Pana, ten mě prostě nebaví. Ale příběh člověka, který ho vymyslel (ať je jakkoliv smyšlený či pravdivý), mě opravdu bavil. Asi i díky skvělému Johnny Deppovi (jak to jen dělá) a Freddie Highmoreovi (rok poté spolu točili Karlíka). ()

MJMilan

...aneb jak vznikal Peter Pan. Dojemné, působívé, smutné. Johny Depp se prostě na podivíny hodí, asi že sám i je, ale co na plat, hrát prostě umí. ()

Susinnon

Každý potrebuje snívať, lebo realita je neuspokojivá. Ja to robím niekoľkokrát denne... teda, treba sa skôr opýtať, kedy to nerobím... preto ma tento film nadchol, rozplakal a chytil za srdce. Iba bezcitný človek môže ostať ľahostajný voči tejto nevinnosti a kráse. ()

SeanLSD

Spisovateľská inšpirácia, čo k akým velefantastickým veledielam by viedla, nie je práve to najpútavejšie, čo si viem predstaviť vo filme - ak nevidím priamo autorovi do hlavy, ak nie je pošahaný, alebo ak nežil životom Londona, Hemingwaya či Bukowského. Životy aspoň stoviek iných spisovateľov, ktoré inšpirovali ich diela, boli určite zaujímavejšie ako rodinné záležitosti akéhosi viktoriánskeho gentlemana. Príbeh vedúci k vzniku Petra Pana nie je práve z tých najdramatickejších... trúfam si povedať, že nebyť toho, že ide o rozprávkový kult anglofónneho sveta, nikdy by takýto film nevznikol. Dlho šlo preto pre mňa iba o rodinnú viktoriánsku históriu, ktorá mala to jediné šťastie, že na jej pozadí vznikla nesmrteľná knižka, históriu dojímavú a nešťastnú, no nijako výnimočnú... pritom však nádherne natočenú, s krásnou hudbou, zlatým Johnnym a neodolateľnou Kate, ktorá zatieni každého svojho hereckého partnera, s takou samozrejmosťou, talentom a príťažlivosťou, že ju začínam skutočne milovať. Pre to všetko i príbeh sám som sa napokon ( očakávateľne ) predsa len roztopil a film dokončil rozcitlivený s nádejou, že budem raz schopný stvoriť a urobiť pre niekoho niečo podobne krásne, nielen spisovateľsky, ale hlavne ľudsky, že som ako autor i človek schopný vytvárať také nezabudnuteľné, magické okamihy, ktoré môžu život zmeniť na čarovnú rozprávku. ()

eisha3

Nebýt excelentní ústřední dvojice Winslet - Depp a nebýt Deppova roztomilého britského přízvuku, nedala bych nejspíš ani ty 3*. ()

kocik1

Nejsem správná cílovka. Cukrkandlu dávám přednost do žaludku. Ve filmu mě dost irituje, takže moje hodnocení nemohlo dopadnout jinak. Ale to neznamená, že tenhle film je špatný. Věřím, že ti kdo drží dietu a potřebujou si sladké kompenzovat jinak nebo mají jiný vkus než já, budou nadšeni. :-) Rozhodně po řemeslné stránce perfektní práce a to, že na můj vkus útočí na city revolverem přiloženým ke spánku, je jen jen a můj problém. ()

Triple H

Krásne dojímavý film. Celé to bolo takým pekným spôsobom sentimentálne. Neprišlo mi to ako také prvoplánové "slzopudiče" á la I am Sam. Aj keď to prvoplánové samozrejme bolo. To je to čo sa mi na tomto filme páči. Má strašne priamočiary ťah na bránu, ale aj tak si nemôžete pomôcť a z filmu odchádzate dojatí a spokojní. Depp odvádza svoj vysoký nadšandard, ale Kate Winslet naozaj žiari. Po Večnom svite ďalší jej výkon, ktorý je perfektný. Toho Oscara by si ozaj zaslúžila. Freddie Highmore je tak správne sympatický a "zlatý". Nič pre nepriestreľných cynikov... ()

Mona07

Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl být i prvoplánový film zároveň taky krásný v tom pravém slova smyslu. Krásný, dojemný, pohádkový. Naprosto mě uchvátil Johnny Depp ve své roli autora známé dětské klasiky, již jsem do této doby neznala a ani se o ni nijak nezajímala. Jeho herecký výkon byl tak přesvědčivý, že si člověk z tohoto snímku mohl něco vzít a pokud chtěl, tak si to i vzal. . . ono přeci stačí jen věřit. . . 10/10 ()

chelseaman22

Tak takhle mám asi Johnyho nejraději. Žádný ztřeštěný pirát, ale hrdina, jež ochromuje mou nervovou soustavu smyslem a kouzlem. Pohádka pro dospělé od M. Forstera na mne velice zapůsobila. Tak prostý motiv, žádné náznaky komplikovanosti. J Depp poukazuje, že láska, naděje a víra stačí k tomu, aby jste našli tu svou, Zemi - Nezemi. 90% ()

Doudis19

Další z kategorie tzv. "snímků s duší". O tento přívlastek se krom citlivé režie a nadějné předlohy zasloužila především herecká elita v čele s Johnny Deppem v poloze, ve které ho mám nejraději. Překrásný filmový zážitek! ()

filmmovier

Takový ten film, který vám udělá radost tím, že je kouzelný. Příběhem. Obsazením. Režií. Je pravda, že vážně chvíli trvá, než se to dějově trochu rozjede, ale druhá polovina je prostě výborná. Jedna z nejlepších rolí Johnnyho Deppa. Výborná hudba. Dojemné, nádherné, kouzelné. 80%. ()

HonzaBez

"Stačí věřit, a všechno se dá změnit..." Na tomto světě žel vše změnit nelze a tak mé dojmy z tohoto filmu nejsou jen zalité sluncem a radostí, ale i smutkem a dojetím. Radost mi udělala vskutku oscarová hudba Jana Kaczmarka, moji mysl rozjasnily všechny ty krásně natočené fantazijní představy (ať už šlo o to, když si Johnny Depp v roli spisovatele Barrieho hrál s chlapci, nebo když se všechny ty jejich dětské hry přetavily v jeho krásně zinscenovanou divadelní hru) a dojetí přišlo ve chvíli, kdy Barrieho múza odešla do Země Nezemě. V takovém rozpoložení pak člověk lehce přitaká i oné výzvě, že je třeba věřit, pouze věřit... ()

UhLee

(7/10). Tento film se už hrozně dlouho dobu potuloval v mém nekonečném watchlistu. Ve skautu jsme měli maraton filmů s Johnnym Deppem v hlavní roli a shodu okolností se stalo Finding Neverland vítězným filmem, který jsme si pustili jako první. O filmu jsem věděl jedinou věc. Pochází z něj slavný meme s brečícím chlapečkem na lavičce. Dostal jsem moc krásný snímek, který pohladí na duši i toho největšího cynika. K předloze Petra Pana nemám vůbec žádný vztah, ale i tak mě film lehce vtáhl do děje. Hlavně divadelní hra, která byla hravá a okořeněna dětskou nevinností. Hrátky s dětskou fantazií jsou hlavní kořením. Hlavním highlightem celého filmu je bezesporu závěrečná scéna, kde mladičký Freddie Highmore předvede neskutečný herecký koncert a chytne za srdce každého diváka. Chápu Tima Burtona, který si jej později vybral jako svého Karlíka. I přes velké kvality, které ve filmu vidím nemůžu sdílet až tak velké nadšení, které si tady čtu v komentářích. Pro mě to byl prostě krásný film, ale není to takový ten film, který se člověku zaryje do paměti a zanechá stopu na jeho duši a srdci. ()

Lachtaan

Milé drama o vzniku jednoho z nejhezčích pohádkových příběhů, s nimiž jsem mohl vyrůst. Sice jsem viděl nejednou pouze hranou verzi z roku 2003 a pak dost poupravenou variaci v seriálu Bylo, nebylo, i tak ale Petra Pana a jeho Zemi Nezemi obdivuju a Marc Forster mi s fakt příjemným ansámblem ukázal, jak tehdy celý nápad vznikl. Čím je člověk starší, tím má Johnnyho Deppa raději v těch uvěřitelnějších, méně extravagantních rolích. A tady jsem mu žral každičký moment. [viděno na SkyShowtime 22.2.2024] ()

Magneto

Pekný príbeh s velkým potenciálom "dojáku" roka ale bohuzial ho režisérova ambivalencia odsúdila do úrovne priemernosti.Pár čarovných momentov naviac a mohla to byt osemdesiatka... ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly